Реклама












Конспект уроку математики у 1 класі. Число 9, цифра 9


Методична розробка конспекту уроку з математики для 1 класу

Автор: Мантуленко Олена Володимирівна, вчитель початкових класів МБОУ ЗОШ №8 р. Камишина, Волгоградської обл.

Опис матеріалу: пропоную вам конспект уроку математики в 1 класі по темі «Число 9, цифра 9.» Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. На уроці використовуються технології проблемно - діалогічного мислення, здоровьесберегающая, особистісно - орієнтована.

Тема уроку: Число 9, цифра 9.

Мета: Знайомство з числом 9, його складом, написанням цифри 9.

Завдання:

Навчальні: формувати знання про склад числа, вміння писати цифру, рахувати в межах 9;

- складати й віднімати на числовому відрізку, порівнювати числа.

Розвиваючі: розвивати спостережливість, зорову слухову пам'ять, увагу, логічне мислення, математичну мову;

Виховні: виховувати активність, повагу один до одного, дисципліну, самостійність, бажання вести здоровий спосіб життя.

Форми роботи:

- фронтальна

- колективна

- самостійна

- диференційована

Методи:

- наочний

- діалог

- бесіда

- практична робота

- самостійна робота

Тип уроку: Відкриття нового

Форма: Класно - урочна.

Технології: проблемно - діалогічного мислення, здоровьесберегающая, особистісно - орієнтована.

Обладнання: картки для індивідуальної диференційованої роботи, записи на дошці, ілюстративний матеріал: Айболить, портрет К.И.Чуковского, виставка книг К.И.Чуковского, віяла цифр для учнів, атрибути для інсценування, підручник - зошит з математики Л.Г.Петерсон (УМК «Школа 2000»).

Хід уроку

1. Емоційний настрій. Організація початку уроку.

Фільм пісні «Який чудовий день...» з мультфільму

Вчитель: ми Хочемо працювати, як наш друг мишеня?

- А коли чоловік працює, він щось дізнається нове.

- Ми можемо відкривати нове?

- Якими якостями повинен володіти учень, щоб дізнатися нове? (Бути активним, старанним, уважним.)

- Я чекаю від вас такої роботи.

2. Актуалізація опорних знань.

- Починаємо урок з математичної розминки.

- Деякі хлопці будуть працювати за картками Індивідуальні картки

1. Відновити числовий ряд.

- Що можете сказати? (Числа стоять не по порядку, втратили свої місця.)

а

ї

б

про

л

і

т

2

3

4

5

6

7

8

- Розставте числа в порядку зростання, і ви дізнаєтеся, хто прийшов до нас у гості на урок.

- Як будемо розставляти? (Від найменшого до найбільшого.)

- Хто ж наш сьогоднішній гість? (Айболить )

- Хто написав цю чудову казку? (К.И.Чуковский) - показ фотографії.

- Зверніть увагу, у нас в класі виставка книг цього чудового дитячого письменника. Під час зміни ви можете з цими книгами ознайомитися.

- Ви всі любите тварин? Багато з них беззахисні, а деяких видів на Землі залишилося дуже мало. І тому людям потрібно піклуватися про них, берегти їх.

2. Орієнтація в числовому ряду

- Айболить просить вас допомогти йому підготуватися до прийому хворих. Розставити ліки на свої місця. Учні з допомогою віяла показують відповіді.

- Покажіть число, яке стоїть між 3 і 5.

- Покажіть наступне число 5.

- Покажіть попереднє число 4.

- Яке число стоїть зліва від 3.

- Яке число стоїть справа від 6.

3. Підсумок

- Ці знання знадобляться нам на сьогоднішньому уроці.

3. Постановка проблеми. Відкриття нового.

- До Айболиту прийшло багато звірів на прийом і він просить у вас допомоги.

1) Запишіть приклади і вирішите їх за допомогою числового відрізка

На дошці записані приклади і ілюстрація числового ряду

4 + 2=

(Починаю працювати від числа 4. Треба +2 ,значить, буду рухатися по числовому ряду вправо на 2 кроку.)

7 - 3 =

6 + 3 =

- Ви змогли виконати завдання? (Немає)

- Чому виникло утруднення? (Немає числа 9 на відрізку. Ми не знаємо це число. Не можемо порахувати, т к. вивчили цифровий промінь до 8, і число 9 поки не вивчали)

4. Формулювання теми уроку. Постановка завдань.

- Як ви думаєте, яка тема сьогоднішнього уроку. (Число 9. Цифра 9. - відкривається картка з темою уроку)

- Які цілі ви поставите? Чому вчитимемося? (Вчитися писати цифру 9, отримувати число 9. Дізнатися склад числа 9)

Физминутка: під музику

- Ой! Від радості один метелик не втримався і впав вам на голівку.

Погладьте його: обережно, не злякайте!

Потім він перебрався на лобик, скотився на носик, перестрибнув на щічку, забрався за комір - погладьте його і там. Добрався до животика, а потім сховався під п'ятою.

Зловіть його, посадіть на долоньку, прикрийте, щоб не втік. Що ж, здоровому до метелика пора повертатися додому... Давайте відпустимо його і помахаємо слідом!

5. Відкриття нових знань

Щоб успішно впоратися з завданням, необхідно згадати порядок вивчення числа.

1. Визначити кількісно число 9.

2. Визначити місце положення числа 9 на числовому промені.

3. Навчитися писати цифру 9.

1. Визначити кількісно число 9.

