Конспект уроку математики з елементами пізнання світу в 3 класі з теми «Повторення пройденого», із застосуванням інформаційно-комунікативних технологій.
Мета:
повторити раніше отримані знання на основі розв'язання задач і прикладів.
Завдання:
Учні повинні:
знати таблицю множення і ділення, прийоми письмового додавання і віднімання в межах 1000, розподільний властивість множення, знати і класифікувати об'ємні і плоскі фігури.
Вміти усно обчислювати приклади на табличне множення і ділення, володіти навичками письмового додавання і віднімання в межах 1000,
вміти складати та розв'язувати задачі на збільшення в кілька разів і на знаходження суми, вміти застосовувати розподільчий властивість множення при вирішенні виразів і обчисленні периметра
прямокутника.
Розвиватипам'ять, мислення, увагу.
Виховувати: любов і дбайливе ставлення до тварин, до природи рідного краю, інтерес до математики.
Тип уроку: комбінований урок закріплення знань
Методи навчання: методи організації навчально-пізнавальної діяльності, репродуктивні, методи контролю, методи дослідницької діяльності,
Використовуються нові технології: ІКТ
Використовувані форми роботи: індивідуальна, фронтальна, самостійна, робота в парах.
Хід уроку:
Організаційний момент.
Психологічний настрій.
-На уроці наші очі уважно дивляться і все... (бачать).
Вуха уважно слухають і все... (чують).
Голова добре... (думає).
Постановка мети і завдань уроку.
- Подивіться на картину. Яка природа нашого Казахстану? (Є степу, лісу, озера)
Хлопці, на уроці ми з вами будемо художниками-аніматорами. Ми будемо
«оживляти» нашу картину присутністю в ній тварин і птахів.
Але все буде залежати від вашої роботи на уроці.
Ми будемо сьогодні вирішувати завдання,
Ділити, додавати, віднімати, множити.
Але пам'ятай про те, що без точного рахунку
Не зрушиться з місця будь-яка робота.
Усний рахунок.
До трьох зайчатам в годину обіду
Прискакали три сусіда,
В городі зайці сіли
І за сім морквин з'їли.
Хто вважати, хлопці, спритний,
Скільки з'їдено морквин?
Подарував каченята їжачок
8 шкіряних чобітків.
Скільки маленьких каченят
Їжачка дякують?
Любить рибу кіт Василь,
Може з'їсти він в день чотири
Скільки з'їсть він за п'ять днів?
Підрахуйте мерщій.
Математичний диктант.
Математичний диктант «ТАК-НІ». Учні відзначають + або - свою згоду або незгоду з прочитаними твердженнями:
1. Якщо 48 розділити на 6, вийде 8.
2. 4 в п'ять разів менше 32.
3. 50 більше 5 до 10 разів.
4. 18 розділити на 6 вийде 3.
5. Число, в якому 8 сотень і 4 одиниці - 84.
6. Число 40 менше, ніж число 360 в 60 разів.
7. У 4 центнерах 400 кг.
8. В 6 годин - 36 хвилин.
9. Якщо до 120 додати 670, то сума дорівнює 890.
10. Площа вимірюється в квадратних див.
- Правильні відповіді діти пишуть на інтерактивній дошці, виходять по одному
+, -, +, +, -, -, +, -, -, +.
Робота по темі уроку.
Рішення прикладів на письмове додавання і віднімання.
- Для того щоб дізнатися який приклад зображений на картці, потрібно за описом вгадати тварина.
1) Це хижак, але хижак особливий, полює він рідко, але зате любить поласувати ягодами, грибами. (ведмідь)
- Правильно. Ведмеді живуть 20-25 років.
574
+ 268
2) Відповідь:842.
Ці звірі активні переважно в нічні години, а іноді їх можна зустріти і вдень. Про свою присутність вони нерідко дають знати голосним гавкотом, що сильно відрізняються за своїм характером.(Вовк)
- Правильно. Приказка «Голодний як вовк»- не просто слова. Вовк, якщо голодний, може з'їсти відразу до 10 кг м'яса, хоча його добова доза 2 кг.
789
-653
3). Відповідь: 136.
У цього звіра зубки гострі, рильце тоненьке, шубка тепленька. (Лисиця)
- Правильно.
456
+217
4) Відповідь 673.
Вони живуть у лісі, у них багато ворогів - це вовк, лисиця, пугач, їжак. Ці звірятка рятуються втечею. Бігають вони швидко, великими стрибками. (Зайці)
- Правильно.
623
-582
5) Відповідь: 41.
Ці звірятка спритно стрибають по стовбурах дерев. У кронах вони споруджують гнізда з листя і гілок. (Білка)
- Правильно.
1000
-456
6) Відповідь: 544.
Рішення завдань-блискавок
А яких тварин, що мешкають у наших степах і лісах, ви знаєте ще?
По картинці ви повинні назвати тварину і вирішити завдання.
( Діти виходять по одному і пишуть рішення завдань на інтерактивній дошці. В зошиті записують тільки вираження за завданням).
