Реклама












Конспект уроку з російської мови, 3 клас


Урок російської мови в 3 класі по темі: Другорядні члени речення

Автор-укладач: Денисова Олена Іванівна

Вчитель початкових класів ГБОУ ЗОШ №2 п.г.т. Суходіл, Самарська область

Технологічна карта уроку

Тема уроку: Другорядні члени речення.

Розділ: Як влаштований наш язик

Клас: 3

Урок 40 хвилин.

Тип уроку: Закріплення та перевірка вивченого матеріалу.

Форми роботи: індивідуальна, робота в парах.

Цілі уроку:

Навчальні: узагальнити і перевірити навички знаходження другорядних членів пропозиції з питань, позначення їх на письмі.

Розвиваючі: вчити учнів взаємодопомоги, взаимоконтролю, самоконтролю.

Виховні: формувати в учнів самостійність в роботі.

Обладнання: розроблені вчителем тести, алгоритми.

Плановані результати: учні правильно ставлять питання до другорядних членам пропозиції, знаходять їх безпомилково у реченнях, правильно позначають у тексті.

Структура уроку хід уроку

1. Вступна частина. Привітання, повідомлення теми і мети уроку, запис числа (2 хвилини).

2. Каліграфічна хвилинка (2 хвилини).

Вт Вл У

Другорядні члени речення

3. Словникова робота (8 хвилин).

Учитель читає речення. Учні вибирають вивчені слова з непроверяемым написанням, ставлять до них запитання і записують у зошит питання і слово.

Вчора я їхав у трамваї. Зі мною були хлопці з мого класу. Ми весело спілкувалися. Петя розповів цікавий випадок. Скоро наша зупинка. Завтра буде зуббота. Оля запросила нас до обіду на пиріг.

Запис у зошиті: (Коли?) Вчора, (у чому?) у трамваї, (хто?) хлопці, (з чого?) з класу, (як?) весело, (який?) цікавий, (коли?) скоро, (коли?) завтра, (що?) субота, (до чого?) до обіду, (на що?) на пиріг.

4. Взаимопроверка словникової роботи (3 хвилини).

Учні обмінюються зошитами, беруть олівець і перевіряють роботу сусіда.

5. Фізкультурна хвилинка «Приставки» (2 хвилини).

Учитель показує картки слів з пропущеними приставками.

Учні проговорюють приставки і виконують відповідні дії.

Милим дітям потрібно ...стати, (встають)

Руки повільно ...нувати. (піднімають руки)

Пальці ...жати, потім ...жати, (стискати і розтискати пальці)

Так секунду ...стояти. (стоять, піднявши руки)

Руки плавно ...пустити. (опускають руки, сідають)

Все ще раз повторити. (повторюють все спочатку)

6. Закріплення вивченого матеріалу (7 хв).

1. Робота в парах.

Учні отримують картку з питаннями і позначеннями другорядних членів речення.

Питання

Що означають?

Кого? Який? Де? Чого? Кому? Яка? Куди? Чий? Навіщо? Чому? Звідки? Чиє? Що? Яке?

Чому? Коли? Чиє? Ким? Як? Чиї? Чому? Про кого? Які? Про що?

Ознака предмета

На який предмет спрямована дія

Місце, час, мета дії

Завдання: виберіть та підкресліть питання, на які відповідає:

1-й ряд - доповнення,

2-й ряд - визначення,

3-й ряд - обставина.

2.Формулировка дітьми правил за алгоритмом: «Що таке додаток, означення, обставина».

На дошці алгоритм:

Який член На які питання Що позначається Як

пропозиції? → відповідає? → означає? → в реченні?

7. Організація самостійної роботи учнів (9 хвилин).

Тест за варіантами.

Варіант 1.

1. Знайди всі обставини в реченні: «Я часто купався на піщаній мілині».

1. купався

2. часто

3. на мілини

4. на піщаній

2. Знайди додаток в пропозицію: «Хлопці цікаво розповідали про птахів».

1. цікаво

2. хлопці

3. про птахів

4. розповідали

3. Знайди речення, що відповідає схемі: - - - - ____ ~ ~~~~~ _____.

1. В широких луках зацвіли кульбаби.

2. Біля дороги ростуть запашні ромашки.

4. Розбери пропозицію щодо членам пропозиції.

1. Вночі кульбаби міцно сплять.

2. Запашні ягоди обліпили тонкі гілки.

Варіант 2.

1. Знайди всі обставини в реченні: «Ввечері ми весело грали з хлопцями».

1. грали

2. ввечері

3. з хлопцями

4. весело

2. Знайди додаток у реченні: «Діти малювали лісових звірів».

1. малювали

2. діти

3. звірів

4.лесных

3. Знайди речення, що відповідає схемі:_____ ____ ~ ~~~~~ - - - - .

1. На лісових галявинах цвітуть ромашки.

2. Ми вийшли на велику галявину.

4. Розбери пропозицію щодо членам пропозиції.

1. На лузі пишно цвіте конюшина.

2. У лісових птахів з'явилися пташенята.

Критерій оцінки тесту і відповіді.

Варіант 1.

Варіант 2.

Критерій

оцінки

1. 2-часто, 3-на мілини

1. 2-ввечері, 4-весело

1 бал

2. 3-про птахів

2. 3-звірів

1 бал

3. 2-У дороги ростуть запашні ромашки.

3. 2-Ми вийшли на велику галявину.

1 бал

4. 1.Ночью кульбаби міцно сплять.

2.Душистые ягоди обліпили тонкі гілки.

4. 1.На лузі пишно цвіте конюшина.

2.У лісових птахів з'явилися пташенята.

2 бали

5 балів

8. Підведення підсумків (2 хвилини).

Формулювання проблеми та висновки за темою уроку:

- З якими членами речень, що ми сьогодні працювали?

Виставлення оцінок.

9. Домашнє завдання: зошит «Вчуся писати без помилок», стор.37, упр.85.