- Якщо б вам запропонували показати число 9, як ви б це зробили? (9 паличок, 9 кружечків, 9 точок на доміно)

1р.- «доміно»

2р.- круги

3р. - паличками

* дослідження дітей

Таємничу силу приписували числа 9: в одні часи добру, в інші - недобрий. «У дев'ятки не буде шляху», - говорили у давнину. Останнім числом рахунку було число 8, а за ним - щось таємниче, дивне...

В російських народних казках дія відбувається у «тридев'ятому царстві, тридесятому державі», за «тридев'ять земель».

Стародавні греки числа приписували добру славу. Тому що вони вже давно вміли рахувати до дев'яти, і це число їх більше не лякало.

Наді і Саші! Вам цікаво, що сказано про ваші імена в стародавніх книгах? Ваші імена пов'язані з цим числом. Ви дуже талановиті.

Можете навіть стати лідером. Якщо ви будете розвивати в собі чудові якості, успіх до вас обов'язково прийде!

Ми з вами кількісно представили число 9, що належить зробити тепер?

2) Місце чисел на числовому відрізку

- Де в ряду чисел місце числа 9? (Праворуч від 8)

- Чому справа? (Тому, що наступне число більше 8.)

- За яким числом слід число 8? (Число 9 слідує за числом 8)

- Як отримати число 8? (Треба до 8 додати 1)

- Можемо на числовому відрізку позначити знаком число 9? (Ні, не вміємо писати цифру 9.)

3) лист цифри 9

- Яка цифра означає число 9? (Цифра 9)

- Як ми розрізняємо поняття число і цифра?

Для позначення кількості

Ми використовуємо число, його величність!

Цифра - значок для написання,

Швидко впораємося із завданням!

- А на що схожа цифра 9?

- Як пишеться цифра 9?

( Учитель пояснює)

- Перш ніж приступимо до листа, згадайте, як повинні сидіти за партою.

- Як контролювати відстань від очей до прописи? Як маємо пропис на столі?

-Приступимо до листа.

Потренуйтеся в написанні.

* обведи в повітрі;

* «напишіть» на долоньці

- Відкрийте зошити на с.19, знайдіть зразок написання цифри, обведіть її по стрілках, починаючи з червоної точки.

- Обведіть цифри в картатому поле і продовжите ряд старанно і акуратно.

( Діти записують цифру в прописах. Індивідуальна допомога вчителя.)

Підкресліть саму красиву цифру .

4) - Повернемося до числовому відрізку. Тепер ми можемо позначити число 9 на відрізку цифрою?

А як же лисичка, тепер ми можемо їй допомогти?

Физминутка

- Айболить з Африки привіз дуже веселий танець і дарує його вам. (Діти танцюють під «Пісню Червоної Шапочки»)

6. Робота над складом числа.

- Давайте Айболита подякуємо за ф/м і покажемо йому маленький спектакль

1) Інсценізація (авторський текст)

У дев'ятки день народження,

Числа всі у великому сум'яття.

Що ж робити? Як їм бути?

Що дев'ятці подарувати?

Приходили в гості

Числа один і вісім.

Подарували їй букет, встали поруч на паркет.

Потанцювали, пограли і містечка поміняли.

Прийшли до дев'ятці в цей день

Дві подруги: два і сім.

Подарували валізку

І всілися на диванчик.

Посиділи, поскрипели,

І тихенько пересіли.

Ось з'явилися три і шість

Вірші читали в її честь.

Сіли дві сусідки поруч,

Пригощалися виноградом.

Посиділи, посміялися

І місцями помінялися.

Ось чотири разом з п'ять

Поспішають швидше пограти.

Подарували їй картини

І сіли всі у вітальні.

Посиділи, подивилися,

Глядь, і теж пересіли.

Гості все чинно сидять.

На девяточку дивляться.

Хоч дев'ятка більше всіх,

Але без цих всіх чисел

Не отримаємо числа дев'ять.

Пам'ятайте все це, діти!

2) Заселимо будиночок

- Але подарунки не прості, у них сховалися гості - числа.

- Давайте спробуємо «заселити» з їх допомогою будиночок дев'ятки.

7. Первинне закріплення

1) повторення складу чисел 9.

- Відкрийте підручник на с.18 №2.

1 уч - до коментує 1 стовпчик біля дошки

2) самостійна робота з перевіркою по еталону

1р. - 2 стовпчик

2р.- 3 стовпчик

3р.- 4 стовпчик

Дітям, що зазнають труднощі, пропонуються картки-помічниці

3) самостійна робота за вибором

- А тепер пропоную вам ще одне завдання.

Доктор Айболить може визначити, кого з тварин потрібна допомога. Виберіть приклад, який вам хочеться вирішити. Хто зробить, може вибрати ще одне завдання.

Перевірка: - ... ти який вибрав приклад? Скільки вийшло?

- Кого з тварин потрібна допомога? (Киту - 4, їжачку - 3 Дельфіну - 5, пташці - 7, метелику - 9, собачці - 2)

8. Підсумок уроку.

- Згадайте, якою була тема нашого уроку.

- Чи досягли мети уроку?

- Що нам допомогло?

- З яким настроєм закінчуєте урок?

- Що сподобалося на уроці?

- Кому можете сказати спасибі?

- Труднощі були? Є над чим працювати ще?

- Як ви гадаєте, як ми попрацювали?

- Оцініть свою роботу.

- Покажіть Айболиту яка температура вашої роботи. (Самооцека)

- Хлопці, як ви охарактеризуєте доктора Айболита? (Добрий, сміливий, відважний)

- Як грамотно називають людину, яка лікує звірів? (Ветеринар)

- Це чудова і благородна професія. Можливо, хтось із вас у майбутньому теж буде рятувати тварин, буде ветеринаром.