Реклама












Конспект уроку математики 1 клас за темою: Числа


Конспекти уроків для початкової школи

Урок математики в 1 класі

Тема уроку: «Скільки всього? Скільки з них?

Автор: Шевнина Світлана Миколаївна - вчитель початкових класів ГБОУ ЗОШ № 1098. р. Москва

ЦІЛІ:

- закріпити знання і вміння додавати і віднімати, назва компонентів при додаванні і відніманні;

- формувати в учнів математичну мову;

- формувати вміння розуміти поставлене завдання і вирішувати її самостійно

- виховувати почуття взаємодопомоги, вміння працювати в парах (спільно);

ОБЛАДНАННЯ:

1. Таблиці з компонентами суми і різниці;

2. Наочність (паперові голуби)

ТИП УРОКУ: Традиційний

СТРУКТУРА:

1. Хвилинка чистописання;

2. Усний рахунок;

3. Робота в парах;

4. Физминутка;

5. Робота з підручником;

6. Самостійна робота;

7. Підсумок уроку

Хід уроку

1. Емоційний настрій на урок (привітання вчителя)

2. Хвилинка чистописання.

3. Усний рахунок:

- Найменше однозначне число; А що таке однозначне число?

- Найбільше однозначне число;

- Найменше двозначне число; А що таке двозначне число? А як по-іншому можна назвати це число?

- Найбільше двозначне число;

- Найбільше двозначне кругле число;

- Число, що передує числу 5; 6; 9; 2; 10;

- Число, наступне за числом 2; 7; 9; 1; 4;

- Сусіди числа 4; 8; 6; 1; 3;

4. Робота в парах.

(На дошці таблиці з компонентами суми і різниці).

ВЧИТЕЛЬ: Давайте згадаємо компоненти суми

ДІТИ: 1 доданок, доданок 2, сума

ВЧИТЕЛЬ: Компоненти різниці

ДІТИ: уменьшаемое, від'ємник, різниця

(повторення складу чисел відбувається через гру «Сонячні зайчики»)

ВЧИТЕЛЬ: Вставте пропущене число і знак + або - (завдання за варіантами) Не забуваємо запалювати вогники радості і дружби!

1 ... = 5 4 ... = 2 7 ... = 3

3 ... = 1 4 ... = 5 6 ... = 9

2 ... = 5 8 ... = 1 0 ... = 7

5 ... = 0 6 ... = 10 3 ... = 7

2 ... = 3 4 ... = 9 10 ... = 8

5. Физминутка.

Раз - піднятися, потягнутися

Два - зігнутися, розігнутися.

Три - в долоні три бавовни,

Головою три кивки.

На чотири - руки ширше,

П'ять - помахати руками,

Шість - на місце тихо сісти.

6. Робота з підручником.

(Проводиться фронтальна робота при вирішенні задачі).

Підручник сторінка 21 № 3а.

Приборкувач вивів на арену 16 звірів - левів та тигрів. Серед них було 4 лева.

- Що в задачі відомо?

- Що невідомо?

- Давайте спробуємо зобразити схему до задачі.

- Скажіть, будь ласка, що в завданні є цілим, а що частиною?

- Для того, щоб знайти частину, яку знак при цьому ми будемо використовувати?

7. Самостійна робота.

54 + 3 = 78 + 1 = 65 + 3 =

76 + 2 = 45 + 3 = 77 - 4 =

55 - 3 = 56 - 4 = 54 + 2 =

35 - 4 = 49 - 5 = 38 - 6 =

43 + 6 = 23 + 5 = 71 + 7 =

1...5...2 = 4 5...1...2 = 2 2...1...5 = 6

1...2...5 = 8 5...2...1 = 4 2...5...1 = 6

8. Підсумок уроку. Вчитель: Дякую вам за гарну роботу на уроці. МОЛОДЦІ!!!

САМОАНАЛІЗ УРОКУ

1 клас

ТЕМА: «Скільки всього? Скільки з них?»

Урок підготовлений у відповідності з вимогами дидактики. Продумана структура уроку. Зміст наповнений матеріалом, який сприяє закріпленню знань і умінь дітей.

Враховані вікові особливості учнів.

Всі вправи виконуються в строгій послідовності, від простого до складного.

Використовуються на уроці таблиці, в якості наочності і паперові голуби трьох кольорів.

Текстова задача вирішується чітко за планом, з грамотною моделлю - схемою.

На уроці від учнів домагаюся грамотних і повних відповідей.

Продуманий урок повністю, запланований навіть опитування учнів.

Створена тепла дружня атмосфера.

Підведений підсумок уроку.