Конспект класної години для 1 класу
Класна година: «Я і моя сім'я»
Мета: формування моральних цінностей.
Завдання: виховувати любов до батьків, пошани до старших, турботливе ставлення до оточуючих;
прищеплювати духовно-моральні якості особистості, почуття поваги, співчуття, доброти і ніжності.
Хід класного години:
1. Організаційний момент.
Здрастуйте, дорогі хлопці. Тема нашого класного години «Я і моя сім'я».
Як ви думаєте, про кого ми з вами будемо розмовляти?
Як ви розумієте тему нашого класного години?
Правильно хлопці, сьогодні ми поговоримо про найбільш близьких нам людей: це наші мами і тата, бабусі і дідусі, брати і сестри, про шанобливе і турботливе ставлення до них.
Сім'я - слово це зрозуміло всім, як слово «хліб», «вода». Воно вбирається нами з перших свідомих миттєвостей життя, воно поруч з кожним із нас.
Сім'я - це будинок, це чоловік і дружина, діти, бабусі і дідусі. Це любов та піклування, праці і радості, нещастя і печалі, звички і традиції. Саме в родині ми вчимося любові, відповідальності, турботі і повазі.
А ще - це опора у всіх бідах і нещастях. Це фортеця, за стінами якої можуть панувати лише спокій і любов. Я вам нагадаю одну старовинну притчу. У ній йдеться про дивовижний будинку, за порогом якого ніколи не лунали слова ворожнечі і засудження.
2. Основна частина.
• Гра «Будуємо дім»
- З чого починається сім'я? З розуміння, доброти, прощення, але головне з турботи один про одного. В хорошій сім'ї - теплий, гостинний, затишний будинок. Такий будинок створюється по цеглинці. Він дає людині не тільки дах і дах, але і зберігає душевне тепло, є джерелом радості. А це залежить і від того, чим і як живе сім'я, який сімейний уклад і традиції.
Давайте побудуємо такий будинок.
На цеглинках написані питання:
- Хто миє посуд?
- Хто заробляє гроші?
- Хто ходить за покупками?
- Хто доглядає за тваринами?
- Хто прибирає постіль?
- Хто готує вечерю, варить обід?
- Хто пилососить?
(Діти по черзі виходять, беруть цеглинки, читають питання, відповідають на нього і прикріплюють, так щоб побудувати будинок.)
- Молодці! Будинок для дружної сім'ї готовий!
А будинок, заставлений добром - ще не будинок.
І навіть люстра над столом - ще не будинок.
Чого не вистачає в цьому будинку?
(Людей, близьких, тварин)
Так давайте візьмемо в руки будиночки і заселимо їх рідними та близькими людьми. Це можуть бути і однокласники, і друзі, і батьки, і родичі, тобто близькі вам по духу люди. Впишіть їх імена в прямокутники вікон.
(Діагностика прихильності до рідних і близьким людям, товаришам, учням один до одного.)
Поселимо в наш будинок МАМУ, ТАТА, СИНА, ДОЧКУ, БАБУСЮ, ДІДУСЯ.
Дітей вчитель розбиває на групи і дає завдання : НА КАРТКАХ «МАМА», «ТАТО», «СИН», «ДОЧКА», «БАБУСЯ», «ДІДУСЬ» НАПИШІТЬ, ЩО РОБИТЬ ЦЕЙ ЧЛЕН СІМ'Ї ПРОТЯГОМ ОДНОГО ТИЖНЯ.
Зачитуються відповіді дітей.
Учитель підводить до висновку:
Хто при обговоренні був уважний і відповість, ніж життя дорослої людини, що живе поруч, відрізняється від життя дітей? (Відповіді дітей)
Звичайно, ваш найголовніший праця - це навчання, але коли він виконаний, то у вас залишається час для своїх захоплень: комп'ютер, секції, гуртки, прогулянки і т.д. у дорослих набагато більше справ. А якщо у кого-то немає поряд бабусі і дідусі, з подвоєною силою лягають на плечі батьків, а вони повинні ще ходити на роботу, щоб вистачало коштів на оплату квартири, купівлю їжі, одягу і на відпочинок і розваги.
• Ситуація «Вдома після школи»
Читання тексту з «Веселий етикет» Н.Е.Богуславской «Вдома після школи»
Обговорення ситуації.
• «Народна мудрість говорить...»
- Про сім'ю багато прислів'їв і приказок. Давайте згадаємо їх. Зараз невелика розминка. Вам треба поправити те, що буде невірно.
- Не родись красивою, а родись багатим (щасливою).
- Любов - кільце, а у кільця немає проблем (початку немає, і немає кінця).
- Милі сваряться тільки по п'ятницях (тішаться).
А тепер закінчіть прислів'я:
- Гість на порозі - щастя ... (будинку).
- Будинок без хазяйки ... (сирітка).
- Будинок вести ... (не бородою трясти).
- Яблуко від яблуні ... (не далеко падає).
- Чим багаті, ... (тим і раді).
- У гостях добре, ... (а вдома краще).
- Розминка пройшла успішно, отримаєте завдання. З набору слів, які ви зараз отримаєте у конвертах, складіть прислів'я.
• Завдання:
Сім'я в купі - не страшна хмара.
Діти не в тягар, а в радість.
Будинок вести - не рукавом трясти.
Не потрібен клад, коли в сім'ї лад.
Коли сім'я разом, так і душа на місці.
3. Заключна частина.
Дітьми розігрується сценка «Сімейне чаювання». Розглядається поведінка членів сім'ї.
Нехай все це тільки гра,
Але нею ми хотіли сказати:
Велике диво сім'я!
Немає в житті важливіше мети!
Зберігайте її! Бережіть!
Роздаються всім дітям пам'ятки «Допоможи зберегти сім'ю!»
ПАМ'ЯТКА «Допоможи зберегти сім'ю!»
• Справжній син береже спокій батьків.
• Справжня дочка піклується про благо своєї сім'ї.
• Не можна байдикувати, коли батьки працюють.
• Не вступай в суперечки з дорослими.
• Не виражай невдоволення тим, що у тебе немає тої чи іншої речі.
• Не допускай, щоб батьки віддавали тобі все те, в чому вони самі потребують.
• Намагайся не робити того, що осуджують старші, - ні на очах у них, ні де-то в стороні.
• Не збирайся в дорогу, не попередивши старших.
• Не можна залишати рідну людину наодинці, особливо якщо в неї немає нікого, крім тебе.