Реклама












Корекційна робота з дітьми із ЗНМ в підготовчій групі


Конспект заняття в підготовчій групі за темою «Транспорт»
Автор: Тетяна Миколаївна Хусаїнова, вихователь МАДОУ с. Кигбаево, Сарапульського району Удмуртської Республіки. Конспект заняття в підготовчій групі за темою «Транспорт»
Тема: «Такий різний транспорт»
Мета:
Узагальнити і систематизувати уявлення дітей за темою «Транспорт»
Освітні:
1. Розширення і закріплення уявлень про транспорт.
2. Уточнення і активізація словника по темі.
3. Активізувати дієслівний словник і словник прикметників.
4. Учити утворювати прикметники від іменників.
Розвиваючі:
1. Розвивати зорову увагу і сприйняття, мислення.
2. Розвивати тонку і загальну моторику, координувати мова з рухом.
Виховні:
1. Формувати навички співробітництва, взаємодопомоги, доброзичливості, самостійності, ініціативності, відповідальності.
Обладнання:
Предметні картинки різних видів транспорту: літак, поїзд легкова машина, корабель, вантажна машина, самоскид, фургон, тролейбус, маршрутне таксі, автобус, пожежна машина, швидка допомога, міліція, ігрове поле із зображенням моря, шосе, залізниці, неба, скринька, іграшки (літак, автобус, вантажівка, поїзд).
Мовний матеріал:
Іменники:
Літак, поїзд легкова машина, корабель, вантажна машина, самоскид, фургон, тролейбус, маршрутне таксі, автобус, пожежна машина, швидка допомога, міліція, кабіна, капот, фари, кузов, сходинка, двері, вікна, дах, колеса, корпус, сидіння, шини.
Імена прикметники:
Повітряний, наземний, водний, залізничний, пасажирський, вантажний, спеціальний, швидка, легкова, нова, повний, швидкий, красивий, маленький, великий, довгий, білий,новий, летить, старий, довгий, поштовий, швидкий, металева, шкіряна, скляна, гумові.
Дієслова:
Їде, їде, гуде, стукає, варто, перевозить, летить, злітає, піднімається, перевозить, сідає, ходить, пливе, йде, йде, обганяє, гальмує, заїжджає, розвантажується, проїжджає, розгортається.
Попередня робота:
Екскурсія по вулицях поблизу дитячого садка, розглядання транспорту, який по ній рухається, бесіда про транспорт.
Хід заняття
1.Организационный момент
Перед входом в кабінет дітям роздаються картинки із зображенням різних видів транспорту
Логопед: Сяде той, хто назве свою картинку.
- Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити? (про транспорт)
- Правильно.
2.Игра « Знайди місце»
Логопед відкриває ігрове поле, на якому зображено небо, море, залізниця, шосе.
Логопед: У вас в руках картинки із зображенням транспорту, знайдіть їм місце на ігровому полі та складіть речення про те, де їде ваш транспорт.
- Літак летить високо в небі.
- Корабель пливе в море.
- Поїзд їде по рейках.
- Легкова машина їде по шосе.
Логопед: Добре, ви правильно поклали картинки і склали пропозиції.
- Як ви думаєте, від чого залежить назву транспорту? (Від того, на чому їде, летить, котиться).
- Якщо по воді - водний. По повітрю - повітряний. На земле - наземний.
3. «Гра «Правильну відповідь»
Логопед: Я буду називати вам види транспорту і їх назви. Вам необхідно вибрати правильну відповідь.
- Пасажирський повітряний транспорт (пароплав, літак, потяг);
- Водний транспорт (літак, автобус, пароплав);
- Наземний пасажирський транспорт (пароплав, автобус, літак) і т.д.
4. Гра «Будь уважним»
Логопед: Зараз ми пограємо, але ви повинні бути дуже уважними. Якщо я називаю повітряний транспорт - ви піднімаєте руки вгору, якщо наземний - присідаєте, водний, - рух «пливемо», залізничний - імітуємо рух поїзда.
Логопед додає на ігрове поле ще картинки транспорту
Логопед: А тепер я додам ще кілька картинок на ігрове поле. Що це?
- Вантажна машина, самоскид, фургон, тролейбус, маршрутне таксі, автобус.
Логопед: Ось як багато транспорту на нашій картинці. Зверніть увагу, що транспорт різний.
- Деякі з цих машин перевозять людей. Значить це, який транспорт? (Пасажирський)
- Подивіться уважно на ігрове поле і перелічіть пасажирський транспорт (Літак, корабель, потяг, автобус, тролейбус, маршрутне таксі, легкова машина).
- Транспорт може бути не тільки пасажирським, але і вантажним. Як ви думаєте, чому його так називають? (Тому що перевозить вантажі)
- Тепер перерахуйте вантажний транспорт (Вантажівка, самоскид, фургон).
- Правильно. Крім того, вантажними можуть бути і поїзд, і літак, і корабель. Тому що вони теж перевозять вантажі.
5. Физминутка
«Машини»
На нашій вулиці
Машини, машини.
Машини крихітки
Машини великі.
Поспішають вантажні,
Фырчат легкові.
Поспішають, біжать,
Як будь то живі.

