Конспект заняття, присвячений святу 8 березня (підготовча до школи група)
Автор: Уракшиева Сулфия Исламгереевна, вчитель - логопед МБДОУ «Дитячий сад комбінованого виду №4» р. Салехард
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття, присвячений святу 8 березня для дітей підготовчої до школи групи. Даний матеріал буде корисним вихователям і логопедам підготовчої групи
Конспект заняття на тему: «Жіноче свято»
Цілі: Формувати уявлення дітей про свято 8 березня, збагачувати словниковий запас дітей, вчити відповідати на запитання.
Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, дрібну моторику пальців рук.
Виховувати в дітях любов до мами, бабусі, сестрі, виховувати почуття доброти і подяки.
Обладнання: м'ячі, куля, дзеркала, різноманітні картинки на тему: 8 березня.
Методичні прийоми: бесіда з дітьми про свято, ігрові ситуації, читання та інсценування казки, аналіз, підсумок.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Логопед:
- Сяде той, хто скаже комплімент своїй матусі. Кожен говорить ніжне слово мамі і передає кульку іншій дитині.
Діти:
Дорога, рідна, любляча, єдина, добра, турботлива.
2. Артикуляційна гімнастика.
Взяли в руки дзеркала і виконаємо вправи.
«Гармошка»
До неба язичок притисни,
Щелепу нижче опусти,
Рот відкрий, потім прикрий,
Гармоніст ти непоганий.
«Конячка»
Я конячка Сірий пліч!
Цок - цок - цок - цок
Я копитцем постукаю,
Цок - цок - цок - цок
Якщо хочеш прокатаю,
Цок - цок - цок - цок!
«Чашечка»
Мова широкий поклади,
Його в чашку перетвори,
Чашку на губі тримай,
Обережно в рот внось.
3. Повідомлення теми заняття
Логопед:
У березні є такий деньок
З цифрою немов кренделек
Хто з вас, хлопці знає,
Цифра, що позначає,
Діти хором скажуть нам:
- Це свято наших мам!
Логопед:
- Яке свято ми відзначаємо навесні?
- А чиє це свято?
Найпрекрасніше слово на землі - мама. Це перше слово, яке вимовляє людина, і звучить воно на всіх мовах однаково ніжно.
Це говорить про те, що всі люди шанують і люблять матерів. Мати вчить нас бути мудрими, дає поради, піклується і оберігає нас. В цей день чоловіки вітають жінок зі святом. І ви, хлопці, не забудьте привітати своїх мам, сестер, бабусь, дівчаток з цим святом.
Логопед:
- Як лагідно можна назвати маму?
Діти:
Матуся, мамуля, матінка, мамулька і т.д.
Логопед:
- Як лагідно можна назвати бабусю?
Діти:
Бабуся, бабуленька і т.д.
Логопед:
- Як лагідно можна назвати сестру?
Діти:
Сестричка, сестричка і т. д.
Логопед:
Я пропоную пограти в гру « Ма - може - ка». Я буду задавати питання, а ви відповідайте хором: «ма - може - ка», тільки голосно і дружно!
Хто прийшов до мене з ранку? - Ма - може - ка!
Хто сказав: « пора Вставати!» ? - Ма - може - ка!
Кашу хто встиг зварити? - Ма - може - ка!
Чаю в чашку хто налив? - Ма - може - ка!
Хто кіски мені заплів? - Ма - може - ка!
Цілий будинок один підмів? - Ма - може - ка!
Хто мене поцілував? - Ма - може - ка!
Хто ребячий любить сміх? - Ма - може - ка!
Хто на світі краще всіх? - Ма - може - ка!
4. Фізкультхвилинка « Ляскаємо в долоні».
Ми ляскаємо в долоні, хлоп, хлоп, (хлопки над головою)
Ми тупотів ногами, топ, топ, (високо піднімаючи коліна)
Качаємо головою (головою вперед, назад)
Ми піднімаємо руки,
Ми опускаємо руки (руки підняти, опустити)
Ми низько присідаємо,
І ми встаємо прямо (присісти і підстрибнути)
Руки вниз, на бочок.
Разжимаем в кулачок,
Руки вгору і в кулачок,
Разжимаем на бочок,
На носочки піднімайся,
Присідай і выпрямляйся.
