Конспект Безпосередній освітньої діяльності «Пізнання» (математика) в середній групі Тема: "Квітка для мами"
Автор: Целіщева Євгенія Сергіївна, Вихователь ГБОУ ЗОШ № 1245 дошкільне відділення, р. Москва
Опис матеріалу: Конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей середньої групи (4-5 років)
Даний матеріал буде корисним для вихователів середньої групи. Цей конспект розвиває увагу, мислення, пам'ять. Допомагає краще закріпити отримані раніше знання.
І
нтеграция освітніх галузей: Пізнання/Комунікація/Соціалізація/ Художнє слово.
Завдання:
Освітні: Закріпити знання рахунку до 5. Вчити кількість предметів з цифрою.
Мовленнєві: вчити правильно, називати геометричні фігури,
Виховні: вчити працювати в парах.
Цілі :
1. Вправляти в рахунку предметів в межах 5. Співвіднесення кількості предметів з цифрою.
2. Вчити порівнювати предмети по ширині, розкладати їх у порядку спадання послідовності, позначати результати порівняння словами: широкий, вже, найвужчий, вузький.
3. Вправляти в умінні розрізняти і називати знайомі геометричні фігури.
4. Сприяти розвитку зорового уваги.
5. Удосконалювати конструкторські навички. Розвиток дрібної моторики рук
Наочний дидактичний матеріал:
Демонстраційний матеріал: кошик. Вирізані з паперу 1 банан, 2 груші, 3 вишні, 4 апельсина, 5 яблук. Набір геометричних фігур.
Роздатковий матеріал: комплект геометричних фігур 4 трикутника 1 квадрат, 2 смужки широка і вузька; 5 дерев'яних намистин;
Хід заняття
Вихователь: Хлопці, я несла квіти для ваших мам, а по дорозі кошик впала і квіти розсипалися. Давайте зберемо квіти . За кожне виконане завдання я вам буду давати по пелюстці, а в кінці ми зберемо з вами квітка, і у нас вийде цілий букет.
Перше завдання
Вихователь: Хлопці, подивіться, скільки фруктів і ягід важать на деревах. Давайте зберемо їх у свої кошики.
Подивіться і порахуйте, скільки груш висить?
Назвіть цифру, яку ми позначимо кількість груш? У кого ця цифра
Подивіться і порахуйте, скільки яблук висить?
Назвіть цифру, яку ми позначимо кількість яблук? У кого ця цифра
Подивіться і порахуйте, скільки апельсинів висить?
Назвіть цифру, яку ми позначимо кількість апельсинів? У кого ця цифра
Подивіться і порахуйте, скільки вишень висить?
Назвіть цифру, яку ми позначимо кількість вишень? У кого ця цифра
Подивіться і порахуйте, скільки бананів висить?
Назвіть цифру, яку ми позначимо кількість бананів? У кого ця цифра
Молодці, всі впоралися добре, кожен отримує по пелюстці.
Друге завдання « Покажи стільки ж» (робота в парах)
Вихователь: Хлопці, подивіться в баночках у вас лежать намистини. З якого матеріалу ці буси?
Я вам буду показувати картку з цифрою, а ви будете викладати кількість намистин .
Подивіться, чи правильно виклав сусід по парті? Якщо ні, то виправте.
Молодці, всі впоралися добре, кожен отримує по пелюстці.
Фізкультхвилинка
На лузі, ростуть квіти - (потягнулися)
Небувалої краси - (руки в сторони)
До сонця тягнуться квіти - (потягнулися)
З ними підтягнись і ти.
Вітер дме іноді - (махи руками)
Тільки це не біда.
Нахиляються квіточки - (нахили)
Опускають листочки - (руки вниз)
А потім знову встають - (випрямлення)
І як і раніше ростуть.
Молодці, всі займалися добре, кожен отримує по пелюстці.
Третє завдання «Втрачені цифри »
На дошці числовий ряд від 1 до 5. Цифри 2 і 4 закриті
Хлопці поки ми грали, цифри від нас сховалися. Давайте знайдемо їх.
Молодці кожен отримує по пелюстці.
Четверте завдання:
Хлопці, а ось тепер ми можемо скласти квітка для мами.
Які геометричні фігури у вас лежать на столах?
Якого кольору трикутники?
Скільки трикутників?
Якого кольору квадрат?
Скільки квадратів?
Викладіть трикутника і квадрата квіточку. До кожної сторони квадрата поставте трикутник.
огляньте на смужки. Скільки їх? Якого вони кольору?
Як ви думаєте, яка полозков вузька або широка буде стеблом, а яка листом.
- Хлопці ось ми і зробили квіточки для мами. Вам сподобався урок? Яке завдання для вас було найважчим? А найлегшим? А найцікавішим? Молодці!