Позакласний захід - 2 клас
Конспект позакласного заходу з теми: «Шлях до доброго здоров'я», 2 клас
Автор: Сучкова Тетяна Іванівна, вчитель початкових класів ГБОУ ЗОШ № 2079 міста Москви.
Опис матеріалу. Пропоную вам конспект для учнів 2 класу по темі: «Шлях до доброго здоров'я». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів як на уроці, так і в позаурочний час. Це заняття спрямоване на те, щоб діти самі дбали про себе: правильно харчувалися, займалися спортом, дотримувалися правила здорового способу життя.
Мета: формувати здоровий спосіб життя.
Завдання:
1. Освітні: активізувати самостійну, пізнавальну активність учнів; пропагувати здоровий спосіб життя; формувати практичні навички.
2. Розвиваючі: розвивати навички творчої діяльності, пізнавальні здібності, розширювати кругозір.
3. Виховні: навчити нести особисту відповідальність за своє здоров'я; розуміти і пізнавати себе і свої можливості; приймати правильні рішення, орієнтовані на збереження власного здоров'я.
Обладнання: картки з характеристиками здорової людини, смужки з відповідями «шкідливо», «корисно», пелюстки ромашки з прислів'ями, гуртки (оранжеві, рожеві, блакитні), пам'ятки з правилами здорового способу життя, костюм лікаря, аудіозапис «звуки природи».
Тема: «Шлях до доброго здоров'я».
Хід заняття.
1. Вступна частина.
Організаційний момент.
Повідомлення теми і мети.
Вчитель:
- У природі є сонце. Воно всім світить і всіх гріє. Давайте створимо сонце в собі. Закрийте очі, уявіть у своєму серці маленьку зірочку. Подумки направляйте до неї промінчик, який несе любов. Зірочка збільшується. Направте промінчик з добрим словом, зірочка стане ще більше. Направте до зірочці промінчики, які несуть здоров'я, радість, тепло, світло, ласку. Зірочка стає великою, як сонце, яке усім несе тепло, світло, ласку.
У сучасному світі, як ви думаєте, що важливіше? Звичайно ж здоров'я! Це головна цінність людини. Будучи хворою, людина не зможе втілити в життя мрії, реалізуватися в сучасному світі. Тому тема нашої розмови називається «Шлях до доброго здоров'я».
- А як ви думаєте, що таке здоров'я? (Коли люди не хворіють, займаються спортом).
Здоров'я - це стан фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб або фізичних дефектів.
2. Основна частина.
- Кожна людина повинна піклуватися про своє здоров'я. Адже ніхто не подбає про тебе краще, ніж ти сам. Як ви думаєте, чи хороший у вас здоров'я? Чому?
- На картках дані характеристики людини. Виберіть ті, які не відповідають характеристикам здорової людини. Залишилися характеристики здорової людини. Давайте їх прочитаємо хором.
гарний сильний товстий
спритний міцний
блідий незграбний
рум'яний підтягнутий
- Яким способом можна досягти цих якостей?
Чому одні люди хворіють часто і важко, а інші рідко?
- А як ви думаєте, що корисно для людини? А що шкідливо?
Корисно для людини:
1. Дотримуватися режиму дня.
2. Правильно і регулярно харчуватися.
3. Займатися спортом.
4. Гуляти на свіжому повітрі.
5. Робити ранкову зарядку.
6. Загартовуватися.
Шкідливо для людини:
1. Багато сидіти біля телевізора або за комп'ютером.
2. Гризти нігті.
3. Грубити, гуляти в небезпечних місцях.
4. Пробувати незнайомі речовини.
5. Їсти багато солодкого.
6. Битися.
- Я хочу вам прочитати вірш.
Міцним стати не можна миттєво,
Треба загартовуватися поступово.
Вранці біг і підбадьорливий душ
Як для дорослих, справжній!
На ніч вікна відкривати,
Свіжим повітрям дихати.
Ноги мити холодною водою.
І тоді мікроб голодний
Вас під повік не здолає.
Хто так не робить - хворіє.
Ще корисно вам всім знати,
Що влітку потрібно засмагати.
Сонце промінням пестить шкіру,
Шкіра від сонця у вас засмагає,
І під впливом променів сонця
Д - вітамін утворюється в ній.
- Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі. Які способи загартовування ви знаєте? Чи Можете ви назвати себе загартованими? Наведіть приклади загартованих людей.
Вчитель:
- Хлопці, пам'ятайте, спортсмени
Кожен день свій неодмінно
Не грають з дрімотою в хованки,
Починають з фіззарядки.
- Зарядка робить тіло людини сильним і красивим.
- Які правила потрібно дотримуватися при виконанні зарядки? (Відповіді дітей.)
ОЗДОРОВЧА ХВИЛИНКА.
Вправа «Деревце» для постави.
Сидячи за столом, поставте ноги разом, стопи притиснуті до підлоги, руки опущені, спина пряма. Зробіть спокійно вдих і видих, плавно підніміть руки вгору. Тримайте їх долонями один до одного, пальці разом. Потягніться всім тілом. Тягнучись угору, уявіть міцне, сильне деревце. Високий, стрункий стовбур тягнеться до сонця. Організм, як дерево, наливається силою, бадьорістю, здоров'ям. Опустіть руки і розслабтеся.
- Залежить ваше здоров'я від того, що ми їмо? Для того, щоб правильно харчуватися, необхідно знати про вітаміни та їх ролі в системі живлення. Що таке вітаміни? (Це речовини, необхідні для життя).
- Зараз я буду називати продукти, а ви піднімайте руку. Якщо вони корисні для вашого здоров'я. Якщо не корисні, то не піднімайте.