5. Формування інтонаційної виразності мовлення.
Гра «Добра чарівниця»
( Логопед пропонує дитині повторити вірш з радісною, гордої інтонацією, виділяючи посиленням голосу і уповільненням темпу найбільш важливі за змістом слова)
Добра чарівниця
Мама у мене!
Усміхнеться матуся -
Посміхаюся я!
Гра «Айога» за мотивами нанайської казки.
На картині зображені дівчинка і мама в національному одязі народів Півночі.
Читання казки.
Жила - була дівчинка. Звали її Айога. Красива дівчинка. Всі її любили і говорили, що красивіше Айоги ні в одному стійбище немає.
Загордилась Айога. Стала часто милуватися собою. Дивиться на себе - не наглядится. То у мідний таз начищений виглядає, то своїм відображенням у воді милується.
Колись Айоге справою займатися. Все тільки милується собою.
Ось одного разу говорить їй матір:
- Принеси води, доню!
Айога відповідає:
- Я можу у воду впасти.
- А ти за кущ тримайся, - каже їй мати.
- Обірветься кущ! - відповідає Айога.
- А ти за великий кущ візьмись.
- Руки поцарапаю.
- Надінь рукавиці.
- Изорвутся, - каже Айога. А сама все в мідний таз виглядає, яка вона красива.
- Розірвуться, такти заший рукавиці голкою.
- Голка зламається.
- Візьми товсту голку.
- Палець уколю! - відповідає дівчинка.
- Наперсток візьми.
- Наперсток прорветься!
Логопед:
- Як ви думаєте, чому Айога не допомагала своїй мамі?
- Вам сподобалося, як Айога відповідала на прохання своєї матері?
- Яким був голос мами, коли вона просила Айогу про допомогу?
- Яким був голос Айоги, коли вона відповідала матері?
Логопед:
Зараз, діти, ми розіграємо по ролям діалог Айоги з матір'ю і постараємося передати голосом особливості поведінки мами (говорить неголосно, ніжно, з прохальної інтонацією) і Айоги (говорити з гордовитою і примхливої інтонацією).
Розігрування ролей.
Продовження казки.
Тут сусідська дівчинка говорить матері Айоги:
- Давайте я сходжу за водою.
Пішла на річку і принесла води.
Замісила мати тісто, зробила коржі. На розпеченому вогнищі спекла. Побачила Айога коржі, кричить:
- Дай мені корж, мама!
- Вона гаряча, руки обожжешь, - відповідає мати.
- Рукавиці вдягну, - каже Айога.
- Мокрі рукавиці.
- Я їх на сонечку высушу.
- Покоробляться.
- Я їх м'ялкою разомну.
- Руки заболять, - відповідає мати. - Навіщо тобі, доню трудитися, красу свою псувати? Краще я корж тій дівчинці віддам ,яка рук своїх на шкодує.
Взяла мати коржик і віддала сусідської дівчинки.
Логопед:
- Як ви думаєте, чому мама віддала корж не Айоге, а сусідській дівчинці?
- Яким був голос Айоги, коли вона просила у мами коржик?
- Яким був голос мами, коли вона відповідала Айоге?
Розігрування ролей продовження казки.
Логопед:
- Діти, а ви допомагаєте своїм мамам? ( відповіді дітей)
- Вам сподобалася казка?
- Чому вона вас навчила?
- Ви любите своїх мам?
Звичайно, любите, але люблять своїх мам і наші маленькі друзі. Кожному потрібна його мама: і дитині, і кошеняті, і пташеняти.
Гра «Чиї дітки» (гра з м'ячем).
У кошеняти - кішка
Біля козеняти - коза
У курчати - курка
У теляти - корова
У коня - кінь
У ягняти - вівця
У тигреня - тигриця
У левеня - левиця
Вправа «Підбери ознака»
Мама (яка?) - рідна, турботлива, лагідна, працьовита і т. д.
Бабуся (яка?) - добра, любляча, ніжна, прекрасна і т. д.
Сестра ( яка?) - красива, щира, добра, улюблена, розумна, уважна і т. д.
Підсумок заняття
Логопед: Хлопці, про що ми сьогодні говорили? Що вам сподобалося? Чого навчилися?
Диференційована оцінка роботи дітей.