Реклама












Конспект заняття з розвитку мовлення в підготовчій групі


Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: Переказ казки «Як Лисиця птахам допомагала»
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття з розвитку мовлення для дітей підготовчої до школи групи. Даний матеріал буде корисним вихователям і логопедам підготовчої групи.
Цілі: Привчати дитину слухати, аналізувати, осмислювати літературний текст. Вчити послідовно і виразно передавати зміст твору.
Розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення, збагачувати словниковий запас (сувора, притягла, нудно).
Виховувати у дітей почуття доброти, сміливості, скромності, любові до всього живого, толерантність.
Обладнання: Предметні картинки або маски птахів і звірів, дві мотузки і колечка від пірамідок.
Методичні прийоми: читання, бесіда з дітьми про зимуючих і перелітних птахів, ігрові ситуації, інсценізація казки, аналіз, підсумок.
1. Організаційний момент.
Гра « Багато - один»
Логопед називає слово, що означає багато предметів, а дитина називає слово, що позначає один предмет.
Пір'я - перо
Зерна - зерно
Крила - крило
Хвости - хвіст
Дзьоби - дзьоб
Гнізда - гніздо
Логопед:
-- Назвіть птахів, яких можна побачити взимку
Діти:
Снігур, ворона, горобець, синиця, дятел, сорока, голуб
Логопед:
-Як одним словом називаються ці птахи?
Діти:
Зимуючі птахи
Ігрова вправа « Хто як голос подует»
- Ворона що робить? (Ворона каркає)
- Синиця що робить? (Синиця тенькает)
- Сорока що робить? (Сорока тріщить)
- Горобець що робить? ( Горобець цвірінькає)
- Дятел що робить? (Дятел стукає)
  2.Словарная робота
Логопед:
--Як ви розумієте слово « притягнула» (принесла)
--Підберіть слова, схожі за змістом:
Сувора - (холодна, нестерпна, важка, важка)
Нудно - (сумно, невесело, нецікаво)
3.Чтение казки « Як Лисиця птахам допомагала»
Побачила Лисиця червоні ягоди на горобині. Зірвала їх зробила яскраві намиста і наділа на шию. Дуже гарно вийшло!
А зима того року видалася сувора. Стали птиці голодувати в лісі. Навіть співати перестали.
Вирішили звірі допомогти птахам. Мишка зерна принесла. Білка горіхів притягла. А Лисиця вирішила горобинові намиста віддати. Шкода їй було з нею розлучатися. Та тільки без пташиного співу нудно було в лісі.
Логопед:
А тепер послухайте питання і відповідайте на них.
1. Що побачила Лисиця на горобині?
2. Що Лисиця зробила з ягодами?
3. Яка видалася зима?
4. Що сталося з птахами?
5. Хто вирішив допомогти птахам?
6. Що принесла Мишка?
7. Що притягла Білка?
8. Чому Лисиці шкода було розлучатися з намистом?
9. Чому вона віддала горобинові намисто?
10. Якою виявилася Лисиця?
(Переказ за бажанням)
4. Ігри «Хто швидше збере намисто», «Птахи»
Логопед читає вірш:
У красуні - горобини
Після літа іменини.
Намисто червоні на ній,
Запрошує снігурів.
Логопед:
- Навіщо горобина запрошує в гості снігурів?
Гра « Хто швидше збере намисто»
(Двом учасникам дають дві мотузки і колечка від пірамідок. Потрібно швидко зібрати намисто (нанизати кільця на мотузочки). Виграє той, хто перший впорається із завданням).
Гра «Птахи»
(Дітям роздають картинки або маски птахів. За сигналом « Літо» учасники «літають» у лісі. За сигналом «Зима», «зимуючі птахи» ховаються в гнізда (обручі на підлозі), «перелітні птахи видаляються в кут кімнати. Потім гравці міняються картинками, і гра повторюється).
5. Повторне читання казки
(Логопед ще раз читає казку і пропонує дітям виконати ролі.)
Інсценізація (ролі Ведучого, Лисиці, Дятла, Мишки, Білки, птахів)
Ведучий: Побачила Лисиця червоні ягоди на горобині, зірвала їх зробила яскраві намиста і наділа на шию. Дуже гарно вийшло! (Лисиця підходить до стільчика. На спині висять червоні намиста. Лисиця надягає їх на шию, красується)
Артем. А зима того року видалася сувора. Стали птиці голодувати в лісі. Навіть співати перестали. (Птахи сидять на стільчиках і тремтять)
Вероніка. Вирішили звірі допомогти птахам. Мишка зерна принесла (Мишка дає птахам зерно)
Вікторія. Білка горіхів притягла. ( Білка дає птахам горіхи)
Настя. А Лисиця вирішила горобинові намиста віддати. Шкода їй було з нею розлучатися. Так, тільки без пташиного співу нудно було в лісі. (Лисиця знімає намисто, з сумом дивиться на них, віддає птахам. Птахи встають зі стільчиків, радісно літають)
(Інсценування можна повторити 2 - 3 рази з різними учасниками)
Підсумок заняття
Логопед: Хлопці, чим ми займалися на занятті? Що вам сподобалося? Як ви допомагаєте птахам взимку?
Диференційована оцінка роботи дітей. Пропонується кожній дитині вдома наклеїти в альбом картинки із зображенням зимуючих птахів.