Реклама












Конспект уроку з навколишнім світом у 1 класі на тему: Весна


Конспект уроку з навколишнього світу на тему «Прийшла весна», УМК «Перспективна початкова школа», призначений для вчителів 1 класу. Конспект уроку розроблений з урахуванням ФГОС

Автор-укладач: Істоміна Світлана Вікторівна, вчитель початкових класів школи п. Третя Карта філія МКОУ Лебяжьеполянская ЗОШ

Конспект уроку з навколишнього світу на тему: «Прийшла весна», 1 клас

Цілі:

сприяти формуванню знань учнів про ознаки весни в неживій і живій природі, про зв'язки і відносини цих ознак, створити умови для формування УУД

1) особистісні: мотивація навчання, морально-етичного оцінювання (оцінювання засвоюваного змісту, виходячи із соціальних і особистісних цінностей);

2) пізнавальних: формулювання пізнавальної мети, пошук і виділення інформації, аналіз з метою виділення ознак, синтез, як складання цілого з частин, вибір підстав для порівняння, класифікації об'єктів, встановлення причинно-наслідкових зв'язків;

3) комунікативних: ініціативне співробітництво в пошуку та зборі інформації, оцінка дій партнера;

4) регулятивних: цілепокладання, планування, контроль, корекція, оцінка, здатність до мобілізації сил і енергії; виховання інтересу і любові до природи, дбайливого ставлення до неї.

Обладнання: проектор, екран, зображення на тему «Птахи», листочки для записів, додатковий текст, схема.

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Перевір, дружок,

Чи готовий ти почати урок?

Всі ль на місці,

Всі ль в порядку:

Книги, ручки та зошити?

Давайте прочитаємо епіграф до нашого уроку:

Зрозумій живу мову природи

І скажеш ти: «Прекрасний світ!»

- