Реклама












Конспект заняття в ГПД. Знайомство з кімнатними рослинами


Заняття в групі продовженого дня для 1 класу

Сценарій. Веснянка знайомить з новими рослинами

Цілі: познайомити з новими рослинами (герань запашна і герань звичайна); вчити порівнювати листя рослин за такими ознаками: кольором, формою, величиною, характером поверхні, кількістю; продовжувати вчити послідовного і повного розповіді про об'єкт; виховувати емоційну чуйність.

Обладнання: конверти з моделями ознак рослин, живі квіти (герань запашна і герань звичайна), інвентар для догляду за кімнатними рослинами, тіньовий театр, фарби, нитки.

Попередня робота: розглядання рослин у процесі чергування з виділенням типового та особливого; проведення системи дослідів по ознайомленню з потребами рослин (світло, тепло, волога, грунтове живлення).

Словникова робота: рослина, герань запашна герань звичайна.

Хід заходу

Вихователь повідомляє дітям про прихід на заняття гості - Веснянки. З'являється Веснянка, знайомиться з дітьми, пропонує розгадати загадку.

Без рук, без ніг, але рухається,

Дихає, але не говорить,

Живиться, а рота немає. (Рослина.)

Веснянка просить пригадати, з яких частин складається рослина. Згадуючи, діти виставляють на складальної дошці моделі рослини.

Веснянка просить роз'яснити, як рослина рухається без ніг, дихає і харчується без рота. Діти розповідають про функції коренів, листя, повороті рослини до сонця.

Веснянка звертає увагу на різноманіття рослин у куточку природи. Пропонує пограти у гру «Квіти». Веснянка називає індивідуальні ознаки рослин з куточка природи. Діти повинні знайти і назвати описуване нею рослина.

Веснянка розмовляє з дітьми про догляд за кімнатними рослинами в куточку природи.

Веснянка знайомить з рослинами: запашною квіткою і геранню звичайної. Розповідає про догляд за ними. Пропонує дітям знайти спільне та відмінне між цими рослинами. В процесі пошуку використовуються зір, нюх, дотик.

Веснянка розповідає дітям про герань запашну і герань звичайну з допомогою картинок-підказок за планом.

1. Як називається ця рослина?

2. З яких частин воно складається?

3. Якого кольору листя?

4. Якої вони форми?

5. Які листки за величиною?

6. Кількість листків (багато, мало).

7. Що спільного між цими рослинами?

8. У чому відмінність однієї рослини від іншого?

Вихователь проводить з дітьми пальчикову гру «Посадимо

квіти».

Ми ямку розкопаємо,

Насінина посадимо.

Дощик поллє.

Воно підросте.

Спершу стебельце,

А потім квітка.

Наші червоні квітки

Розправляють пелюстки.

Вітерець ледь дихає,

Пелюстки колише.

Наші червоні квітки

Закривають пелюстки,

Головою хитають,

Тихо засинають.

Веснянка грає з дітьми в гру «Живі картинки». Спираючись на моделі потреб рослин, діти з використанням інвентарю для догляду за кімнатними рослинами показують тіньовий театр на тему «Як я доглядаю за кімнатними рослинами».

Веснянка пропонує дітям з допомогою шнурка або товстої нитки викласти контурні зображення квітів, а потім влаштувати виставку робіт по ніткографіі.