Опис: Пропоную цікавий урок математики. Особливу увагу на цьому уроці приділяється корекційної роботи.
Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів
Автор: Рузанова Тетяна Михайлівна, вчитель початкових класів, Коробчеевская спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат VIII виду, село Коробчеево Коломенського району Московської області
Цілі уроку:
1. Освітні
Повторити і закріпити вивчений матеріал у 2 класі з розділу «Другий десяток». Нумерація.
Згадати місце кожного числа в числовому ряду, правило отримання попереднього і наступного числа, склад числа 10 і двозначних чисел до 20.
Відпрацьовувати обчислювальні навички: Рішення задач на додавання і віднімання, порівняння чисел, робота з лінійкою.
2 Корекційно-розвиваючі:
Розвивати увагу, мислення, мова, причинно-наслідкові зв'язки,
зорово-просторову орієнтацію.
3.Воспитательные
Виховувати пізнавальний інтерес, любов до предмета, бережне ставлення до природи, прагнення допомогти іншим, працьовитість.
Обладнання:
Підручник під редакцією Ст. Ст. Ек
Робочі зошити 3 клас частина 1 під редакцією Т. В.
Алышевой , В.В. Ек
Числовий ряд до 20
Жолуді і мішечки
Зображення білочки і їжака
Математичні віяла до 20
Попередня підготовка. Екскурсія на шкільне ділянку, збирання жолудів з метою використання на уроці для практичної діяльності. Згадати інформацію про дубі і загадки про жолудях, поговорити про користь дуба і його застосування в житті.
Виготовлення роздаткового матеріалу на уроці праці (Грибочки)
Підготувати ученицю заздалегідь для читання вірша
Хід уроку
1.
Організаційний момент
Довгоочікуваний дан дзвінок
Починається урок
Дуже любимо ми вчитися
Дуже любимо ми працювати
Перевірте, чи все готово до уроку? ПРАЦЯ (Зошит, ручка, підручник, щоденник)
Візьміть у праву руку олівець, а в ліву лінійку. Покажіть.
2.
Актуалізація знань.
Постановка цілей і завдань уроку.
Сьогодні на уроці математики вас чекають цікаві пригоди. Ми вирушимо з вами ліс. Та й ліс, в який ми з вами потрапимо незвичайний - математичний. Подорожуючи по ньому, ми згадаємо рахунок до 20, будемо порівнювати числа, покажете, як ви вмієте розв'язувати задачі, приклади на додавання і віднімання, креслити відрізки. Прошу вас, хлопці,
бути уважними і активно працювати.
Візьмемо з собою кошик. На дні кошика лист.
Зачитую лист від Хрюші. ( Привіт, хлопці. Ви вже в з класі Вітаю вас з початком навчального року. Я з передачі « на добраніч, малюки». Допоможіть мені зібрати жолуді до зими. Спасибі!
-Хлопці, як ви думаєте, хто це? ( Проблемна ситуація)
-Це Хрюша.
-Чому ви так вирішили?
Поросята дуже люблять жолуді.
У якого дерева нам треба їх шукати?
-У дуба.
Щоб потрапити в дубовий гай треба порахувати, скільки там росте дубів?
3.Индивидуальная робота біля дошки за картками ( Двом хлопцям завдання важче. Дуже відповідальна. Вони підуть першими.)
Вариант1 Вариант2
4+...=10 9+...=10 4+...=12 13-...=12
8+...=10 5+...=10 5+...=14 15-...=14
2+...=10 7+...=10 2+...=12 12-...=11
4.Устный рахунок
Робота з числовим рядом.
Фронтальна робота
1. Вважаємо за рядами 1 ряд до 10, 2 ряд до 20 в зворотному порядку навпаки.
2. Віднови числовий ряд
10, ..., ..., 13, 14, ..., ..., 17, 18, ..., 20
3.Назови найменше двозначне число в даному числовому ряду.
Назви найбільше двозначне число в даному числовому ряду.
4.Какое число стоїть перед числом 10, 14, 17?
5.який число слідує за числом 13, 16, 18?
6.які числа стоять поруч з числом 15, 12, 19?
7.Сколько десятків і одиниць у числі 12, 16, 20?
8. Назви число, в якому 1д. 3 од., 1д. та 5 од., 1д. і 8 од..
Закінчи пропозицію
Одинадцять - це десять і ще....( Один)
Дванадцять - це десять і ще... ( Два)
Тринадцять - це десять і ще ...( Три) і т. д. до 19
Молодці, хлопці . Всі завдання виконали. Половину шляху пройшли Давайте трохи відпочинемо.
5. Зарядка для очей.
Подивіться на верхній правий кут дошки Кого бачите на стежці?
Їжака. Вирішуємо задачі про їжака на додавання і віднімання
Математичні задачі у віршах.
Жили-були під дубочки
Дванадцять пухленьких грибочків.
Пробіг ежонок раптом-
І грибів не стало двох.
У кого відповідь готова:
Скільки там тепер грибів?
Їжачок по лісу йшов
На обід гриби знайшов:
7 під берізкою, 5 у осики.
Скільки їх буде
У плетеному кошику?
Молодці! Допомогли їжакові! Він показав дорогу далі
- Давайте перевіримо, чи правильно нас ведуть хлопці? ( Перевіряємо роботу за картками)
Робота за темою уроку
6. Робота з підручником. Стор.3 №1
7.Работа в зошитах.
Запишіть число
Спишіть числовий ряд до 10 на 1 рядок
До 20 другу
8.Задание на порівняння С.3 №2
Спочатку усно, потім письмово самостійно
Перевірка один у одного
9. Домашнє завдання С.3 № 3
10. Фізкультхвилинка
Відпочити нам допоможе С.3 № 2 з робочого зошита ( корекція уваги)
Скільки зайчиків?
Скільки в першому ряду?
Скільки у другому? Де більше?
Зайчики зраділи, що ви виконали завдання і почали стрибати.
Стрибаємо під музику 6 разів на лівій і 5 разів на правій нозі.
11.Решение завдання
А ось білочка збирає гриби , і білченята допомагають їй.
Давайте і ми допоможемо білочці.
Складіть задачу за коротким записом. Показую заздалегідь приготовану коротку запис.
Білка-10 р.
Білченята - 5 г
Скільки всього грибів зібрали білка і білченята? (15)
Запишіть рішення і відповідь задачі. Одна дитина пише у дошки.
- Підніміть руку, хто вдома допомагає мамі?
Знайдіть число 15 в числовому ряду. Назвіть сусідів. (14 і 16)
Як отримуємо наступне число? (Додаємо одиницю)
Як отримуємо попереднє число? ( Віднімаємо одиницю)
Про це ми поговоримо на наступному уроці. А нам вже час повертатися. Не даремно ми сюди прийшли. Ви так старалися. Добре працювали, що білочка показала нам, де багато жолудів.
12.Практическая робота з природним матеріалом.
Покладіть в свої мішечки за 10. У кожному мішечку за десять жолудів, по одному десятку. Давайте спробуємо порахувати, скільки всього десятків. Вважаємо десятками до 100. Молодці! (Пропедевтическая робота до сотні)
Згадаймо, як отримували числа від 10 до 20.Держим десяток в руці і по одному додаємо, при цьому ведемо рахунок. Складаємо другий десяток в інший мішок.
Молодці! Думаю, що Хрюша буде дуже радий.
13.Геометрический матеріал
Весь час у лісі за нами спостерігали пташки.
Який же ліс без птахів!
Назви, з яких геометричних фігур складаються пташки.
Знайди схожість і відмінність
Накресли відрізок, довжина якого більше, ніж 6 на 1 см
Якої довжини відрізок вийшов? ( 7 см)
14. Підсумок уроку: Чим займалися на уроці?
Кому сподобався урок?
У кого були труднощі?
Мені дуже сподобалася ваша робота і поведінка.
І ліс, і Хрюша дякують вас разом зі мною. Давайте ще раз пригадаємо правила поведінки в лісі і будемо їх дотримуватися.
Учениця читає вірш.
Любіть природу!
Бережіть природу!
Не паліть траву!
Не ламайте кущі!
Не сипте на землю всяку гидоту.
І дасть вам природа здоров'я та радість!
Урок закінчено.