Реклама












Конспект заняття в ГПД. Куточок природи. Рослини куточка природи


Куточок природи. Кімнатні рослини. Рослини куточка природи

Цілі: узагальнити уявлення дітей про догляд за кімнатними рослинами; закріпити знання про основні потреби кімнатних рослин; уточнити знання про сигнальних ознаках незадоволених потреб; узагальнити уявлення про способи догляду за рослинами (поливання, видалення пилу, розпушування); розвивати зв'язне монологічне мовлення через уміння розповідати про особливості будови рослини, про виконання своїх дій з урахуванням структури трудового процесу; розвивати трудові вміння, відповідні змісту знань; ознайомлення з новим видом догляду за квітами - підгодівлею; виховувати любов до рослин, бажання доглядати за ними, вміння спілкуватися з природою як з живим організмом.

Обладнання: таз, лійки з водою, ганчірочки, пензлики, дві клейонки, пакет з добривом, стаканчики з розчином добрива, картки-символи, які зображують будова рослини.

Попередня робота: спостереження за розвитком і ростом рослин у куточку природи; вирощування живців, розглядання коренів; розглядання стебел та листків у різних рослин; навчання догляду за рослинами.

Експериментальна робота: зовнішній вигляд рослини залежно від умов: недолік вологи, тепла, світла, повітря.

Словникова робота: удобрення, підживлення.

Хід заходу

В групу до дітей приходить бабуся Федора. Вітається з дітьми і говорить їм про те, що їй подарували для затишку і краси в помешканні кімнатні квіти, але вона зовсім не знає, як рослина називається і як доглядати за ними. Бабуся Федора просить допомогти їй.

Вихователь пропонує дітям допомогти бабусі Федорі. Діти називають і показують рослини, що стоять на столі. Вихователь пропонує пограти в гру «Назвіть рослини» (третя праворуч або четверте зліва і т. д.). Потім умова гри змінюється (на якому місці бальзамін? І т. д.).

Вихователь звертає увагу дітей на те, що у рослин різні стебла. Пропонує назвати рослини з прямими стеблами, з кучерявими, без стебла. Цікавиться, чим ще відрізняються рослини один від одного. Запитує у дітей, на що схожі листя фіалки, бальзаміну, фікуса і т. д.

Бабуся Федора хвалить дітей і просить розповісти, як діти доглядають за рослинами. Вихователь каже, що бабуся Федора може задавати будь-які питання про кімнатні рослини.

1. Що є у кожної рослини? (Стебло, корінь, листя, квіти.)

2. Для чого рослині потрібні коріння?

3. Щоб коріння добре росли, що для цього потрібно? Які умови? (Горщик, вода, земля, повітря.)

4. Якщо не рихлити землю, що буде?

5. Коли коріння отримують і вологу, і повітря, який настрій буває у рослини?

6. Для чого рослині стебло, листя?

7. Як можна визначити настрій у рослини?

8. Що буде з рослиною, якщо його поставити у темне місце?

9. Як дізнатися, що рослина потрібно полити? (Земля суха на дотик, світла, листочки мляві.)

10. Якою водою поливати? (Теплою, яка стоїть відучора.)

11. Для чого потрібно рихлити землю? (Щоб добре йшла вода, щоб коріння було легше рости і дихати.)

12. Чим ви розпушуйте землю? (Паличками.)

13. А чому паличками? (Щоб не поранити коріння, так як у деяких рослин коріння розташовуються близько до поверхні і т. д.)

Вихователь запитує у дітей про те, що ще потрібно робити для того, щоб рослини почували себе добре і красиво виглядали.

- А як потрібно мити рослини? (Великі листки протираємо ганчірочками, рослини з дрібним листям ставимо в таз, закриваємо землю клейонкою, щоб не розмити її, і поливаємо

з великою лійки або пульверизатора, з листочків з шорсткою поверхнею пил змахуємо пензликами.)

Вихователь розповідає дітям правила підживлення рослин. Щоб рослини були красивими, добре цвіли і росли, потрібно не тільки доглядати за ними, але і підгодовувати їх, удобрювати. Для цього є спеціальне добриво. Але сипати порошок на землю не можна, його спочатку треба розвести у воді. Таким розчином рослина підгодовують раз в тиждень після його поливання, щоб розчин краще вбирався в землю. Після того як ви польете рослини, розпушіть землю, вимийте листочки, візьміть у мене стаканчики з добривом (для великого рослини - повний, для маленького - половину склянки) і підгодуйте квіти.

Вихователь розподіляє роботу дітей, контролює їх діяльність, допомагає порадою, відзначає тих, хто успішно впорався зі справою. Проводить пальчикову гру «Квітка», досвід з непід - кормленным квіткою.

Бабуся Федора дякує дітей за хороший розповідь, прощається і йде.

Підведення підсумків

1. Чого ви сьогодні навчилися?

2. Для чого підживлюють рослини?

3. На яку землю повинно потрапляти добриво?

4. Скільки добрива потрібно лити в горщик з рослинами?