Реклама












Конспект уроку з російської мови, 4 клас


Урок української мови в 4 класі по темі: Правопис закінчень у родовому, давальному і місцевому відмінках

Автор: Сайфутдинова Гулюза Ильичовна

Вчитель початкових класів МОБУ ЗОШ с.Верхние Почули Стерлітамакського району республіки Башкортостан

Тема: «Правопис закінчень у родовому, давальному і місцевому відмінках»

Цілі:

- Розвиток вміння розпізнавати родовий, давальний, синтаксичні відмінки;

- Розвиток уміння правильно писати ненаголошені закінчення;

- Закріпити навички, по темі отримані на попередніх уроках;

- Сприяти вихованню відповідального ставлення до вченню.

Хід уроку.

I. Організаційний момент

- Давайте налаштуємося на роботу, прочитайте девіз нашого уроку.

Вчитися треба весело,

Вчитися будемо весело,

Щоб добре вчитися

Тепер посміхнемося один одному, сядьте зручно, закрийте очі, покладіть голови на столи і повторюйте за мною:

Я в школі на уроці.

Зараз я почну вчитися.

Я радію цьому.

Увагу мою зростає.

Я, як розвідник, все зауважу.

Пам'ять моя міцна.

Голова мислить ясно.

Я хочу вчитися.

Я дуже хочу вчитися.

Я готовий до роботи.

Працюю.

II. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні ми навчимося правильно писати закінчення іменників у родовому, давальному і місцевому відмінках 1,2 і 3-го відмінювання.

- Яка зараз пора року? (Зима).

Хоча ще мало снігу, Сніговик сам вирішив прийти до нас в гості. Він буде спостерігати за вами, як ви будете працювати, і нагороджувати вас ось такими сніжинками. Сніжинки ці не прості, а з оцінками. (3,4,5)

III. Хвилинка чистописання.

- Відкрийте зошити, запишіть сьогоднішнє число, місяць і слова

«Класна робота». Зробимо невелику розминку. Діти з'єднують по черзі мізинці, потім безіменні пальці і т. д.

- Вийшли пальці погуляти.

Закінчується підготовка почерговим масажем пальців від

- підстави до нігтя по зовнішній стороні:

правого великого пальця:

- Цей пальчик найсильніший;

лівого великого пальця:

- Самий товстий і великий;

правого вказівного пальця:

- Цей пальчик для того...;

лівого вказівного пальця:

- Щоб показувати його;

правого середнього пальця:

- Цей пальчик найдовший;

лівого середнього пальця:

- І стоїть він в середині;

правого безіменного пальця:

- Цей безіменний пальчик;

лівого безіменного пальця:

- Він розпещений самий;

правого мізинця:

- А мізинчик хоч і малий;

лівого мізинця:

-Дуже спритний і сміливий;

IV. Словникова робота.

У. Сніговик дає нам свою першу сніжинку, в якій записані речення. А ви заміните кожне речення, одним словом і напишіть.

Позначте відмінювання.

1. Інструмент для копання землі з довгою ручкою і широким плоским відточеним кінцем. (Лопата.)

2. Напис на листі, посилці і т. п. із зазначенням одержувача та його місця проживання. (Адреса.

3. Міська електрична залізниця, а також вагон. (Трамвай.)

4. Людина, що здійснює поїздку на якому-небудь виді транспорту. (Пасажир.)

5. Великий населений пункт, у якому, зазвичай, є фабрики та заводи. (Місто.)

6. Установа, в якому видаються книги для тимчасового користування. (Бібліотека.)

7. Плід яблуні. (Яблуко.)

8. Четвертий день тижня. (Четвер.)

(Перевірка сигнальними картками.)

V. Тема уроку.

У. Сніговик кинув другу сніжинку, в якій завдання.

- Порівняйте закінчення іменників у родовому та місцевому відмінках. Запис речень під диктовку. (Один учень працює біля дошки.)

1. З гаю долинало спів птахів. До гаю вела вузька доріжка.

Про маму склали багато пісень.

2. Синиця підлетіла до дерева. Близько дерева бігали котенята.

Білка зробила дупло в дереві.

3. Навколо Червоної площі посаджені дерева. Ми ввечері гуляли по Червоній площі. Я прочитав розповідь про Красній площі.

3. Кожне речення розбирається і робиться висновок

Р. п.

П.п.

Д. п.

кого? чого?

про кого? про що?

кому? чому?

(звідки? де?)

 

(де? куди?)

від, до, з, без, біля,

для. про, у, на, при

до

близько, з, навколо

 

 

1-е скл. - - і, - и,

1-е скл. - -е

1-е скл. - -е,

2-е скл. - - а, -я,

2-е скл.- -е

2-е скл. - -у, -ю,

3-е скл. - -

3-е скл - -і

3-е скл. - -

другорядний член другорядний член

другорядний член

Оцінювання.

VI. Физминутка.

VII. Закріплення

1) Робота по групам.(за картками)

1 група

Вставте пропущені закінчення, визначте відмінювання і відмінок: іменників.

Підійшли до опушк..., гілка черемхи..., життя в Арктик...

2 група

Вставте пропущені закінчення, визначте відмінювання і відмінок іменників.

Біг доріг..., в кінці площ..., привезли на автобус...

(Звіряння правильності з дошки. Оцінювання.)

2) Робота парами.

Визначити відміну, відмінок, виділити закінчення.

Готувався до зимівлі, добувають на Уралі, по вузькій стежині,

відійшов від галявини, з сусіднього села, довідався від подруги,

сидів біля ліжка, не лежалось на віконці.

(Перевірка. Оцінювання.)

3) У. - В кінці уроку Сніговик дає наступне завдання:Напишіть міні-твір на тему «Зима».

- Подивіться на дошку, нехай кожен вибере варіант по своїм силам:

Варіант 1.

Пишу сам(а). На дошці картина «Зима».

Варіант 2.

Прошу маленький SOS (допомоги).

У конверті слова - помічники: день, мороз, небо, земля, сніг, ліс, дерева, зима.

Варіант 3.

Прошу великий SOS.

У конверті картки:

Прийшла..............._ зима. Стоять............. морози. Земля покрилася........._ снігом. Варто............. ліс. Дерева прикрашені __________ візерунками інею. В сніг сховалися......... ялинки............._ мороз скував воду на річці................._ жителі давно приготувалися до зими.

VIII. Підсумок уроку.

У.

- Що нового взяли для себе з цього уроку?

- Що вам сподобалося на уроці?

- Що не сподобалося?

- Що для вас здалося дуже важким?

Молодці! Всім велике спасибі за урок.

VII. Домашнє завдання. Вправа 239