Риба (вітамін росту В2, працездатність В3),
«Пепсі»,
кефір (вітамін росту і зору вітамін А),
капуста (підвищує імунітет вит.С),
чіпси,
жирне м'ясо,
жуйка,
«Геркулес» (вітамін сили, швидкості, м'язів віт. Е),
торт ,
картопля (працездатність віт. В3),
цибуля (підвищує імунітет вітамін С),
шоколадні цукерки.
Дуже важливо їсти кожен день різноманітну їжу для того, щоб жити, рости, залишатися здоровим.
Гра «Ромашка».
На пелюстках ромашки записана перша половина прислів'я - продовжити, поясни сенс.
1. В здоровому тілі ,(здоровий дух)
2. Голову тримай в холоді, ноги в теплі)
3. Захворів живіт, тримай (рот закритим)
4. Швидкого і спритного (хвороба не наздожене)
5. До слабкого і хвороба (пристає)
6. Попрацював (відпочинь)
- Ви бачите, що про здоров'я люди думали і в давнину, адже прислів'я - це народна мудрість. Тут була дуже гарна приказка - попрацював - відпочинь. Давайте трохи розслабилися, закриємо очі, уявімо море (магнітофон із записом морського прибою).
БЕСІДА З ЛІКАРЕМ.
(вчитель переодягається в лікаря) У нас в гостях лікар - педіатр. Я хочу перевірити, що ви знаєте про своє здоров'я.
1. Що треба робити, якщо у місті епідемія грипу? (Їсти цибулю, часник).
2.Сколько раз на день треба їсти, щоб режим харчування був правильним? (5 разів).
3. Що треба вживати в їжу щодня, щоб бути здоровим? (Овочі і фрукти).
4. Що треба пити на ніч? (Кефір). Чому? (Це кисломолочний продукт, він покращує травлення).
3. Заключна частина.
Рефлексія.
- Я дуже хочу, щоб ви ще раз задумалися про своє ставлення до свого здоров'я. Давайте зробимо свій вибір. Я буду називати, що означає кожен колір. Візьміть у руки той кружечок, який відповідає вашій думці про своє здоров'я.
Жовтий колір - Я буду намагатися вести здоровий спосіб життя.
Рожевий колір - Я не впевнений у своєму виборі.
Блакитний колір - Я байдужий до свого здоров'я.
Нашу розмову я бачу був корисним. Ви правильно зробили свій вибір. Підняли жовті гуртки. Ми помічаємо, що найцінніше для нас - це здоров'я, тільки тоді, коли в нас його вже немає. Так давайте зробимо так, щоб ми завжди пам'ятали про своє здоров'я.
Доктор Айболить попросив мене передати вам правила здорової людини. Будь ласка, 1 ряд передайте своєму ряду, 2 ряд - другого, 3 ряд - третій.
Наша розмова підійшов до кінця, будьте здорові.
Правили здорового способу життя:
1. Займатися фізкультурою 3-5 разів на тиждень, не перевтомлюючись інтенсивними навантаженнями. Обов'язково знайти саме для себе спосіб рухової активності.
2. . Не переїдати і не голодувати. Харчуватися 4-5 разів на день, вживаючи в їжу необхідне для зростаючого організму кількість білків, вітамінів і мінеральних речовин, обмежуючи себе в жирах і солодкому.
3. Не перевтомлюватися розумовою роботою. Намагайся отримувати задоволення від навчання. А у вільний час займайся творчістю.
4. Доброзичливо ставитися до людей. Знай і дотримуйся правил спілкування.
5. Вироби з урахуванням своїх індивідуальних особливостей характеру і організму спосіб відходу до сну, що дозволяє швидко заснути і відновити свої сили.
6. Займайся щоденним загартовуванням організму і вибери для себе способи, які не тільки допомагають перемогти застуду, але і приносять задоволення.
7. Вчись не піддаватися, коли тобі запропонують спробувати цигарку або спиртне. Рости здоровим!
Резерв.СИТУАЦІЇ.
-У вас на столах лежать картки з ситуаціями. Прочитайте їх і висловіть свою думку (3 ряди 3 ситуації).
Ситуація 1
Сергій дуже любить читати книжки та грати на комп'ютері. Прийшовши зі школи додому, пообідавши, він йде до одного. Вони обмінюються книгами або касетами, трохи гуляють, а потім розходяться по домівках, щоб виконати домашнє завдання. Після цього Сергій займається своєю улюбленою справою: читанням книг або грою на комп'ютері допізна, іноді до 12 год ночі. Вранці йому нелегко встати, але, зробивши ранкову гімнастику, він відчуває себе краще. В школі вже на другому уроці він відчуває себе стомленим. Чому? Яку б пораду ви дали Сергійкові?
Ситуація 2
Світла весела, товариська дівчинка. Після школи вона любить побалакати з подружками, погуляти по вулиці, ніколи не поспішає додому. Повернувшись пізно, вона згадує, що повинна виконати доручення мами. Виконуючи їх, часто відволікається на дзвінки друзів, довго розмовляє з ними. Домашнє завдання сідає робити в різний час, іноді 17ч, іноді в 19ч. Світла почала помічати, що успішність у школі стала гірше, частіше з'являється поганий настрій, втомлюється.
Чому? Яку б пораду ви дали Світлі?
Ситуація 3
Денис воліє довше поспати, не встигає перед школою поснідати. У шкільній їдальні він наспіх з'їдає булочку, запиваючи її чаєм. Грає на перерві з хлопцями. Після уроків, не заходячи додому, довго гуляє на вулиці. Повернувшись, він знову поспішно з'їдає бутерброди, тому що на розігрівання їжі йому не хочеться витрачати час, так як по телевізору скоро почнуться мультфільми. Потім треба сідати робити домашнє завдання. До вечора він відчуває, що болить голова.
Чому? Яку б пораду ви дали Денису?