Реклама












Конспект позакласного заходу в 1 класі. Подорож листа


Методична розробка конспекту позакласного заняття

Автор: Трофімова Галина Валентинівна, вчитель початкових класів МОУ "Микільська ЗОШ" Рамешковского району Тверської області

Опис. Даний матеріал може бути корисним для вчителів початкових класів при ознайомленні учнів 1 класу з роботою пошти. Розрахований на застосування в позакласній роботі, при підготовці тематичних годин в групі продовженого дня.

Мета заняття: познайомити з роботою пошти.

Завдання:

- познайомити з поняттями відправник - одержувач;

- знайомство з посилкою, бандероллю;

- створення передумов для формування пізнавальної активності;

- підвищувати мотивацію читання;

- вчити робити висновки, виконувати порівняння;

- розвивати творчі здібності.

Для проведення заняття необхідно: дошка, крейда, малюнки голуба, конверти, посилки, бандеролі, мексиканця; адміністративна карта світ, конверт з маркою, книга Е. Успенського "Дядько Федір, пес і кіт" (або мультфільм по голові "Посилка"). Підготувати учня для виразного читання вірша С. Маршака "Пошта".

Хід заняття.

I. Актуалізація

Звучить уривок з "Театральних шумів " (аудіо додаток, 1 частина - голуби).

-Хто дізнався, голос якої птиці ми чули?

На дошці: ПWОYЧGТSА

ПFИNСZЬМUО

Обведіть кольоровою крейдою російські букви. Що вийшло? (ПОШТА, ЛИСТ)

- Сьогодні ми поговоримо про подорож листа.

II. а) -Розгляньте малюнок (голуб і конверт). Як ви думаєте, яка зв'язок між голубом і конвертом?

-Як зараз подорожує листи?

-Знавцем подорожі листів є Сергійко. Чому? (Мама - листоноша)

Звучить вірш С.Маршака "Пошта"заздалегідь підготовленим учнем

б) Введення понять відправник - одержувач.

- Я написала лист і відправила його другові. Я - хто: одержувач або відправник?

- А друг?

- В якій країні світу живе мій друг? (показ малюнка із зображенням мексиканця)

- Покажіть на карті цю країну.

в) Гра.

-Ви - одержувач листа. У конвертах лежать літери, точніше їх частини. Назвіть ім'я того, хто вам надіслав лист. А попрацювати листоношею на занятті пропоную ... (назвати ім'я дитини).Тебе потрібно роздати конверти. Адресати, хлопці нашого класу, на них зазначені.

г) Розглядання цього конверта.

-Порівняйте конверт у мене в руках і ваші конверти. (Неповний адресу, немає марки)

-д) -Тільки на конвертах є марки? А де ще? (ні, на листівках)

- З яким святом можна привітати?

- Я пропоную вам намалювати ескіз марки, випущеної спеціально для вас.

Самостійна робота на аркушах.

е) -Тільки листи і листівки пересилає пошта?

Розглядання малюнка (посилка, бандероль). Знаходження відмінностей між ними.

Назвіть відомого казкового листоноші. (Пєчкін)

Показ книги Е. Успенського "Дядько Федір, пес і кіт", читання глави "Посилка" (при можливості замінити переглядом мультфільму).

III. Підсумок заняття.