Реклама












Конспект уроку української мови в 4 класі по темі: «Знайомство зі словосполученням»


Урок української мови в початковій школі, 4 клас

Автор: Козьякова Тетяна Миколаївна, вчитель початкових класів МБОУ «ЗОШ № 23» р. Краснотурьинск Свердловської області

Анонс уроку російської мови «Знайомство зі словосполученням» 4 клас.

Урок української мови з теми "Знайомство зі словосполученням" 4 клас.

УМК "Початкова школа XXI століття.

Цілі: Формування поняття словосполучення, розвиток уміння виділяти словосполучення в тексті.

На уроці діти самі формулюють тему і завдання уроку, самостійно складають алгоритм визначення словосполучення в реченні. Велика роль на уроці приділяється самостійному здобуттю знань. Вчитель виступає в ролі модератора.

«Знайомство зі словосполученням»

Мета уроку. Знайомство з поняттям словосполучення, вчити знаходити словосполучення в реченні; виділяти головне і залежне слово у словосполученні

Хід уроку.

1. Орг. момент.

2. Чистописання.

- Вгадайте, написання якої букви ми сьогодні будемо повторювати:

- Ця буква приголосна, позначать 2 звуку: твердий і м'який; ця буква позначає дзвінкий звук. Вона є в словах: носоріг, банан, банан.

Нн Нн Нн Нн

Некваплива річка відображає ясне небо.

Висновок. Для чого ми використовуємо хвилинки чистописання?

3. Введення нової теми.

- З нашої пропозиції я виписала деякі пари.

НА ДОШЦІ: Повільна річка, відображає небо, ясне небо, некваплива небо, річка ясна.

- У всіх парах слова пов'язані за змістом і своїми граматичними формами?

- Прочитайте тільки ті пари, де слова пов'язані за змістом.

- Як називаються такі пари? (словосполучення)

- Саме про це ми будемо говорити на уроці. Визначте його тему.

«Словосполучення».

- Які ми повинні поставити перед собою навчальні завдання на урок?

1.Определить, що таке словосполучення;

2. Навчитися виділяти словосполучення в пропозиціях.

4. Робота над новою темою.

- Як ви думаєте, що таке словосполучення?

- Читання правила на с.79.

- Як ви думаєте, що таке подчинительная зв'язок? Від якого іменника було утворено прикметник «Подчинительная»?

- Звернемося до тлумачного словника, як він трактує слово «підпорядкування».

Складання схеми визначення словосполучення в тексті.

- Випишіть наші словосполучення, визначте в них головне і залежне слово.(1 людина - біля дошки)

- А хто побачив у цьому реченні ще словосполучення?

- Буде пара слів «РІЧКА ВІДОБРАЖАЄ» словосполученням? (вислуховуються припущення дітей)

- Чому в цьому реченні є ці слова? (ПІДМЕТОМ І ПРИСУДКОМ, ГОЛОВНИМИ ЧЛЕНАМИ РЕЧЕННЯ)

- А головні члени речення як король і королева - нікому не підкоряються, вони рівноправні. Підмет + присудок = пропозицію.

- Читання правила на с. 80

ФИЗПАУЗА.

5. Закріплення.

- Упр.1 с.80. (1 людина за дошкою)

Перевірка. Самоперевірка.

Висновок. - Що таке словосполучення?

6. Робота в парах.

На аркушах написані речення і словосполучення з нього. Знайдіть помилки.

З похмурого неба зрідка падали поодинокі сніжинки.

з похмурого неба
зрідка падали
падали сніжинки
самотні сніжинки
падали самотні
 

- Випишіть тільки словосполучення, визначте головне і залежне слово.

(перевірка)

Висновок. Чому ви не виписали пару «падали сніжинки»?

7. Підсумок.

- Згадаймо, які навчальні завдань ми ставили перед собою.

- Чи виконали ми їх?

Список використаної літератури

1. Російська мова. Підручник. 4 клас. У 2-х частинах. Іванов С.В. Кузнєцова М.І. Видавництво: Вентана-Граф, 2012

2. Російська мова. Коментарі до уроків. 4 клас. Іванов С.В., Кузнєцова М.І.