Конспект позакласного заходу з інформатики «Допоможіть Незнайку».
Опис матеріалу: Пропоную вам методичну розробку позакласного заходу з інформатики для дітей 5-6 класів «Допоможіть Незнайку».
Даний матеріал буде корисний педагогам інформатики і педагогам додаткової освіти.
Мета:
Стимулювання пізнавального інтересу учнів до предмету "Інформатика".
Розвиток в учнів навичок групової роботи.
Тип заняття: заняття узагальнення знань і практичного застосування знань та вмінь.
Вид заняття; позакласне заняття - конкурсна програма.
Форма проведення: гра.
Технологія: технологія колективної розумової діяльності.
Хід заходу:
Педагог: Хлопці сьогодні на мою адресу надійшов лист для дітей творчого об'єднання «Комп'ютерна графіка» (педагог показує конверт, оформлений відповідним чином). Давайте отгадаем хто є автором настільки даного послання.
Капелюх блакитна,
Жовті штанці,
У місті Квітковому -
Головний хвалько.
Римувати намагався
Коротун цей,
Тільки от не став він
Істинним поетом.
Багато пригод
З ним відбувалося,
Але варто зізнатися,
Цей милий хлопчик.
Хто ж це? Відгадай-ка!
Малюка звуть...
(Незнайко)
На екран проектується зображення незнайка героя оповідання Миколи Носова.
Педагог зачитує послання від незнайка:
Привіт мої друзі!
Сьогодні в біду потрапив я.
Коли я приземлявся,
Корабель мій зламався.
Розлетілися всі частинки,
Загубилися всі дрібнички.
Допоможіть все знайти,
І додому привести.
Щоб корабель мій зібрати,
Потрібно все заданья виконувати.
Завдання перше таке:
Анаграму відгадай
І деталі забирай.
На екран проектується анаграми.
Тиромон (монітор), россоцерп (процесор), шакым (мишка), террипн (принтер), алатувикра (клавіатура), тьмапя (пам'ять).
На екран проектується відповіді до анаграммам.
Після конкурсу педагог видає дітям «деталь» (заздалегідь приготований кусачок із зображенням космічного корабля Незнайка)
На екран проектується портрет Незнайка.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
Конкурс змійка - він такий.
Вам потрібно підібрати Слова
Щоб деталі вернути.
Букви бери в будь-якому направленье
І слова складай без зволікання.
У таблицях наведені слова, пов'язані з інформатикою і, причому букви слів записані «змійкою» в будь-якому напрямку по горизонталі і по вертикалі, але не по діагоналі.
На екран проектується таблиці із завданнями:
р к у
про з р
з р е
е Р в
н а к а
про п до
а р о
п л ь
На екран проектується відповіді.
Після конкурсу педагог видає дітям «деталь»
На екран проектується портрет Незнайка.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
В картинках - це комп'ютерний термін
Пізнаєш його-отримаєш деталь.
Її ти бери нічого не втрачай.
У наведених рисунках визначте комп'ютерний термін. На екрані послідовно будуть з'являтися підказки. Якщо ви отгадаете термін з першої підказки, то отримаєте 5 деталей, з другої - 4 деталі, з третьої 3 деталі, з четвертої - 2 деталі і 1 деталь, якщо були використані усі підказки. Кожна команда має право на відповідь у кожному завданні лише 1 раз. При помилці команда втрачає право відповідати.
Якого об'єкта операційної системи Windows відповідає малюнок?
На слайді проектується
Педагог зачитує словесні підказки:
• Може бути і маленьким і великим.
• Легкий.
• Можна збирати гриби.
• Використовується для зберігання непотрібного паперу.
• Знаходиться на робочому столі ПК.
На екран проектується об'єкт, зображений в інших ракурсах:
На екран проектується наступний об'єкт:
Педагог зачитує словесні підказки:
• Є у кожного вдома.
• Має кінцівки.
• Зазвичай дерев'яний.
• За ним сидять.
На екран проектується об'єкт, зображений в інших ракурсах:
Після конкурсу педагог видає дітям «деталь».
Физминутка
педагог включає ритмічну музику і починає виконувати вправи, діти повторюють.
