Реклама












Конспект НСД для дітей старшого дошкільного віку


Конспект безпосередньо - освітньої діяльності за темою: «Зламане дерево: оформлення плаката» для дітей старшого дошкільного віку
Інтеграція освітніх галузей:
художня творчість, комунікація, екологія, художня література, пізнання.
Мета:
продовжувати вчити дітей зображати предмети методом друку засушеними листям.
Завдання:
Освітні:
1. Продовжувати знайомити дітей з різноманітними нетрадиційними техніками малювання, вчити підбирати ту чи іншу техніку для конкретного виду роботи, удосконалювати вміння змішувати фарби для отримання більш виразного відтінку, надавати малюнку індивідуальність і яскравість (художня творчість).
2. Продовжувати вчити виражати свої емоції та враження від процесу малювання, адекватно оцінювати свою роботу і роботу інших дітей (комунікація).
3. Уточнювати і розширювати знання дітей про дерева, про їх значення в нашому житті, про дбайливе ставлення до них, пригадати правила поведінки в лісі (пізнання, комунікація, екологія).
Розвиваючі:
1. Формувати емоційне сприйняття процесів, що відбуваються в навколишньому середовищі (екологія).
2. Розвивати дрібну моторику рук, сприятимуть розвитку зв'язного діалогічного мовлення за допомогою художньої літератури (комунікація, художня література).
3. Продовжувати вчити відповідати на запитання, брати участь у бесіді, збагачувати та активізувати словник дітей (комунікація, пізнання).
Виховні:
1. Виховувати чуйну й уважну до природи особистість, бажання берегти дерева (екологія).
2. Продовжувати виховувати акуратність при виконанні роботи.
Словникова робота: фабрики, «легені планети», газ - кисень, очищає, свіжий, чистий, справжній чоловік.
Попередня робота: повторення правил поведінки в лісі, читання художньої літератури про дерева, про ліс, розглядання ілюстрацій із зображенням здорових, міцних дерев, а також ілюстрацій із зображенням вирубаних, зламаних дерев, збір і засушивание листя.
Обладнання:
- роздатковий матеріал (гуаш, пензлі, банки з водою, серветки, засушені листя маленького розміру);
- демонстраційний матеріал (плакат із зображенням сухого дерева без листя, ілюстрації з символічним зображенням «легенів планети»).
Хід безпосередньо - освітньої діяльності.
Організаційний момент.
Хлопці, сьогодні я йшла в садок і побачила оголошення. Там було написано, що якісь люди ламають дерева в нашому лісі. Але я подумала, що це точно не наші діти так роблять. Адже ми любимо дерева і не ламаємо гілочки, правда?
Вступна бесіда.
Дерева - це живі істоти, їм теж буває боляче. Мабуть, ті люди про це забувають. Що станеться з деревом, якщо ми переламаємо всі гілочки? Вірно, воно засохне і загине! А якщо всі навколо почнуть ламати дерева, тоді їх взагалі не залишиться. Чи зможемо ми прожити без дерев? Навіщо вони нам потрібні? (Міркування дітей).
А ви знаєте, що дерева - це легені нашої планети? Чому їх так називають, як ви думаєте? Ліс очищує повітря. Листя дерев - це маленькі фабрики, де під впливом сонячного світла і тепла виділяється особливий газ - кисень, яким ми дихаємо. (Пояснення за схемою). Ви, напевно, помічали, що в лісі дуже легко дихається, повітря там свіжий і чистий.
Ліс - зелений наш дім,
Де птахи літають, звірі колом.
І щоб завжди тут дихалося легко.
Ми будемо берегти ліс - багатство своє.
Хлопці, а що нам робити з оголошенням? Запитаємо у дідка Лесовичка.
-Здрастуйте, мої друзі! Я знаю, що ви хочете почути. Ті хлопці так і будуть продовжувати ламати дерева, поки не зрозуміють самі, як важливі ці дерева для всіх нас. А ось в одній історії все закінчилося дуже добре. Хочете, я розповім її вам? Тоді сядьте все красиво, прямо і слухайте дуже уважно.
Екологічна казка «Зламане дерево».
В одному полі росло здорове зелене дерево, і не було красивіше дерева у всій окрузі. Пташки вілі на його гілках затишні гнізда і харчувалися його солодкими плодами, зайці приходили поглодать солодку кору, жучки, і павучки спали в гостинних листочках, мишка вирила собі нірку в міцних корінні дерева, а втомлений подорожній міг притулитися, прилягти і відпочити в тінистій прохолоді. Сонечко щедро обдаровувало деревце своїм світлом, вітер весело грав з шаловлівимі листочками. І здавалося, що так має бути завжди.
