Реклама












Конспект екскурсії в травні для 1-2 класу


Сценарій весняної екскурсії для учнів 1-2 класу

Екскурсія до квітучим плодовим деревам. Конспект заняття

Цілі: закріпити знання дітей про весняні зміни в природі (збільшення світлового дня, кількість сонячних днів, колір неба, підвищення температури, танення снігу, бурульки, крапель, проталини, набухання нирок, перші листочки, перші квітучі дерева); розвивати вміння порівнювати різні періоди весни; продовжувати розвивати зв'язне мовлення дітей; працювати над диханням, інтонаційною виразністю; виховувати радісне, дбайливе, дбайливе ставлення дітей до збудженої природі.

Обладнання: картки-моделі ігри «Коли це буває?», квитки на автобус, картки-схеми.

Попередня робота: читання художньої літератури, розглядання репродукцій картин відомих художників, спостереження за явищами природи, набуханням бруньок (гілочки у вазі), щоденне спостереження і робота з календарем природи.

Словникова робота: нирки, квітучі дерева, плоди.

Хід заходу

(На столі розкладені картки-моделі ігри «Коли це буває?».)

I. Буратіно задає питання

Педагог. До нас в гості прийшов Буратіно. Цілий рік ви допомагали йому вирішувати важкі завдання. Ось і зараз Буратіно просить допомогти розібратися, про яку пору року йдеться у віршах, які йому вчора читала Мальвіна.

(Звучать вірші.)

Усмішкою ясною природа

Крізь сон зустрічає ранок року;

Синея, сяють небеса.

Ще прозорі лісу

Як ніби пухом зеленіє.

Пушкін А.

На галявині, біля стежки

Пробиваються травинки.

З горбка струмок біжить,

А під ялинкою сніг лежить.

Б. Заходер

Повертаються шпаки -

Наші старі мешканці.

Горобці в калюжі

Галасливою зграйкою кружляють.

Р. Ладонщиков

Буратіно. Хто знає, коли це буває?

(Відповіді дітей.)

Скільки місяців триває весна? Назвіть їх.

(Відповіді дітей.)

Педагог. Послухайте ще вірші і визначте, про який весняному місяці кожне з них. (Звучать вірші.)

Замір ліс в прозорій імлі,

На деревах тануть крижинки.

З гілля падає крапель,

І чути синиці трель. (Березень.)

Сніг зійшов. Запахло прелью.

Покотилася в небі грім.

Мурахи під старою ялиною

Всім сімейством будують будинок. (Квітень.)

Дружно лопаються бруньки,

Розпускаються листочки.

На траві роса тремтить,

Лось за веселкою біжить. (Травень.)

(Відповіді дітей.)

Буратіно. Ось тепер і я все зрозумів. А хочете відправитися разом зі мною на екскурсію в квітучий сад? Тоді потрібно отримати квитки на автобус, а для цього дайте відповідь на питання.

II. Гра «Де що зріє?»

Педагог показує дві гілки: на одній - плоди і листя однієї рослини (яблуня), на інший - плоди і листя різних рослин (наприклад, листя агрусу, а плоди груші). Потрібно відповісти на питання: «Які плоди дозріють, а які ні?» (Діти відповідають, отримують квитки і займають місця.)

III. Екскурсія в сад

Педагог. Діти, давайте розглянемо плодові дерева. Порівняйте одне дерево з іншим (які листочки, квіти). У всіх дерев свої суцвіття. Давайте порівняємо яблуню і вишню, вкажіть подібності, відмінності. (Бесіда з Буратіно в саду.)

Я пропоную скласти схему розвитку дерева від насіння до плоду.

Буратіно. А чому навесні відразу не буває плодів? (Відповіді дітей.)

Хлопці, давайте пограємо в гру «Вгадай, що в руці». Вихователь. Діти, встаньте в коло, руки тримайте за спиною. Я покладу вам в руки фрукти. Потім покажу один з них. Діти, які визначили на дотик такий же фрукт, за сигналом підбігають до мене.

(Після гри Буратіно пригощає дітей фруктами.)