На екран проектується портрет Незнайка.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
Пограємо в словолова
І отримаємо ми улови
А улови не прості -
Всі деталі корпусні.
Знайдіть якомога більше слів, що мають відношення до персонального комп'ютера. Рухатися можна вниз, вправо і вгору. Кожне слово принесе команді 1 деталь.
к о д к о м о н і р
а б і с п о р т у
к о п р і о р к о л
л у б і т ю т е р о
а в і н ч е с т і н
п л а т п п к д л до
м а т е р л а н е і
и т у б о м н к р е
ш а р і ц е ш е т е
ь з а т е с о р я
На екран проектується портрет Незнайка.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
Зі слів складіть ви слова
З комп'ютером рідні
І отримаєте ти деталі
Від корабля литі.
На екран проектується слайд зі словами
Зі слів на екрані скласти слова пов'язані з інформатикою і комп'ютером. Складати слова з тих літер, які в словах.
Овод, диск (пристрій), міф, нота, ікра (інформатика), ялина, писк (піксель), кількість, коні (колонки), грам, поріг (програма), біг, травень, там (мегабайт)
За кожне отгаданное слово - 1 деталь.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
Словосполучення зі слів ти склади
І деталі у себе ти залиш.
Дано дві колонки - частини словосполучень, що належать до інформатики, або до пристрою і роботи комп'ютера. Необхідно протягом 1 хвилини знайти ці словосполучення. На екран проектується слова:
1 колонка. Адміністратор, база, глобальна, жорсткий, віртуальна, графічний, завантажувальна, інформаційні, звукова, штучний, кодування, лінійний, кореневої, ліцензійна, матричний.
2 колонка. Мережа, каталог, даних, мережі, диск, технології, дискета, інформації, алгоритм, принтер, програма, редактор, інтелект, пам'ять, колонка.
За кожну вірну відповідь - 1 деталь.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
Перероби прислів'я так,
Щоб вийшли вони на правильний лад.
На екран проектуються прислів'я
Скажи мені, який у тебе комп'ютер, і я скажу, хто ти ( скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.), комп'ютер пам'яттю не зіпсуєш (кашу маслом не зіпсуєш.), дарованому комп'ютера системний блок не заглядають(дарованому коню в зуби не дивляться), в Силіконову долину зі своїм комп'ютером не їздять(в Тулу зі своїм самоваром не їздять), потопаючий за F1 хапається(потопаючий за соломинку хапається), біт байт береже, що з Кошика видалено, те пропало(що впало, те пропало), вірусів боятися - в Інтернет не ходити(вовків боятися в ліс не ходити, за одного хакера сім кандидатів наук дають(за одного битого сім небитих дають), всяк Web-дизайнер свій сайт хвалить(кожен кулик своє болоьо хвалт), краще Корвет на столі, ніж Pentium уві сні (краще синиця в руках, ніж журавель у небі), по комп'ютерам зустрічають, за програмами проводжають(по одежинці зустрічають, по розуму проводжають), алгоритмам вчитися - завжди пригодиться(наук вчитися завжди в нагоді), не дорога програма, доріг алгоритм(не подарунок дорого, а увага).
За кожну вірну відповідь - 1 деталь.
Педагог зачитувати наступну частину листа:
Дано вам велике слово
Складіть поменше слова
І ви отримаєте двигуна два.
Дається слово «КОМПЬЮТЕРОМАНІЯ» Необхідно скласти з нього іменники, нарицательные в од. числі за 1 хвилину.
За 1 слово - 1 бал. Додатковий бал - за саме довге слово.
Команди в кінці конкурсу отримують чергові деталі.
Педагог: Молодці! Ви виконали всі завдання, отримали всі деталі. Пропоную вам тепер зібрати пазл корабля Незнайка.
Після виконання завдання, на екран проектується зображення Незнайка і звучить:
Ось всі деталі ви зібрали.
Всі дрібнички воротали.
Спасибі вам друзі зараз додому піду я.
Сумуватиму я вам,
І запрошую всіх вас у гості до нас.
Дітям роздаються невеликі сувеніри від Незнайки (календарі).
Дякую за увагу.