Конспект корекційно-розвиваючої діяльності «Гостя з далекої Африки»
Конспект корекційно-розвиваючої діяльності з розвитку зорового сприйняття в середній групі «Гостя з далекої Африки»(Лексична тема «Тварини жарких країн»)
Опис роботи:
Конспект корекційно-розвиваючої діяльності для дітей середнього дошкільного віку з порушенням зору з розвитку зорового сприйняття. Даний матеріал буде корисним для педагогів спеціалізованих груп (у рамках лексичної теми «Тварини жарких країн»).
Мета: закріплення знань про тварин жарких країн.
Завдання.
Корекційно-розвиваючі:
- розвивати зорову пам'ять; зорово-моторну координацію; увагу; мислення; розвивати дрібну моторику (використовуючи «су - джок»);
Корекційно-освітні:
- закріпити характерні особливості зовнішнього вигляду (величина, забарвлення, частини тіла);
- розвивати у дітей спостережливість, допитливість, кмітливість;
Корекційно-виховні:
- виховувати у дітей пізнавальний інтерес до навколишнього світу, любов до тварин.
Матеріали до заняття:
Іграшка мавпочка чі-Чі, картки з зображенням тварин країн, перфокарти (з кольоровим і силуетним зображенням тварин), розрізні картинки, офтальмотренажер, масажери су-джок.
Хід корекційно-розвиваючої діяльності.
I. Організаційний момент.
- Сьогодні до нас в гості прийшла мавпочка чі-Чі. Вона дуже любить грати! І приготувала для вас цікаві ігри! Хочете пограти з нею?
(відповіді дітей)
- Раз, два, три, чотири, п'ять підходь до мене грати.
Чі-чі загадає загадки, а ти спробуй відгадати!
(Діти шукають картки-відгадки в просторі кабінети, словесно позначаючи її розташування, педагог ставить питання про тваринний (колір, величина, частини тіла))
- Ось так шия! Вище шафи у плямистого...(жирафа).
- Хто діточок в сумці носить,
Годує в ній, коли запросять,
І укладає спати,
Давши трохи погуляти?
Як величезний заєць скаче,
Дітки з нею і не інакше.
Дуже любить дітвору
Це мама -... (кенгуру.)
- Ось лежить у воді давно
Все зелене колоду;
Любить Африканський Ніл
Наш зубатий (крокодил).
- Не впрягут мене на віз.
Я ношу наряд в смужку -
Погляньте, моя сорочка -
Як у моряка тільник!
Мій дім - в африканських нетрях...
Не конячка я, а...(зебра)
II. Основна частина.
1. Пальчикова гімнастика «Ми крокуємо в зоопарк».
- Молодці хлопці! Загадки відгадали, розповіли про тварин. Подивіться, як багато ми їх виставили, хлопці, а де ж живуть ці тварини?
(у жарких країнах)
- Правильно! Це, дійсно, тварини жарких країн.
- Які ви знаєте жаркі країни?
(Африка, Індія, Австралія)
- А ми з вами живемо в жаркій країні?
(ні). Де ми можемо побачити тварин жарких країн?
(у зоопарку).
- Ось зараз ми разом з нашою гостею і пограємо з пальчиками в зоопарк.
Ми крокуємо в зоопарк, побувати там кожен радий!
(катаємо су-джок двома руками)
Там поні, зебри, крокодили, папуги і горили
(«одягаємо» колечко з су-джок на кожен палець правої руки по черзі),
Там жирафи і слони, мавпи, тигри, леви
(«одягаємо» колечко з су-джок на кожен палець лівої руки по черзі).
2.Работа з перфокартами.
- Хлопці, давайте подивимося, що ще приготувала для нас чі-Чі!
Подивіться, тут щось цікаве...
- Що зображено на картці зліва? Праворуч? Чі-чі каже, що потрібно знайти тінь тваринного і з'єднати лінією з кольоровим зображенням.
- Спробуємо? Візьміть фломастер червоного кольору і починайте!
- Молодці! А тепер нашим очках треба відпочити! Зробимо гімнастику для очей! І чі-Чі разом з нами!
3.Зрительная гімнастика.
Розумниця, красуня
(стежити очима за рухом офтальмотренажера),
Мені банани подобаються.
Так вмію я дражнитися,
Мало хто зі мною зрівняється
(поморгати очима).
Повторити 2-3 рази.
4. Д/г «Що змінилося?»
- Хлопці, а ви знаєте, що наша мавпочка велика пустуха!
- Вночі у зоопарку вона пробралася до сторожу і дістала у нього ключі від клітин звірів! Звірі влаштували переполох! Всю ніч звірі розважалися, веселилися, змінювалися клітинами!Давайте подивимося, як це було!
(Діти закривають очі, педагог міняє місцями картинки, діти, відкривши очі, називають, що змінилося). Але до ранку вони перестали пустувати, а мавпочка повернула ключі і попросила вибачення за свою витівку у сторожа!
5.«Розрізні картинки»
- Чі-чі приготувала для вас цікаву гру! Подивіться, це фотографії її друзів з жарких країн! Потрібно допомогти зібрати їх з частин!
Приступимо?
(Діти збирають розрізні картинки)
III. Заключна частина.
- Хлопці, що у вас вийшло?
(відповіді дітей).
Молодці! Сподобалося вам грати з чі-Чі? Хлопці, що запам'яталося вам найбільше? А що було найскладнішим, самим легким?
- А Чі-чі каже, що їй теж дуже сподобалося з вами грати!
Але, на жаль, потрібно прощатися! Чі-чі пора вирушати додому!
(Діти прощаються з гостею).