Реклама












Конспект НОД з розвитку мовлення в середній групі


Конспект заняття з розвитку мовлення «до нас У гості прийшли іграшки».(Середня група)
Автор: Ишмуратова Світлана Рафаїлівна, вихователь ГБДОУ №73 Невського району р. Санкт-Петербурга.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект освітньої діяльності для дітей середньої групи (4-5)років за темою «до нас У гості прийшли іграшки». Даний матеріал буде корисним для вихователів середньої групи.
Конспект безпосередній освітньої діяльності дітей середньої групи на тему «до нас У гості прийшли іграшки»
Інтеграція освітніх галузей: «Розвиток мовлення», «Художньо-естетичний розвиток».
Мета: Розвивати вміння складати речення з двох слів (Без прийменника).
Завдання: Освітні. Формувати вміння складати речення з двох слів. Помічати яке перше слово, а яке друге. Розвиваючі. Розвивати увагу, спритність, швидкість. Виховувати бережливе ставлення до іграшок.
Обладнання: скриня, лялька, м'яч, листівки, кольорові олівці.
Хід заняття.
Ведучий: Сьогодні хлопці до нас прийшли гості іграшки, і вони вирішили з вами пограти в хованки. Вони сховалися в цій скриньці. Для початку треба відгадати загадку, але давайте домовимося, що ми з вами будемо відповідати повним реченням. І так перша загадка.
По асфальту я скачу
Через двір у траву лечу.
Від друзів мене не ховай,
Пограй-но з нами.....(м'яч)
Діти: Це м'яч.
Ведучий: Відкриваю скриньку і дістаю м'яч. І так що за іграшка у нас сховалася? Що це?
Діти: М'яч.
Ведучий: Скажіть, будь ласка, про м'яч двома словами, який він?
Діти: красивий М'яч.
Ведучий: Скільки слів ми про м'яч сказали?
Діти: Ми про м'яч сказали два слова.
Ведучий: Яке перше слово в цьому реченні?
Діти: Перше слово м'яч.
Ведучий: А яке друге слово?
Діти: Друге слово в цьому реченні красивий.
Ведучий: (Раптом м'яч падає на підлогу) Хлопці скажіть про м'яч двома словами.
Діти: М'яч покотився.
Ведучий: Молодці хлопці! А хто мені скаже, як можна грати з м'ячем?
Діти: Катати, підкидати, кидати і т.д.
Ведучий: Давайте пограємо в гру « Мій веселий дзвінкий м'яч»
Молодці хлопці! А хто ж ще до нас прийшов у гості, давайте отгадаем загадку.
У моєї сестрички донька.
Кучері рожеві щічки.
Якщо донечка хворіє
То сестра її шкодує
Ця донька-понарошку,
Адже сестра поки що крихта, (лялька)
Так хто ж сховався у скриньці?
Діти:В скрині сховалася лялька!
Ведучий: Хлопці, а як можна сказати двома словами про ляльку? Яка вона?
Діти:Красива лялька.
Ведучий: Яке перше слово в цьому реченні?
Діти: Перше слово лялька.
Ведучий: Яке друге слово.
Діти: Друге слово лялька.
Ведучий: Хлопці, а іграшки до нас прийшли не з порожніми руками. Вони принесли нам красиві листівки. Але, на жаль ці листівки не розцяцьковані. Давайте разукрасим їх! А наші гості подивляться, як ми вміємо акуратно розфарбовувати. А тепер давайте пограємо з нашими пальчиками. Вони у нас втомилися.
Я малюю літо.
Я малюю літо: (Малюють пальчиком по столу)
Червоною фарбою - Сонце, (Малюють в повітрі сонце)
На газонах троянди, (Стискати і розтискати пальці)
На луках косили,
Синьою фарбою-небо (Малюють в повітрі хмари)
І струмок співучою. (На столі малюють пальцем «струмок»)
Молодці хлопці! Які красиві листівки у вас вийшли. Іграшок у вас сподобалося. І вони обіцяли ще раз до вас прийти в гості.