Реклама












Позакласне заняття для учнів 1-3 класів. Урок доброти


Позакласне заняття в початковій школі. Сценарій
Тема позакласного заняття: «Урок доброти»
Мета: закріпити і поглибити знання учнів про ввічливість, про культуру поведінки.
Завдання:
дидактична - вчити вживати ввічливі слова, прищеплювати етичні норми поведінки, спілкування людей у суспільстві;
корекційна - розвивати комунікативні навички, мова;
виховна - виховувати почуття колективізму, згуртованості, вміння працювати в команді.
Попередня робота: Андерсен Г.Х - «Дюймовочка», Ш. Перо - «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Червона Шапочка», О.С. Пушкін «Казка про рибака і рибку», російські народні казки «Царівна - жаба», «Гуси - лебеді», «Колобок», розучування віршів,
Матеріал та обладнання: м'яч, ватман, ножиці, клей, заготовки з паперу, презентація, ігри, музика.
Хід заняття:
1.вступна частина
Організаційний момент
(Завдання: настроїти дітей на доброзичливе робочий настрій.)
Під музичний супровід (В. Шаїнський «Дорога добра») діти входять в зал і сідають на стільчики.
- Хлопці, подивіться один на одного, посміхніться один одному, посміхніться гостям. Нехай посмішка і гарний настрій будуть вашими помічниками.
Введення в тему
- Сьогодні у нас дуже цікава і серйозна тема заняття, а щоб дізнатися, давайте послухаємо наших хлопців, які вивчили вірші.
(Завдання: розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, увагу, мова.)
1. В будинку добрими справами зайнята,
Тихо ходить по квартирі доброта.
Ранок добрий у нас,
Добрий день і в добрий час, (Степаненнкова О)
2. Добрий вечір, ніч добра,
Було добре вчора.
І звідки, запитаєш ти,
В будинку стільки доброти. (Краюшкін С)
3. Добрим бути зовсім - зовсім не просто,
Не залежить доброта від зросту,
Не залежить доброта від кольору.
Доброта не пряник, не цукерка. (Пашков П)
- Як ви думаєте, про що ці вірші? (Відповіді дітей).
ІІ.Основная частина
- Вірно, тема нашого заняття: «Урок доброти».
Ми сьогодні будемо говорити про доброту, про якості властивих добрій людині, пограємо з вами в різні ігри, виконаємо творчу роботу, а також будемо аналізувати добрі і злі вчинки.
Доброта - це прагнення людини дати щастя всім людям.
У людини є два види життя. Перша - реальна, повсякденне життя. Це його навчання, робота, виконання обов'язків, взаємовідносини з іншими людьми. І є прихована, духовне життя. Це думки, почуття, ідеали, внутрішній світ. У французького письменника Ст. Гюго є гарні слова: «У внутрішньому світі людини доброта - це сонце».
Гра «Ввічливі слова».
(Завдання: формувати у дітей розуміння важливості ввічливого ставлення до оточуючих людям.)
- Перший крок до доброти - це добре слово. Будь ласка, додайте рядки ввічливими словами:
Якщо зустрівся знайомий,
Хоч на вулиці, хоч удома -
Не соромся, не лукавствуй,
А скажи голосніше...(добрий день)
Виліз кріт на білий світ,
І сказав їжаку ...(привіт)
Якщо просиш що-небудь,
Той спочатку не забудь
Розімкнути уста
І сказати...(будь ласка)
Порвав горобець
Павутинні нитки.
Чирикнул зніяковіло:
Ну...(вибачте)
Якщо, словом чи ділом
Чи допоміг Вам хто-небудь,
Не соромтеся голосно, сміливо
Говорити:...(спасибі)
Зазеленіє старий пень,
Коли почує ...(добрий день)
Коли нас лають за пустощі,
Говоримо ми,...(пробачте, будь ласка)
Якщо ви друзів поважаєте,
При зустрічі запитайте,...(як ви поживаєте)
Не забудьте, що на прощання
Говорити всім потрібно...(до побачення)
- Молодці, як добре ви знаєте добрі слова! Але ось сила ввічливих слів залежить від того, як саме вони сказані, яким голосом - спокійним, ласкавим або грубими і нечемними. Сказані грубо вони перестають бути чарівними.
Гра «Компліменти».
(Завдання: формувати повагу і доброзичливе ставлення один до одного, згуртування групи.)
-А зараз давайте вийдемо і скажемо один одному добрі, теплі слова, компліменти. (Діти встають у коло, передають одне одному м'ячик і говорять компліменти).
- Молодці, тепер давайте завжди говорити один одному такі чудові слова.
- Які бувають люди? (добрі, злі)
- Як ви думаєте, що таке зло? (Зло - це заздрість, жадібність, грубість, лінь, брехня.)
- Що таке добро? (Добро - це все хороше, добре, гарне.)
- Як можна перемогти зло? (Добрими справами.).
На дошці вивішені слова «Добро» і «Зло», картина зі злим обличчям і добрим - діти порівнюють і роблять висновок.
Гра «Казкові герої».
(Завдання: розвивати уявлення про добро і зло.)
- Хлопці, ви всі любите казки. І однією з головних тем російських казок була тема «добра» і «зла». У казках зустрічаються добрі і злі герої. Зараз ми з вами пограємо в гру: Я буду називати казкового героя, а ви будете визначати добрий або злий, якщо добрий, ви радісно ляскаєте в ладоши, якщо злий - закриваєте обличчя долонею.
(Іван - Царевич, Кощій Безсмертний, Золота рибка, Дюймовочка, Червона Шапочка, Гуси - Лебеді, Баба - Яга, Колобок, Сірий вовк, Кіт у чоботях, Білосніжка, Чаклунка, Фея, Попелюшка.)
Послухайте, будь ласка, притчу великого педагога В.о.сухомлинського «Звичайна людина». (Вихователь читає)
- Через що проявляється Доброта в цьому оповіданні?
Відповіді дітей
- Який з проїжджий виявив доброту?
Відповіді дітей
А ще добра людина володіє певними якостями і рисами характеру.
Самостійна робота
Акуратний
Доброзичливий
Грубий
Ввічливий
Нечемний
Пропонує і надає допомогу іншим
Часто свариться
Вміє прощати образи
Чуйний
Запальний
Скромний
Товариський
Ласкавий
Веселий
Нахабний
Уважний до інших
Жадібний
Крикливий
Терпимий до інших людей
Щедрий
- обрати з цих слів характеризирующего доброї людини?
Відповіді дітей (Зачитують)
- обрати з цих слів характеризирующего злого людини?
Відповіді дітей (Зачитують)
Перегляд презентації «Як я вчинив?»
Відповіді дітей (кожен дає свою відповідь)
Колективне складання аплікації завдання виконується
під пісню кота Леопольда «Якщо добрий ти».

