Реклама












Розмова в дитячому садку на тему Весна


Дошкільнятам про весну
Заняття "Бесіда про весну"
Мета заняття: закріпити уявлення дітей про весну і ознаки настання весни; розвивати логічне мислення, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв'язки в природеДемонстрационный матеріал: книги та ілюстрації про весну.
Попередня робота: бесіди про весну, екскурсія по території дитячого садка, оформлення з дітьми альбому «Весняні прикмети», малювання на тему «Весна», аплікація «Горобчики», розглядання ілюстрацій на тему «Весна».
Хід заняття:
Діти, подивіться у вікно скажіть:
- Яка зараз пора року? ( Весна)
- Яка погода за вікном? (Сонячна)
- Хто радіє приходу весни? (Птахи)
- Як змінилося поведінка птахів? (птахи жваві, дзвінко за вікном цвірінькають, не ховаються, все більше знаходяться на вулиці)
Розглянути з дітьми виставку дитячих робіт «Горобчики».
В кімнату птахи залітають і приносять дітям конверт. (Сюрпризный момент)
- Діти, що ж в цьому конверті? Давайте зараз ми подивимося. (Проводиться словесна гра «Підкажи слівце»)
Ой, біда! Ой, біда!
Тат сніг, кругом вода.
Не взуєш валянки,
На снігу........(проталинки)
Самий перший день весни,
Самий - самий перший.
На галявині біля сосни
Розпустилася......(верба)
Радий весни братик Сашко
І собака рада Жулька
На припеке, з даху нашої
Вранці звісилася.......(бурулька)
Сніг у лісі, заметів багато
Але чути синиці трель
З даху прямо на дорогу
Дзвінко капає ..........(крапель)
Зробити з дітьми висновок - що це перші ознаки весни. Ми можемо по ним визначити, що вже прийшла весна.
Запропонувати дітям стати в хоровод для проведення гри «Веснянка»:
Сонечко - сонечко, золоте денце... (діти ідуть по колу, всі тримаються за руки)
Побіг в лісі струмок...... (діти біжать по колу)
Прилетіли сто граків ...... (діти біжать по колу, імітують політ птахів)
А кучугури тануть, тануть..... (діти повільно присідають)
А квіточки підростають..... (діти стають навшпиньки і всі тягнуться руками догори)
Діти після закінчення гри сідають на стільчики і дивляться на мольберт, який знаходиться перед ними. (на мольберті закріплений аркуш ватману)
Діти, давайте послухаємо вірш «Березень».
Відшуміли всі хуртовини
Та морози не тріщать
З дахів закапали капання
І бурульки в ряд висять.
Веселіше і тепліше
Стали березневі дні.
В нашому садочку В алеях
Вже проталини видно.
Дзвінко тинькает синиця
Біля нашого вікна...
Скоро в двері постукає до нас
Справжня весна!
Діти, про який час йдеться у цьому вірші. Далі необхідно з допомогою дітей скласти опорну таблицю з прочитаного вірша.
Потім можна проводити щоденні спостереження на прогулянках з дітьми протягом усього місяця. Проводити бесіди вранці, вислуховувати дитячі вислови про зміни в природі.
Спостереження:
Сонце. Відзначити, що стало трохи тепліше. Сонце не лише світить, але вже гріє. Відзначити збільшення дня. Згадати, як було взимку
Небо. Подивитися на небо: таким воно було взимку? Що змінилося? Небо стало синім - синім. З'явилися білі легкі хмари, які повільно пливуть, не кваплячись, милуються зверху на діточок. Весна іде!
Вітер. Вітер стає все тепліше (ласкавіше), порівняти його з зимовим холодним вітром. Запропонувати визначити напрям за допомогою вертушки.
Сніг. Сніг часто йде з дощем. Сніг на землі стає сірим, брудним. Встановити зв'язок між сонячним світлом, теплом і сніготанення. Подивитися, на якій стороні даху сніг тане раніше (на сонячній або в тіні). Звернути увагу, що навколо дерев протаяли воронки. На горбах з'явилися перші проталини. Показати місця, де сніг тане швидше. Чому?
Лід. Розглянути з дітьми крижану скоринку, яка покриває сніг, пояснити, що вона називається наст, обговорити, чому утворюється наст. Розглянути бурульки і згадати, як вони утворюються. Звернути увагу, що з різних боків даху бурульки різної форми: з боку, яка освітлюється сонцем, - гострі й тонкі, на тіньовій стороні - бурульок менше і вони іншої форми.
Дерева. Звернути увагу на те, що сонце крізь гілля проникає повільніше і тому під деревами снігу більше, ніж на відкритих місцях, але близько стовбурів всюди з'явилися воронки. Обговорити з дітьми це явище: тепла нижня частина стовбура нагрілася від сонця і розтопила сніг навколо себе. В кінці місяця запропонувати знайти першу проталину і пробившуюся травичку. Звернути увагу, що з появою тепла відтанула грунт і з'явилася мати-й-мачуха.
Птахи. Горобці збираються в зграї, цвірінькають голосніше. Ворони частіше чистять пір'я, купаються в калюжах. Гомін птахів стає слышнее: вони відчувають весну.
Дидактичні ігри - «Вгадай, що за звір», «Опиши, я відгадаю», Чиї це дітки?»
- «Знайди пару», «Відрахуй стільки ж», «Хто швидше збере»
- «Що дерево розповідає про себе?», «Яке небо?», «Придумай речення»
- Які пташки прилетіли», «Знайди однакові», «Назви, хто це!»
- «Виклади сам», «На що схожа крижинка?», «Знайди найкрасивішу крижинку».
Рухливі ігри - «Знайди собі пару», «Перескочимо через струмочок, Пташки і кіт»
- «Ловишка», «Злови за хвіст», «Лови - кидай»
- «Пташка, раз! Пташка, два!», «Пташки і кіт», «Мисливець і зайці»
Пошукова діяльність - Запропонувати хлопцям помацати воду в калюжі, зробити висновок, що вода ще холодна, тому рослини тільки прокидаються після зими, але не ростуть.
- Підвести дітей до висновку про необхідність тепла для росту рослин: внести гілочки дерева в групу, поспостерігати, де швидше зацвіте, в групі або на вулиці.
- Де сніг не тане?
- Чому тане сніг.
Праця Зібрати виносної матеріал. Підгодувати птахів. Виміряти лопатою або паличкою глибину калюжі. Прибрати сніг з лавок. Посипати доріжки піском.