Реклама












КВК у початковій школі. Ми - друзі природи


Екологічне виховання молодших школярів

Сценарій позакласного заходу в початковій школі «Ми друзі природи»

Мета: виховувати дбайливе ставлення до природи, піклування про тварин.

Обладнання: картини, гра «Лото», дидактична гра «Музичний автобус».

Програма:

1. Ведучий подає команди.

2. Вітальне слово команд.

3. Розминка («Музичний автобус»),

4. Конкурс команд.

5. Конкурс капітанів (для команд - жива пантоміма).

6. Конкурс знань поведінки в лісі.

7. Конкурс лічилок (гра).

8. Конкурс знавців віршів.

9. Англійська конкурс.

10. Підведення підсумків.

11. Заключна частина.

Хід заходу

(Звучить пісня «Ми починаємо КВН» (муз. Ст. Шаїнського, сл. Б. Салибова).)

Ведуча. Добрий день, дорогі діти і шановні гості! Я рада бачити вас на нашому занятті. Сьогодні відбудеться гра між командами «Зайченята» і «Ведмежата». Хлопці хочуть показати свої знання про природу і довести, що вони є справжніми друзями природи. «Зайченята» і «Ведмежата», зручно влаштовуйтеся на колодах.

(Учасники сідають.)

Хлопці, ви знаєте, що для проведення гри нам потрібно справедливе журі. Я пропоную доктора Айболита, тому що він добре знає всіх звірів і птахів, він їх лікує і тому очки нікому просто так присуджувати не стане. Але доктора Айболіта потрібні помічники (вовк, півень, діти). За кожен правильний і найбільш вподобаний відповідь команда «Зайченята» буде отримувати смачний грибок. А команда «Ведмежата» теж буде заохочуватися за правильну відповідь.

- Як ви думаєте, чому? Що ведмеді люблять? (Мед.)

Правильно, мед, а наш мед буде перебувати в таких сотах-печене.

(Ведуча представляє журі. Після кожного конкурсу підводять підсумки.)

А тепер настав час привітання команд. Команда «Зайченята» хоче привітати команду «Ведмежата».

(Діти виконують пісню «Раз морозною взимку» (муз. Л. Кніп - пер, сл. А. Коваленкова).)

Команда «Ведмежата» горить бажанням привітати «Зайченят».

(Музичний номер «Друзі».)

Мені дуже сподобалися обидві команди, тому і «Зайчата», «Ведмежата» отримують свою першу нагороду.

(Команди отримують по одному грибку і по одній соте.)

Щоб члени обох команд показали свої знання та вміння гідно, їм потрібно розім'ятися.

(Проводиться гра «Музичний автобус. Чий голосок?».)

Отже, я бачу, що команди розім'ялися, настрій у всіх чудовий, думаю, що тепер можна приступати до виконання нашого завдання.

(Відповіді на питання та загадки - по черзі.)

1. Які птахи зимують у нашому краї?

2. Які птахи відлітають з нашого краю?

3. Які птахи не в'ють гнізда і не виводять пташенят?

(Розповідь про зозулю, показ картини.)

4. Які тварини роблять запаси на зиму?

(Розповідь про бурундуке, показ картини.)

5. Які тварини взимку сплять?

6. Як проводять зиму їжаки?

А зараз я загадаю вам загадку; яка з команд відповість правильно, та й почне конкурс першою.

Серед двору стоїть копиця,

Спереду вила, ззаду мітла. (Корова.)

(Команди загадують один одному загадки.)

Як наші команди добре попрацювали! А тепер настав час для конкурсу капітанів. Навколо центру (для одного капітана - «дикі тварини», для другого - «домашні тварини») потрібно викласти пелюстки з назвами відповідних тварин. Поки капітани працюють, ми покажемо, яких тварин знаємо.

(Діти показують пантоміму.)

Капітани чудово впоралися зі своїм завданням, але на цьому їх випробування не скінчилися. Адже ви знаєте, що від капітана багато залежить, особливо якщо він зі своєю командою відправиться в ліс. Перш за все, капітан повинен знати правила поведінки в лісі, а його команда буде йому допомагати.

(Капітани команди відповідають.)

Хлопці, ми з вами співали, відповідали на запитання, відгадували і загадували загадки, думаю, нам треба пограти в гру «Зайчики скок...» або «У ведмедя у бору». Ви повинні згадати лічилки про тварин, птахів, комах, рослин. Яка команда переможе, «Зайченята» або «Ведмежата», в ту гру і будемо грати.

А зараз члени команд хочуть почитати вірші один одному про природу.

(Читання віршів. Залучити до читання віршів гостей.)

Діти настільки добре знають птахів і тварин нашого краю, що вони без праці їх впізнають, навіть англійською мовою.

(Конкурс на англійській мові. Пісенька.)

Хлопці, які ви сьогодні молодці, як багато ви знаєте про природу нашого краю! Тепер настав час підбити підсумки: яка ж з команд стала переможницею нашого КВН?

(Проводиться підрахунок грибків, сот. Нагородження переможців та вручення подарунків.)

Дякуємо всім учасникам, журі та глядачам. А на закінчення заспіваємо пісню «В траві сидів коник» (муз. Ст. Шаїнського, сл. Н. Носова).