Реклама












Конспект інтегрованого уроку з математики і технології в 1 класі


Конспект інтегрованого уроку з математики і технології для 1 класу по темі: «Знаки«>», «<», «=»

Автор: Толкунова Євгенія Сергіївна, вчитель ГБОУ ЗОШ №1113 р. Москви

Опис матеріалу: пропоную Вам конспект інтегрованого уроку з математики і технології в 1 класі з теми «знаки«>», «<», «=». (УМК «Школа 2100» автори: Т.Е.Демидова, С.А.Козлова, А.П.Тонких). Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів, що працюють у діяльнісному підході.

Мета: оволодіння новим способом порівняння предметів, використовуючи математичні знаки«>», «<», «=».

УУД:

Регулятивні:

- організовувати своє робоче місце під керівництвом вчителя,

- здійснювати контроль у формі звірення своєї роботи з заданим еталоном,

- вносити необхідні доповнення, виправлення у свою роботу, якщо вона розходиться з еталоном (зразком),

Комунікативні:

- дотримуватися найпростіші норми мовленнєвого етикету: вітатися, прощатися, дякувати,

- вступати в діалог (відповідати на запитання, задавати питання, уточнювати незрозуміле),

- співпрацювати з товаришами при виконанні завдань у парі: встановлювати і дотримуватися черговість дій, коректно повідомляти товаришеві про помилки,

- брати участь в колективному обговоренні навчальної проблеми.

Пізнавальні:

- порівнювати геометричні фігури: знаходити спільне і відмінність,

- групувати, класифікувати фігури на основі істотних ознак, за заданими критеріями.

Особистісні:

- цінувати взаємодопомогу та взаємопідтримку друзів,

- уважно ставитися до власних переживань і переживань інших людей; моральним змістом вчинків.

Обладнання:

- інтерактивна дошка «Прометей»,

- набори з геометричними фігурами,

- клей,

- аркуш білого паперу формату А4,

- роздатковий матеріал (картки)

Хід уроку

Вчитель. На минулих уроках ви вчилися порівнювати предмети. Сьогодні ми продовжимо цю роботу. Попрацюємо в парах. У вас на столах лежать конверти. Вийміть з них предмети і розкладіть на 2 групи. (на дошці ті предмети, що і в конвертах учнів)

(у кожному конверті знаходяться: 2 маленьких червоних і 1 маленький зелений трикутників, 1 великий зелений трикутник, 2 великих зелених кіл)

Що можете сказати про отримані групи? За якою ознакою об'єднували фігури?

(На інтерактивній дошці вчитель групує фігури.)

А хто по-іншому згрупував фігури? Чому?

(учитель перевіряє всі 3 варіанти - учні групували за основними ознаками: кольором, формою або розміром)

Физминутка. (слайд з фігурами на дошці)

Перевіримо вашу увагу.

Потрібно стрибнути стільки разів, скільки трикутників у нас. (4)

Хлопніть в долоні стільки разів, скільки зелених фігур у нас. (4)

Поверніться стільки разів, скільки червоних фігур у нас. (2)

Присядьте стільки раз, скільки кіл у нас. (2)

Потягніться стільки разів, скільки великих фігур у нас. (3)

Тепер даю завдання по рядах.

1-й ряд розподіляє предмети за формою і наклеює їх.

2-й ряд розподіляє предмети за розміром і наклеює їх.

3-й ряд розподіляє предмети за кольором і наклеює їх.

Перевірте, чи у вас вийшло. (зразки на дошці.)

Продовжуємо працювати в парах. Порівняйте отримані групи предметів.

Хто нагадає, як ми порівнюємо предмети? (збираємо в пару)

Що ви можете сказати? (учні отримують завдання на слухання).

Як записати, що в одній групі більше, а в другого менше, або рівну кількість на математичному мові?

Вчитель. Потрібно використовувати математичні знаки.

> - знак більше

< - менше знак

= - знак одно

Читаються знаки, як і слова в російській мові зліва направо. Широке місце - показує що більше, вузьке місце показує що менше.

Я вам даю ще за дві смужки. Покладіть ці смужки так, щоб вийшов знак, який покаже, де на вашому аркуші предметів більше, де менше або рівна кількість. Приклейте тепер цей знак. Молодці.

Физминутка.

Стали рівненько. Очі на підлогу, на стелю, у вікно, на мене.

Хомка, хомка, хом'ячок,

Полосатенький бочок.

Хомка раненько встає, шийку миє, спинку тре.

Прибирає хомка хату і виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п'ять.

Хомка хоче стати сильним.

Тепер давайте виконаємо в парі інше завдання.

Підбери картку із записом до кожного малюнку.