Але одним літнім днем йшов повз людей. Він голосно співав веселу пісню і розмахував своєю палицею. Чоловік побачив красиве дерево, зрадів, підскочив до нього. Дерево гостинно развесило свої гілочки з ягодами перед ним. А він став просто збивати палицею плоди на землю... Для нього це стало веселою забавою. Потім він зібрав залишки ягід до себе в кошик і пішов своєю дорогою. Заплакало дерево, сльози його текли по потовченим гілочок, з надірваним, м'ятою листочкам. Капали, капали сльози на землю, стікали по скрюченному стовбура, дерево все засохло і сохло... От опало останні листочки, висохнули гілочки, і не було сумніше і сумніше дерева у всій окрузі. Не щебетали вже пташки на його гілках, звірки не приходили в гості, і вітром вже не хотілося грати з сухим стовбуром. Так і стояло самотнє дерево до самої весни, поки не прийшов втомлений подорожній.
«Хто ж це так тебе образив?» - запитав він, а дерево навіть не ворухнув жодної гілочкою. Подорожній взрыхлил землю біля коріння, полив її водою, підв'язав поламані гілочки. І незабаром на одній гілочці з'явилася маленька, невпевнена нирка. А потім ще одна, і ще... Вони ставали все сміливіше і більше, почали розпускатися листочки. А до літа деревце вже щосили зеленіло, знову раділо життю і грало сонячними променями. «Спасибі, спасибі!» - шелестіли листочки, «Спасибі!» - посміхалося деревце доброму подорожньому.
Дуже скоро на зелених гілках знову побудують свої гнізда пташки, і зайчик прийде скуштувати солодкої кори, а втомлений подорожній знову обійме своє улюблене дерево і не дасть йому більше загинути.
Як ви думаєте, хлопці, кого з цих двох людей можна назвати справжньою Людиною? Чому? Як би ви вчинили на місці цієї людини? А на місці подорожнього? Що значить бути справжньою людиною? Сподобалася вам історія? Але у світі далеко не всі такі історії закінчуються добре. Насправді, багато дерев гине від рук людей, від пожеж, які починаються знову ж таки з вини людей...
Физминутка «Виросли дерева в полі»
Виросли дерева в полі.
Добре рости на волі! (Потягування - руки в сторони)
Кожне старається,
До неба, до сонця тягнеться. (Потягування - руки вгору)
Ось подув веселий вітер,
Захиталися тут же гілки, (Діти махають руками)
Навіть товсті стовбури
Нахилилися до землі. (Нахили вперед)
Вправо-вліво, вперед-вперед -
Так дерева вітер гне. (Нахили вправо-вліво, вперед-назад)
Він їх крутить, він їх крутить.
Та коли ж відпочинок буде? (Обертання тулубом)
Вітер стих. Зійшла місяць.
Настала тиша. (Діти сідають за столи)
Ігрова мотивація.
Лісовичок приніс нам ось таке дерево. Що з ним сталося? Чого йому не вистачає? (Листя). Чим ми можемо допомогти йому? Що є такого у вас на столі, чим би ми могли намалювати листя? (Можна надрукувати засушеними листочками). З такою роботою ми вже стикалися. Хто згадає, що треба робити спочатку? Якого кольору зробимо листя? (Зелені).
Показ і пояснення послідовності виконання роботи.
Я беру листочок в ліву руку, пензлем у правій руці набираю зелену фарбу і акуратно розфарбовую його без пробілів. Потім обережно перевертаю і притискаю до листу. Прибираю і бачу яскравий відбиток. Фарби можна змішувати, щоб отримати різні відтінки зеленого кольору: темні і світлі. З чого почнемо?
Художня творчість, індивідуальна допомога.
Аналіз колективної роботи, оцінка.
Як ви думаєте, вдалася наша робота? Вийшло у нас оживити дерево? Вийшло, звичайно, подивіться, яке воно стало яскраве, веселе, живе. Ви врятували гине деревце, кожного з вас я можу назвати справжньою людиною.
Існує повір'я,
І скажу не вперше:
Не губіть дерева,
Всі дерева живі.
Белоствольное літо,
Золотокудра осінь -
Ось живі відповіді
На німі запитання.
Придивіться краще,
Тільки не кривдьте,
На серця і душі
Гріх той не приймайте.
У тонкорунности світла
Будемо з ними чесніше,
Адже вони для планети
Людини рідніше.