Реклама












Конспект НОД з розвитку мовлення в середній групі


Конспект НОД з розвитку мовлення в середній групі. Тема: Закріплення звука [С]
Опис матеріалу: Розвиток мовлення є одним з найважливіших придбань дитини в дошкільному віці. На сьогоднішній день - образна, багата описами мова у дітей дошкільного віку - явище рідкісне. Пропоную Вам конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей середньої групи по темі «Закріплення звука «С». Даний матеріал буде корисним для вихователів, логопедів, педагогів.
Мета: Вправляти дітей у правильній вимові приголосних звуків, закріплення звука «З»
Завдання:
1. Розучування скоромовок, вимова звука "З"
2. Закріплення кольорів.
3. Розфарбовування фігур.
Інтеграція областей:
«Комунікація» (звукова робота), «Пізнання», «Фізичний розвиток» (физминутка, пальчикова гімнастика), «Художня творчість»
Методичні прийоми:
Словесно-наглядний метод (відгадування загадок).
Словесно-дієвий
Наочно-дієвий (знаходження і розрізнення овочів і фруктів).
Ігровий (пальчикові ігри).
Словесний (промовляння слів).
Хід НСД:
I. Організаційний момент
Вихователь звертає увагу дітей на мішечок, який принесла на заняття: «Хлопці, як ви думаєте, що я принесла сьогодні для вас в цьому чарівному мішечку, щоб дізнатися, що знаходиться всередині, потрібно вгадувати мої загадки! »
1. Словесна гра «Підкажи слівце» Діти сідають на стільчики, по черзі кожна дитина виходить до вихователю, вихователь читає незакінчену фразу, а інші діти доповнюють фразу потрібним словом.
Сміливо в небі пропливає,
Обганяючи птахів політ.
Людина ним керує.
Що ж це? (Літак)
Взяв дубових два бруска,
Два залізних полозков,
На бруски надів я планки,
Дайте сніг! Готові. (Санки)
Бачиш: біла зима.
Бачиш: в інеї будинку.
Щоб не застигли ніжки,
Взувай скоріше. (Чобітки)
З неба зірки падають,
Лягають на поля.
Нехай сховається під ними
Чорна земля.
Багато-багато зірочок,
Тонких, як скло;
Зірочки холодні,
А землі тепло. (Сніг)
Біла зірочка
З неба впала.
Мені на долоню.
Лягла і пропала. (Сніжинка)
- Відмінно впоралися із завданням.
2. Артикуляційна гімнастика (закріплення звуку «С»)
Ми дути високо: З-З-З,
(встаємо на носочки)
Ми дути низько: З-З-З,
(присісти)
Ми дути далеко: З-З-З,
(руки витягнути вперед)
Ми дути близько: З-З-З,
(руки до рота) .
Молодці.
3. Заучування скоромовки.
Діти розучують скоромовки і кілька разів повторюють чітко і голосно.
Везе на гірку Саня за собою сани.
Їхав з гірки Саня, а на Сані сани.
* * *
Везе Сеня Саню з Сонею на санках.
Санки скок, Сєню з ніг, Саню в бік,
Соню в лоб, з санок все в замет.
Ось які цікаві скоромовки ми з вами вивчили! Дуже добре. Ви молодці!
4. Фізкультхвилинка: «Скок-скок-скок! »
Скок-скок-скок!
Зайці скачуть:
Скок-скок-скок!
Так на біленький сніжок.
Присідають, слухають,
Не йде вовк.
Раз - зігнутися, розігнутися.
Два - нагнутися, потягнутися.
Три - в долоні три бавовни.
Головою три кивки. (Рухи за текстом.)
5. Дидактична гра: «Розподіл плодів за кольором»
Вихователь пропонує дітям розподілити плоди за кольором:
на одне блюдо покласти плоди червоні,
на інше - з жовті,
на третє - з зелені.
Вихователь пропонує дітям розподілити плоди інакше, за формою: круглі - на одне блюдо,
довгасті на інше.
Після уточнення дає дітям третє завдання: розподілити плоди за смаком:
на одне блюдо покласти плоди солодкі,
на інше - несолодкі.
6. Робота за столами
- Хлопці, сідайте на свої місця. Подивіться, що у нас за малюнки? Давайте розфарбуємо наші картинки, щоб вони були дуже красивими і цікавими!
Огірок яким кольором? (зеленим), морквина? (помаранчева), банан? (жовтий), помідор? (червоний), лимон? (жовтий).
7. Підсумок заняття
Підемо на килимок і посидимо, згадаємо, що ми робили на занятті сьогодні?
Відгадували загадки.
Вчили скоромовки, промовляли звук «З», згадували кольору.
Я дуже рада, що ви так добре впоралися з усіма завданнями.
А тепер пограйте!