В одному заповіднику 60 куланів. Скільки куланів в 5 таких заповідниках?
60•5=300(к.)
Відповідь: 300 куланів.
Лосеня народжується висотою 80 см, це третя частина висоти в холці дорослого лося. Який зріст у дорослого лося?
80•3=240 (см)
Відповідь:240 см
Навесні 8 дитинчат з'явилися на світ у 4 козуль-мам. Скільки всього косулят народяться у 5 дорослих козуль?
8:2•5=40 (к.)
Відповідь: 40 козуль.
Бабаки сплять одну другу частину року. Скільки місяців вони не сплять?
12:2=6 (міс.)
Відповідь: 6 місяців.
У кішки може народиться 6 кошенят, у ежихи - на 2 дитинча більше, ніж у кішки, а у рисі в 4 рази менше, ніж у ежихи. Скільки народжується дітей у рисі?
(6+2):4=2 (р.)
Відповідь: 2 дитинчат.
Для перевезення в заповідник 36 їжаків розклали по 9 у кожну коробку. Скільки коробок знадобилося?
36:9=4(к.)
Відповідь: 4 коробки.
(Кулан, лось, косуля, байбак, їжак, рись).
- А зараз ми відновлюємо нашу картину. Тварин, що мешкають у Казахстані, ви своїми правильними відповідями вивели зі своїх укриттів, і ось якою стала наша картина.
- Хлопці, що означає вираз «зникаючі види тварин і птахів»?
- Де ми про них можемо дізнатися? (Червона книга)
Повторення знань розрядних доданків.
У Казахстані мешкають представники 178 видів звірів, 489 видів птахів, 49 плазунів, 12 видів земноводних, 104 види риб.
- Розкладіть числа в тексті на розрядні доданки.
Фіз. хвилинка.
- А тепер, разом з мешканкою лісів - ялинкою виконаємо вправи.
Робота з геометричними фігурами.
- Яких птахів, що мешкають на території Казахстану ви знаєте? Назвіть їх.
( Рожевий фламінго, чорний лелека, лебідь-кликун, степовий орел, сокіл-балабан, пугач, фазан)
- Зверніть увагу, що всі фотографії птахів мають форми геометричних фігур. Яких?
Робота з фігурами на інтерактивній дошці.
- Які фігури ви бачите? (плоскі та об'ємні)
- Чим відрізняються плоскі від об'ємних фігур?
- Розділіть фігури на 2 групи ( поділ фігур за допомогою указки на інтерактивній дошці)
Робота з роздатковим матеріалом - прямокутниками( 2 види, за варіантами).
Самостійна робота - вимірювання сторін і обчислення площі та периметра прямокутника( запис відповідей на роздавальному матеріалі)
Рішення завдання.
- Складіть за малюнком задачу і розв'яжіть.
Аналіз задачі:
- Кого ви бачите на малюнку? (Лебедя і фламінго)
- Яке завдання можна скласти по цій ілюстрації?
( Лебідь важить 20 кг, а фламінго в 10 разів менше. Скільки важить фламінго?)
- Яка маса лебедя? (20 кг)
- Яка маса фламінго?( Невідомо, але відомо, що в 2 рази менше)
- Можемо визначити масу фламінго? ( так)
- Якою дією? ( Діленням)
- Якою потрібно поставити питання, щоб задача розв'язувалася в 2 дії? (Скільки?)
- Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? ( Складанням)
Лебідь - 20 кг
Фламінго - ?, в 5 раз менше ? кг
20:5+20=24 (кг)
Відповідь: всього 24 кг.
- Що викликало здивування в задачі? ( Маса фламінго порівняно з масою лебедя)
- Погляньте на нашу картину. На ній з'явилися птахи.
Тестові завдання.
Вкажи вірне рівність:
А) 4ц6кг=406кг
Б)4ц6кг=46кг
В)4ц6кг=4006кг
Визнач правильне рішення рівняння 630 : х =7
А) 9
Б) 900
В) 90
Заміни квадрат числа 62 твором і з'ясуй:
А) 36
Б) 12
В) 18
4. Порівняй вираз 2 діб * 45 годину
А)
Б)
В) =
5. З'ясуй 50• 20
А) 500
Б) 1000
В) 100
- Взаимопроверка.
Правильні відповіді:
1 - а, 2 - в, 3 - а, 4 - а, 5 - б
Рефлексія.
- Подивіться на картину, яку ми «оживили». Як різноманітний тваринний світ нашої Батьківщини! Що потрібно робити, щоб краса нашої природи не бракувало?
- Так давайте берегти красу нашого Казахстану!
- Будь-яка картина повинна бути в гарному обрамленні. Виберіть метелика яскравого кольору, якщо вам урок сподобався - це буде означати, що у вас від уроку залишилися тільки яскраві враження, а метелик білого кольору, якщо урок вам сподобався. Прикріпіть їх навколо картини - і у нас вийде оригінальна рамка.
Домашнє завдання:с.20 №6.