Завдання: виховувати прагнення робити добрі справи, почуття колективізму, взаємодопомоги, доброти.)
-Добре, коли людина залишає після себе добрий слід. Один мудрець сказав: «Людина прожив життя не даремно, якщо збудував дім, виростив сад і виховав дитину». Давайте і ми зараз теж зробимо одну спільну добру справу. На чистий аркуш ватману хлопці вирізують і наклеюють деталі з кольорового паперу деталі аплікації: будинок, дерева, фігурки людей, фігурки птахів і звірів, хмари, сонце.
- Як ми назвемо нашу картину?
Відповіді дітей («Добрий день»)
ІІІ.Заключительная частина
- А тепер дайте відповідь, будь ласка, на запитання: а де ж знаходиться царство ввічливості і доброти? (Відповіді дітей).
І мені, звичайно, хотілося, щоб у вашому серці теж була тільки доброта, любов, милосердя, турбота про своїх ближніх і інших людях.
- Наше заняття підходить до кінця і мені хотілося у вас дізнатися:
- Вам сподобалося наше заняття? (Відповіді дітей).
- Що ви запам'ятали або дізналися нового? (Відповіді дітей).
Людина рано чи пізно замислюється, яким шляхом він йде: на дорозі «добра» та «світу» або по дорозі «зла» і «темряви». У доброго людини і слова, і діла добрі. А може уживатися в одній людині і добро і зло? Ні! Не може! Як не може бути одночасно в одному глечику солодка і гірка вода. «Кожен глечик виливає те, що містить» - говорить прислів'я. Якщо серце наповнене добром, і виливається добро, і навпаки. На закінчення нашого заняття хочу побажати, привчайте себе до добрих вчинків і у вас все буде добре.