Конспект уроку географії на тему: Внутрішні води Південної Америки.
Опис матеріалу: Урок географії призначений для 7 класу. При підготовці уроку дається випереджальне завдання учням підготувати необхідну інформацію до уроку, підвищується пізнавальна діяльність і самостійність учнів.
Мета: Вивчити особливості внутрішніх вод материка.
- Закріпити уявлення про взаємозв'язки оболонок Землі.
- Продовжити розвивати вміння працювати з картою.
- Розвивати пізнавальний інтерес до предмету, пам'ять, увагу.
- Продовжити виховання дбайливого ставлення до природи.
Ресурси: Фізична карта Південної Америки, атласи, контурні карти, телевізор, диск, роздатковий і наочний матеріал.
Хід уроку
1.Вводно-мотиваційний момент.
«Коло радості»
2.Повторение.
-Ми продовжуємо вивчати материк Південна Америка. Сьогодні ми повторимо та закріпимо ті знання, які були вже отримані і придбаємо нові.
«Рекорди материка» Я починаю, а ви продовжуєте (з показом на карті)
1.Самый зволожений материк земної кулі.
2.Самые довгі гори на землі.
3.Самый високий водоспад на планеті
4.Самая найвища точка західної півкулі.
5.Самая велика низовина світу
6.Самая половодная річка планети-
7.Самая суха пустеля-
-Яка тема була минулого уроку (клімат)
1.У якому кліматичному поясі Південної Америки взимку і влітку +25 +27 С, а опади випадають цілий рік?
2. В яких кліматичних поясах виділяються за 3 клімату.
3. Який клімат відповідає Анд.
4.В якому кліматичному поясі Південної Америки найнижча середньорічна температура?
5.Каких кліматичних поясів на материку 2?
6.Перечислите в яких кліматичних поясах розташовується Південна Америка ?
3. Вивчення нової теми.
Південна Америка дивує не тільки своїм кліматом, але і внутрішніми водними ресурсами.
Знайте ви, що Амазонка - найповноводніша річка у світі не перекрита ні одним мостом, греблею або греблею? Вона тричі чемпіон серед річок!
Тема уроку: «Внутрішні води Південної Америки»
Визначення мети уроку.
Робота з картою:- які океани впадають річки Південної Америки? Наведіть приклади
Басейни океанів
Тихий Атлантичний
-Чому річки Атлантичного океану перевищують по площі басейни, по довжині і повноводності річки Тихого океану?
- Повідомлення про річках, водоспадах.
1. Амазонка
2. Парана
Один з приток Парани - це річка Ігуасу. На якій розташований найширший водоспад Південної Америки - водоспад Ігуасу.
3. Водоспад Ігуасу - (відео).
4. Наступна річка Оріноко, яка знаходиться на півночі материка. Починається з Гвіанського плоскогір'я і впадає в Атлантичний океан, утворюючи велику дельту.
На одній з приток річки Оріноко, розташований найвищий водоспад світу - Анхель.
Вдп.Анхель (повідомлення)
Робота з підручником. С236 - план характеристики річки ( таб 8 з 249 )
Практичне завдання в зошиті: Дати опис однієї з річок Південної Америки. ( За вибором)
Крім річок до внутрішніх вод відносять озера. Південна Америка не багата озерами.
Перерахуйте озера. (Тітікака, Маракайбо, Поопо)- повідомлення по озерах.
4.Закрепление.
«Що зайве» (Чому?)
Тітікака, Амазонка, Оріноко.
Парана, Міссісіпі, Оріноко.
Анхель, Ігуасу, Ніагарський.
Чи правильні твердження? (індивідуально)
1.Амазонка - найдовша ріка на Землі.
2.Амазонка полноводна круглий рік.
3.Ориноко-друга по довжині ріка на материку.
4.Анхель-найвищий водоспад на Землі.
5.Парана - найбільша річка на півночі материка.
6. Маракайбо - озеро з багатющими запасами нафти.
7. Поопо - найвисокогірніше озеро в світі.
8. Ігуасу - найширший водоспад Південної Америки.
9. Всі річки Південної Америки належать до басейнів океанів: Тихого і Атлантичного.
10.Озеро Тітікака розташоване в Андах на висоті понад 3000 метрів.
5. Підсумок:
- У води яких океанів впадають річки Південної Америки?
- Назвіть найбільш високогірне озеро Південної Америки?
_ Чому кількість і повноводність річок, що несуть свої води в Атлантичний океан більше, ніж у Тихий?
- Перелічіть великі водоспади материка, поясніть факт їх появи саме в цих районах?
6. Домашнє завдання: читати п.50. скласти 5 питань (2 складних), на контурній карті підписати річки, озера.
Повідомлення річки, озера, водоспаду Південної Америки.
Творче: Подорож по річці або озері.
7. Рефлексія.
Відповідай на питання: Що дізнався? Що потрібно зробити? (стікери у формі листочків дерев, які учні, відповівши на питання, що приклеюють до дерева)