Діти рухаються з одного
кінця групи до іншої,
тримаючи в руках уявний
кермо
Роблять розворот, рухаються
у протилежну сторону


На ігрове поле виставляються картинки: пожежної машини, швидкої допомоги, міліції
- А це що за машини? (Пожежна машина, швидка допомога, міліція).
- Для чого вони потрібні? (Гасити пожежу, лікувати хворих, ловити хуліганів).
- Це «Транспорт спеціального призначення».
6. Вивчення теми
Логопед: Хлопці, а в мене є чарівна скринька. Якщо покласти в нього що-небудь, то воно стає справжнім. Хочете перевірити? Зараз ми покладемо в нього картинки з різними видами транспорту. Скажемо чарівні слова: «Крибле-крабле-бумс» і подивимося, що ж буде.
Діти разом з логопедом виконують дії, потім логопед відкриває скриньку і показує, що картинки перетворилися в іграшки.
7. Гра «Підбери ознака»
Логопед: Візьміть іграшки і доберіть до них якомога більше ознак.
- Машина (яка?) - швидка, легкова, нова, ...
- Автобус (який?) - швидкий, красивий, маленький, довгий, зручний,...
- Вантажівка (який?) - великий, вантажний, швидкий, потужний, ....
- Літак (який?) - білий, новий, летить, красивий, пасажирський, .....
- Поїзд (який?) - довгий, швидкий, поштовий, швидкий, ....
8. Гра «Підбери дія»
Логопед: А що наш транспорт може робити? Давайте зіграємо в «Підбери дія».
- Поїзд (що робить?) - їде, їде, гуде, варто, перевозить,.....
- Літак (що робить?) - летить, злітає, приземляється, піднімається, перевозить, .....
- Пароплав (що робить?) - гуде, ходить, підпливає, відправляється, гойдається, ...
- Автобус (що робить?) - їде, стоїть, обганяє, сигналить, мчить, розганяється, ....
9. Гра «Назви частини»
Логопед: Подивіться, у скрині залишився вантажівка, будь ласка, скажіть з яких частин він складається:
- Які частини вантажівки знаходяться спереду? (кабіна, капот, фари), ззаду (кузов), з боків (Сходинка, двері, вікна), зверху (дах), знизу (колеса).
- Як ви думаєте, з чого зроблений корпус машини? (З металу), сидіння (з шкіри), вікна і фари (зі скла), шини (з гуми).
- Корпус зроблений з металу - значить він металевий.
- Сидіння зроблено зі шкіри - значить воно шкіряне.
- Фари зроблені зі скла - значить, вони скляні.
- Колеса з гуми - значить вони гумові.
10. Підсумок заняття
Логопед: Що ми сьогодні дізналися нового? Про яких видах транспорту говорили? Як називається транспорт, який перевозить вантажі, а пасажирів? Які ж ви сьогодні молодці.