Реклама












Сценарій позакласного заходу для 1-2 класу по темі Зима


Позакласне заняття з теми «Сніговичок» для учнів 1-2 класу

Цілі: виявити і розширити уявлення дітей про властивості снігу (білий, м'який, холодний, виблискує на сонці, хрумтить під ногами у морозний день, ліпиться у відлигу, тане в теплому приміщенні); розвивати мовлення, мислення, уяву; виховувати інтерес до явищ неживої природи.

Обладнання: Сніговичок з кульок - грудочок білого паперу або лялька Сніговик, сніг у відерці, білі кружечки або кульки з паперу, картина «Зимові забави».

Словникова робота: виблискує, відлига, морозний день, сонячна погода.

Хід заходу

Педагог. Хлопці, хочу познайомити вас з Сніговичком. Він хоче загадати вам свої улюблені загадки.

Сніг на полях,

Лід на річках,

Віхола гуляє.

Коли це буває? (Взимку.)

М'який він, а не подушка.

Липне він, а не пушок,

Він холодний, як жаба,

А зігрієш - потічок. (Сніг.)

- Чому Сніговичок любить зиму і сніг? (Відповіді дітей.)

У жарких південних країнах холодної зими не буває, і тому діти в цих країнах ніколи не бачили снігу. Уявіть, що ви приїхали в Африку.

- Що ви можете африканським дітям розповісти про сніг?

(Діти перераховують відомі їм властивості снігу: білий, пухнастий, холодний. Він з'являється в холодну пору року. З пухнастих хмар падають на землю легкі сніжинки. Вони дуже схожі на зірочки, сяють і переливаються на сонечку.)

- А хто може прочитати вірш про сніг і сніжинки?

(Діти читають відомі їм вірші.)

Важко передати словами, як рипить сніг у морозний день, як блищить сніг у сонячну погоду. Ми любимо красу зимової природи, а ще всі любимо зимові забави.

(Педагог читає вірш А. Кочергіної «Січень».)

Неба синь, і сніг іскриться.

Хто морозу не боїться?

Санки з горочек летять,

На ковзанах хлопці мчать.

По лижні бадьоро крокують,

Ліплять баб з снігу,

І повні двори хлопців

І веселощів, сміху.

(Педагог звертає увагу дітей на ілюстрації «Зимові забави».)

Уявіть, що ці картини дитячих ігор на снігу ми показали африканським дітям. Розкажіть про те, що намальовано на картинках. Постарайтеся, щоб ваш розповідь був так само цікавий, як цікаво нам буває грати в зимовий день на вулиці.

(Діти розповідають про зимових іграх.)

- Хлопці, а ми могли б привезти в Африку Сніговичка? Як це зробити? (Відповіді дітей.)

- А які труднощі можуть виникнути у Сніговичка, якщо ми спробуємо його залишити в Африці на 1, 2, 3 дні, на тиждень? (Відповіді дітей.)

- Хлопці, а з усякого снігу ми взимку можемо зліпити сніговика? (Відповіді дітей.)

Так, зліпити сніговика можна тільки з вологого, липкого снігу. Виявляється, сніг завжди різний. В дуже морозні дні він хрусткий і розсипається. А ось якщо трохи потеплішає на вулиці і буде легкий невеликий морозець, сніг стане липким і ми можемо ліпити снігову бабу, будувати снігові фортеці і грати в сніжки.

- Хлопці, що у Сніговичка замість носа? (Морквина.)

А я одного разу бачила сніговика з бурулькою замість носа. Подумайте, звідки з'явилася бурулька. (Сніг на сонці трохи розтанув, перетворився у воду, а вночі вдарив мороз, і вода знову замерзла.)

А ось дивіться, Сніговичок нас у клас передав відерце, повне снігу. Давайте ми трохи пограємо.

(Діти ліплять із снігу сніжки, маленьких сніговичків і т. д.)

- Але, хлопці, наша гра зі снігом в групі дуже недовга.

Чому? (Відповіді дітей.)

Так, через кілька хвилин наші снігові творіння розтануть і перетворяться в воду. Зима - чудова пора року. Можна кататися на лижах, ковзанах, можна грати в хокей, будувати фортеці з снігу, ліпити снігові фігури. А давайте розтанув сніг замінимо білим папером і ще пограємо в гру «Збери фігурки». З білих паперових кружечків або грудочок ви можете зібрати фігурку.

(В кінці заняття діти дарують свої вироби з паперу Сніговичку.)