Експериментування в середній групі на тему "Дивовижний пісок"
Автор: Вицкова Марина Вікторівна,вихователь ГАОУ АТ СПО "Черноярский губернський коледж"Дитячий садок "Золота рибка". Опис матеріалу:
Шановні колеги,пропоную вам матеріал
експериментування для дітей середньої групи (4-5 років) на тему "Дивовижний пісок".
Дане заняття буде корисно вихователям середніх групп.Оно спрямоване на поглиблення уявлень про неживу природу, на розвиток спостережливості, допитливості, кмітливості, у дітей середньої групи.
Експериментування в середній групі на тему "Дивовижний пісок"
Мета:
Ознайомити дітей з властивостями і якістю піску,його походженням; розвивати кмітливість, спостережливість, посидючість. Матеріал.
Три скляних баночки (перша з сухим,друга з вологим піском, третя з прозорою водою, лопатка, пластина з оргскла, магніт, лупа, олівці на кожну дитину.
Хід заняття
- Діти,ви любите бігати по піску босоніж? (Так).
Де його можна побачити? (відповіді).
- Давайте сьогодні з вами поекспериментуємо з піском.
Проведемо перший експеримент. Що таке пісок?
З чого він складається?
Обстежуємо сухий пісок пальцями;насыплем його на пластину, розглянемо в лупу; опустити в пісок магніт, з'явилися на ньому дрібні частинки металу розглянемо в лупу. Висновок. Пісок-це дуже-дуже дрібні камінці різного кольору, різної форми,різного розміру; в піску можна знайти дрібні частинки металу.
Другий експеримент. Чому пісок тоне?
У банку з водою опустити жменю сухого піску, не розмішувати його.
Що відбувається? (Пісок осідає).
На поверхні води можна побачити пісочну пил. Якщо розмішати лопаткою воду. Що станеться? (Пісочна пил, розчинившись забарвлює воду). Висновок. Пісок важкий-він опускається на дно банки; легка пил-залишилася
на поверхні, при розмішуванні забарвила воду; мокрий пісок змінює колір. Діти підводять підсумки
Пісок це дрібні камінці різного кольору, форми і розміру; вони важкі-тонуть у воді;
пісочна пил легка - плаває на поверхні води,якщо розмішати її вона розчиниться і забарвити воду)