Реклама












Конспект пізнавально - ігрового заняття з малювання у старшій групі


Конспект пізнавально - ігрового заняття з малювання у старшій групі "Диво - дерево"
Автор: Горчакова Юлія Олексіївна, вихователь МБДОУ "Ирдановский дитячий садок "Колосок", Миколаївський район, Вологодська область.
Опис роботи: Даний матеріал може бути корисний педагогам,які працюють над проблемою екологічного виховання дітей дошкільного віку, вихователям старших груп. Заняття розраховане на старший дошкільний вік, познайомить дітей з самими цікавими і незвичайними деревами на Землі, буде сприяти розвитку творчої уяви дітей.
Конспект пізнавально - ігрового заняття «Чудо - дерево» для дітей старшого дошкільного віку.
Інтеграція освітніх галузей:
художня творчість, художня література, екологія, пізнання.
Мета:
познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання - дорисовка абстрактного плями.
Завдання:
Освітні:
- вчити дітей самостійно знаходити способи зображення, художні матеріали для розкриття даної теми (художня творчість);
- удосконалювати художньо - графічні навички; продовжувати формувати художні потреби, вміння аналізувати свою працю та працю інших дітей (художня творчість);
- продовжувати вчити правильно змішувати фарби для отримання бажаного кольору (художня творчість);
- закріплювати знання дітей про взаємозв'язки в природі, розширювати знання дітей про самих незвичайних деревах світу (екологія, пізнання).
Розвиваючі:
- розвивати творчу ініціативу та уяву, використовуючи у своїй роботі різноманітні художні матеріали;
- розвивати почуття ритму, кольору, композиції (художня творчість);
- сприяти розвитку зв'язного діалогічного мовлення, дрібної моторики дітей, збагачувати словник допомогою включення художньої літератури в безпосередньо - освітню діяльність (художня література);
- продовжувати розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, здатність бачити красиве, інтерес до навколишнього світу.
Виховні:
- виховувати естетичні і моральні почуття, бажання співчувати і допомагати;
- продовжувати виховувати дбайливе ставлення до навколишньої природи, підтримувати віру в диво.
Словникова робота: чудо - дерево яскраве, незвичайне, оригінальне, прекрасне, чарівне, казкове, цікаве.
Попередня робота: повторне читання казки Корнія Чуковського «Чудо - дерево», дидактичні ігри «Фрукти - овочі», «Що на дереві росте».
Обладнання:
- роздатковий матеріал (пензлі, гуаш, ватяні палички, засушені листочки, серветки, печатки, нитки, клей, клейові пензлики, банки з водою, пом'ятий папір);
- демонстраційний матеріал ( аркуш ватману із зображенням дерева з різнокольоровими плямами на гілках, музичні записи, іграшка Лісовичок, зображення гномиків, ілюстрація до казки «Чудо - дерево» К. Чуковського, зразок виконання роботи, ілюстрації із зображенням незвичайних дерев).
Хід заняття:
Організаційний момент.
Діти сидять півколом на килимі. З'являється Лісовичок.
- Хлопці, я сьогодні чув у лісі, що ви - дітки добрі і чуйні, і руки у вас умілі, і очі у вас веселі. Цю новину сороки по всьому лісі рознесли. І відразу ж до мене прийшли лісові гноми, до них в майстерню надійшов важливий замовлення від самої Цариці Осені. Їм потрібно зробити чудо - дерево! Гноми не встигають зробити все за день. Може бути, ви допоможете бідолахам? Ось здорово!
Тоді вирушаємо в майстерню гномів. (Звучить чарівна музика).
Закружляли, полетіли, головою повертели.
А тепер закрийте очі,
Ми вже не вдома - у казці.
Ми не просто так сидимо,
А вже летимо, летимо.
На місця свої прагнемо
І тихенько всі сідаємо.
Нас вже зустрічають гноми: «Здрастуйте, любі хлопчики й дівчатка! Спасибі, що ви погодилися нам допомогти!»
Як ви думаєте, хлопці, що таке чудо - дерево? Що на ньому є такого, чого немає на звичайних деревах? (Міркування дітей).
Так, це дерево, на якому замість листочків ростуть інші предмети. Хто пам'ятає, які предмети висіли на гілочках диво - дерева у казці Корнія Чуковського? (Взуття).
Як у наших біля воріт
Диво - дерево росте.
Чудо, Чудо, чудо, чудо
Пречудесні!
Не листочки на ньому,
Не квіточки на ньому,
А панчохи та черевики,
Наче яблука!
У рослинному світі багато цікавого. Ви знаєте, які незвичайні дерева існують у світі?
Виявляється, що на землях Індії одне дерево утворює собою цілий ліс! Баньян, або, як його ще називають, дерево-ліс, має не один, а тисячі стволів. Спробуємо зобразити його?
Физминутка «Зображуємо дерево-ліс» (одна рука вгорі, інша тримає сусіда за ногу).
Дерева твердіше заліза ростуть в Азербайджані і в Ірані, і називаються темір-агач , що в перекладі означає «залізне дерево». Його деревина дуже важка, тому швидко тоне у воді. Від його стовбура відлітає куля, випущена з пістолета.
«Бавовняні» або «вовняні» дерева ростуть в Бразилії. Вони дуже схожі на великі діжки висотою в 20 метрів. Насіння «бавовняного дерева розсіюються з допомогою вітру. Люди виготовляють з них тканини.
«Молочне»дерево росте в країнах Центральної і Південної Америки. Це невисокі дерева з неїстівними плодами. Місцеві жителі вживають сік цієї рослини як молоко.
"Цукеркове" дерево з Японії та Китаю. Ароматні солодкі плоди їстівні. В засушеному вигляді вони схожі на родзинки.
«Ковбасний» дерево - це дерево в Африці, неїстівні плоди якого дуже нагадують ліверну ковбасу. Ковбаски можуть досягати в довжину півметра, але їдять їх хіба що гіпопотами, і папуги виколупують насіння. Всі ці дерева місцеві жителі дуже цінують і бережуть.
А Осінь приготувала ось таке чудо - дерево. На ньому висять якісь плями! Давайте подумаємо, у що ми можемо перетворити ці плями? На що вони схожі? (На сонечко, на квіти, на тварин, на грибок, на хмарка).
Показ і пояснення послідовності виконання роботи.
На столах ви бачите багато матеріалів, які можна використовувати все, що завгодно. Плями можна домалювати, до них можна приклеїти тканина, серветки, бісер. (Показ на динамічній таблиці).Подивіться, ось це плямочка мені дуже нагадує будиночок. Дивіться, як я його дорисую. Готово, а зараз ви.
Малювання, індивідуальна допомога.
Аналіз дитячих робіт, оцінка.
Як ви оціните свою роботу? Яке дерево у нас вийшло? (гарне, яскраве, цікаве, незвичайне). Гноми дякують вам за допомогу, цариця Осінь буде задоволена таким яскравим і оригінальним деревом.