Реклама












Сценарій заняття в групі продовженого дня для 1-2 класу


Сценарій заняття в ГПД

Конспект заняття в ГПД за темою «В гостях у веселки»

Цілі: познайомити дітей з гамою кольорів веселки; вчити бачити прекрасне, насолоджуватися красою, розрізняти предмети за кольором; розвивати мовлення, мислення.

Хід заходу

Вихователь. Хлопці, я іноді дуже сумую про літо і його яскравих фарбах. Я дуже люблю літній луг, літній ліс, яскраве літнє сонечко. А що ще я люблю, відгадайте.

(Читає загадку.)

Кольорове коромисло через річку повисло. (Веселка.)

1. Хто з вас бачив влітку веселку?

2. Можна з веселкою зустрітися взимку?

Наша зустріч з веселкою може відбутися сьогодні, якщо ми виконаємо всі завдання, отгадаем всі загадки. Спробуємо?

Після літнього дощику

В синьому небі часом

З'являється веселка,

Немов міст розписний:

Червоний, жовтий, зелений...

Сім прозорих кольорів.

Хто назвати по порядку

Всі кольори нам готовий?

Автор: А. Кочергіна

Гра «Назви колір»

Вихователь показує предметні картинки, а діти називають кольори зображеного предмета.

Гра з м'ячем «Якого кольору?»

Вихователь називає предмет, кидає м'яч дитині, той повертає м'яч вихователю з відповіддю, якого кольору названий предмет.

Наприклад: ялинка - зелена, апельсин - помаранчевий, сніг - білий, сонце - жовте, трава - зелена і т. д.

Гра «Що такого кольору?»

Вихователь називає колір, а діти повинні згадати предмети, які можуть мати даний колір.

Наприклад: червоний - куля, помідор, прапор, квітка, м'яч, плащ іт. д.

Гра «Буває - не буває»

Вихователь називає предмет і його колір. Якщо таке трапляється, то діти плескають в долоні і підстрибують три рази, якщо предмету такого кольору в природі немає, то діти стоять на місці.

Наприклад: червоний бант, рудий кіт, зелений тигр, сіра кішка, жовтий кульбаба, рожевий цвях і т. д.

«Різнокольорові» загадки

(У загадках зустрічаються назви кольору предмета, який потрібно відгадати.)

Сам червоний, цукровий,

Каптан зелений, оксамитовий. (Кавун.)

Російська красуня

Стоїть на галявині

В зеленій кофтині,

В білому сарафані. (Береза.)

Червоні лапки,

Щипає за п'яти.

Біжи без оглядки. (Гусак.)

Чорним, а не ворон,

Рогатий, та не бик,

Шість ніг без копит. (Жук.)

Взимку білий,

влітку сірий. (Заєць.)

З гілки-на стежинку,

З травички на билинку

Стрибає пружинка -

Зелена спинка. (Коник.)

Руда птичница в курник прийшла,

Всіх курей перерахувала, з собою забрала. (Лисиця.)

Я білий як сніг,

В пошані у всіх

І подобаюся вам,

Під шкоди зубам. (Цукор.)

Жовта кульбаба

По двору йде.

Жовта кульбаба

Зернятка клює. (Курча.)

Саме з кулачок,

Червоний бік,

Доторкнутися - гладко,

Розкусиш - солодко. (Яблуко.)

Він жовтий і сипучий,

У дворі насипаний купою. (Пісок.)

В городі на доріжці

Варто сонечко на ніжці,

Тільки жовті промені

У нього не гарячі. (Соняшник.)

Білі горошки

На зеленій ніжці

Я весною зустріла

На лісовій доріжці. (Конвалія.)

Я красна, я кисла,

На болоті я росла,

Дозревала під сніжком.

Ну-ка, хто зі мною знайомий? (Журавлина.)

Величезний жовтий очей сяє

У небесній блакиті,

А маленьке вічко

Сидить в густій траві.

Великий же дуже радий:

«Внизу мій молодший брат!» (Сонце і кульбаба.)

Золотистий він і усат, В ста кишенях сто хлопців. (Колос.)

Влітку - в городі,

Свіжі, зелені,

А зимою - в бочці,

Міцні, солоні. (Огірки.)

Синій мундир,

Тепла підкладка,

А в серединці - солодко. (Зливу.)

Над квіткою часом завмре

Різнобарвний вертоліт,

На былинке посидить,

Раптом літає і відлетить. (Бабка.)

Хочу запропонувати вам пізнавальні завдання.

1. Назвіть «кольорові» водойми. (Чорне, Біле і Червоне моря, річка Оранжева і т. д.)

2. Назвіть казки, в назвах яких зустрічається слово, що позначає колір. («Червона Шапочка», «Синя Борода», «Чарівник Смарагдового міста», «Чорна курка», «Жовтий туман».)

Ми виконали всі завдання, розгадали усі загадки.

Після літнього дощику

В синьому небі часом

З'являється веселка,

Немов міст розписний:

Червоний, жовтий, зелений...

Сім прозорих кольорів.

І побачити ту веселку

Кожен радий і готовий.

Автор: А. Кочергіна

(Вихователь разом з дітьми розводить фарби і на великому аркуші ватману малює веселку над річкою.)

Ось і з'явилася наша веселка - яскрава, барвиста, гарна.