Реклама












Конспект корекційного заняття у 1 класі


Конспект корекційного заняття «Веселі чоловічки»

Автор: Гірська Інна Олександрівна

Кількість дітей: 9 осіб, вік - 6 років

Клас: 1 російська

Тема заняття: Корекційне заняття «Веселі чоловічки»

Цілі: розвиток довільного уваги, розвиток опосередкованого мислення, навчання моделюванню змісту тексту з подальшим відтворенням змісту.

Форми, прийоми і методи роботи: колективна робота, самостійна робота.

План заняття:

1. Організаційний момент.

2. Вправи на увагу.

3. Завдання на мислення.

4. Моделювання казки.

5. Відтворення казки з опорою на модель.

6. Рефлексія.

Очікуваний результат:

Після проведення корекційного заняття у дітей розвиваються навички довільного уваги, опосередкованого мислення. Моделюючи зміст текстів, учні відтворюють його з опорою на модель.

Матеріали: зображення тварин ( 6 картинок) - загадки підбираються у відповідності з зображеннями тварин; геометричні фігури: великі і маленькі кола, квадрати і трикутники - кожна фігура червоного, синього і жовтого кольору; схеми «веселих чоловічків». Для рефлексії метелики, квітка, гриб, листочок.

Хід заняття:

Психолог запрошує дітей до подорожі на лісову галявину.

Педагог - психолог: Сьогодні на занятті ми не тільки виконаємо різні завдання, але і здійснимо уявну подорож на лісову галявину.

Хлопці стають у коло, ведучий відвертається. Всі приспівують:

«Оля ти зараз в лісі, ми кричимо тобі « Ау!».

Очі міцно закривай, хто покликав тебе, дізнайся ».

Один з гравців називає ведучого по імені, ведучий впізнає і називає того, хто його покликав. Гра повторюється 3-4 рази.

Вправа « Впізнай одного»

Педагог - психолог: Щоб не загубитися в лісі, подивимося, наскільки ви уважні один до одного, чи впізнаєте ви один одного за описом.

Два учні встають спиною один до одного, а психолог задає по черзі кожного з них питання, що стосується зовнішності того, хто стоїть до нього спиною.

- у Саші зелена або синя сорочка?

- Катя в чобітках або в кросівках? І т.д.

Вправа «Хованки»

Педагог - психолог: Звірі дуже обережні і тому, побачивши людей, що ховаються. Психолог на очах у дітей ховає «тварин» за геометричні фігури.

Ведмідь сховався за великий жовтий круг, їжак за маленький жовтий круг, вовк за великий червоний квадрат, заєць за маленький червоний квадрат, олень за великий зелений трикутник, білка за маленький зелений трикутник.

Загадки:

Педагог - психолог: Звірі здадуться, якщо ми отгадаем про них загадки.

1. Хто взимку холодний

Ходить злий, голодний ( Вовк)

 

2. Я колючий, мене не візьмеш

Я закликаюсь........... ( Їжак)

 

3. Він в дупло засунув лапу,

І давай гарчати, ревіти,

Ой, який же ти ласунчик

Косолапенькій ......... ( Ведмідь)

 

4. Взимку білий, а влітку сірий ( Заєць)

 

5. Ходжу в пухнастій шубі,

живу в густому лісі.

У дуплі на старому дубі,

я гризу горішки. (Білка)

 

6. Трав торкаючись копитами

Ходить по лісі красень,

Ходить сміливо і легко,

Роги розкинувши широко. (Олень)

Педагог - психолог: Запам'ятали, хто за якою фігурою ховався?

Хлопці повинні згадати, хто за якою фігурою ховався, тобто знову «заховати».

Вправа « Класифікація»

Педагог - психолог: Розташуйте поруч фігури, які підходять один одному за однаковими ознаками.

Використовуються великі і маленькі кола, квадрати, трикутники трьох основних кольорів. Психолог допомагає дітям вирішити, за яким з ознак розкладати фігури:

формою, кольором, розміром.

Вправа « Веселі чоловічки» Фізкультхвилинка

Діти виконують рухи, схематично зображені на картинках.

Моделювання казки

Педагог - психолог: Ви добре попрацювали, прийшла пора відпочити, казку послухати.

1. Психолог читає казку Н.Павловой « Суничка».

Світить сонечко. На галявині дозріла ягідка суничка. Побачив її комар і запищав: «Ягідка дозріла: червона, пахуча!».

Почула комарика пташка, полетіла на галявину. Хоче з'їсти суничку.

Почула комарика мишка, побігла на галявину. Хоче з'їсти суничку.

Почула комарика жаба, пострибала на галявину. Хоче з'їсти суничку.

Почула комара змія, поповзла на галявину. Хоче з'їсти суничку.

Набігла на сонечко хмара. Побачив її комар і запищав: « Дощ піде: мокрий, холодний!»

Почула комара пташка - мерщій на дерево.

Почула комара мишка - скоріше в нірку.

Почула комара жаба - скоріше під листок.

Почула комара змія - скоріше під корінь.

А ягідка суничка під дощем купається так радіє, що її ніхто не чіпав.

2. При повторному читанні діти моделюють казку, наклеюючи на папір фігури різного кольору, що позначають героїв казки і послідовність подій, що відбуваються (сонце - жовте коло, суниця - червона, хмара - блакитна і т.д.)

3. Діти розповідають казку з опорою на модель.

Заняття завершується, і нам пора повертатися. Наша подорож було чарівним.

Якщо закрити очі і зосередиться на одну хвилину, то ми знову опинимося в класі.

Рефлексія заняття:

Що вам сподобалося? Що запам'яталося?

На дошці квітку, грибок і листочок. Якщо вам сподобалося сьогоднішнє заняття, то посадіть метелика на квітку, якщо не дуже сподобалося, то на грибок. А якщо взагалі не сподобалося, то на листочок. Учні виходять по одному.