Реклама












Корекційна робота з дітьми із ЗНМ


Корекційна робота з дітьми із ЗНМ
Автор: Тетяна Миколаївна Хусаїнова, вихователь МАДОУ с. Кигбаево, Сарапульського району, Удмуртська республіка
Конспект заняття в підготовчій групі за темою «Свійські тварини»
Тема «Незнайко в гостях у дітей»
Мета: Збагачення і систематизація словникового запасу
Освітні:
1.Закреплять і систематизувати знання дітей про домашніх тварин
2.Закреплять знання дітей про зовнішніх ознаках тварин, чим харчуються, вміння називати дитинчат і сім'ю.
3.Активизировать дієслівний словник і словник прикметників.
4.Учить утворювати слова-антоніми.
5.Учить граматично правильно оформляти пропозиції при складанні описових розповідей.
Розвиваючі:
1.розвиток зв'язного мовлення, мислення, пам'яті, зорового сприйняття, тонкої і дрібної моторики.
2.Развитие мовленнєвого слуху.
Виховні:
1.Воспитывать навички співпраці, самостійності, ініціативності.
2.Воспитывать пізнавальний інтерес.
Обладнання:
Картинки з зображенням домашніх тварин та їх дитинчат, гумовий м'яч, іграшку Незнайка, картинки із зображенням помешкання тварин (буда, стайня, кошара, корівник, свинарник), картинка «Кішка з кошенятами», опорна схема за темою «Свійські тварини»
Мовний матеріал:
Іменники: теля, бик, корова, порося, свиня, кабан, котик, кіт, кіт, козеня, коза, козел, лоша, кінь, кінь, стайня, буда, корівник, кошара, свинарник;
Дієслова: дряпається, муркоче, треться, ловить, нявкає, крадеться і так далі; гавкає, гарчить, гризе, охороняє, кусається, сторожує і так далі; мукає, жує; гуляє, щипає, п'є, пасеться і так далі; скаче, бігає, ірже, перевозить, стоїть і так далі; буцається, стрибає, доїться і так далі.
Прикметники: сіра, пухнаста, м'яка, гладка, весела, сумна, погане, хороше, спритні, швидкі, веселі, маленькі; короткий, маленький, короткий, тихий, низький, довгий, великий, сильний, високий і так далі.
Попередня робота:
Робота над спільними мовними навичками, розглядання альбому «Домашні тварини», виготовлення фігурок домашніх тварин в техніці орігамі на заняттях з конструювання з вихователем, робота з опорними схемами для складання оповідань опису.
Хід заняття
1.Организационный момент
Пальчикова гімнастика «На дворі»
На нашому дворі
Вівці і баранчик,
Свинка з поросятами
І коза з козенятами,
Корова і теля,
Кінь, лоша,
Собака з песенятами
І кішечка з кошенятами.

Логопед: Про кого цей вірш?
Діти. Про домашніх тварин.
Логопед. Перерахуйте їх назви.
Діти. Вівці, баранчик, свиня, коза, собака, корова, кінь.
Логопед. Добре. А тепер перерахуйте дитинчат домашніх тварин, про які йдеться у вірші.
Діти. Порося, козеня, лошата. (І так далі)
Логопед. Молодці! Сьогодні ми продовжимо розмову про домашніх тварин.
2.Повторение пройденого
В гості приходить Незнайка, він нічого не знає про домашніх тварин
Логопед: Хлопці, давайте розповімо про Незнайку домашніх тварин.
- Які тварини вважаються домашніми? (Які живуть поруч з людиною)
- Чому їх так називають? (Тому що за ними доглядає людина)
- Назвіть свійських тварин і розкажіть, яку користь вони приносять людям (Діти називають тварин і розповідають, яку користь вони приносять людині)
- Як люди доглядають за домашніми тваринами? (Годують, поять, чистять, миють, лікують і так далі)
3.Игра «Незнайко і тварини»
Логопед: Хлопці, Незнайко весь час все плутає. Допоможіть йому розібратися. Він вважає, що....
Теля живе з кішкою. (Теля живе з коровою і биком)
Кошеня живе з собакою. (Кошеня живе з кішкою і котом)
Порося живе з козою. (Порося живе зі свинею і боровому)
Козеня живе зі свинею. (Козеня живе з козою і козлом)
Лоша живе з кішкою. (Лоша живе з конем і конем)
Ягня живе з конем. (Ягня живе з вівцею і бараном)

4. Гра «Хто де живе?»
Логопед: Хлопці, Незнайко вважає, що всі домашні тварини живуть у людини в будинку. А ви як думаєте?
Під час відповідей діти виставляють картинки
-Собака живе? (у буді)
-Корова живе? (в корівнику)
-Кінь живе? (у стайні)
-Вівці живуть? (в кошарі)
-Свині живуть? (у свинарнику)
5. Фізкультхвилинка
Гра «Йшла коза по лісі»
6.Игра «Підбери дії»
Логопед: Зараз ми розповімо Незнайку, що вміють робити домашні тварини і зіграємо в гру «Підбери дії». Потрібно підібрати якомога більше дій, до назв тварин.
- Кішка - дряпається, муркоче, треться, нявкає, ловить, грає, крадеться, облизується і т.д.
- Собака - ..., корова - ...кінь - ..., коза - ... .
7.Игра з м'ячем «Розкажи про кішку»
Незнайко: Я можу вам розповісти про кішку. Розповідає все неправильно.
Логопед: Хлопці, Незнайко знову все переплутав. Доведеться йому розповісти. Придумайте слова, які описують зовнішній вигляд кішки, його звички, настрій, «характер»
На дошку виставляється зображення кішки.
У процесі гри можна змінювати питання:
- Яка шерсть у кішки? (Сіра, пухнаста, м'яка, гладка).
- Який настрій може бути у кішки? (Веселе, сумне, погане, хороше).
- Які кошенята у кішки? (Спритні, швидкі, веселі, маленькі).

Логопед: Зараз Незнайко хлопці тобі складуть розповідь про кішку, а ти послухай.
Використовується схема для описових розповідей за темою «Свійські тварини»
1.хто це?
2.які частини тіла?
3.де живе?
4. чим живиться?
5.Кто дитинча?
6.Какую користь приносить?
Діти складають описовий розповідь

8.Игра «Закінчи речення»
Логопед: А тепер давайте розповімо Незнайку, що не всі тварини однакові. Я буду починати речення, а ви закінчуєте розпочате мною пропозицію.
-У корови довгий хвіст, а у свині короткий.
-Кінь великий, а кіт....(Маленький)
-У кішки шерсть довга, а в корови... (Коротка)
-Бик сильний, а теля.... (Слабкий)
-Кінь висока, а собака .....(Низька)
-Тощо.
9.Итог
Дітям пропонується пригадати, чим вони займалися на занятті. Незнайко дякує дітей і дарує їм картинки із зображенням домашніми тваринами.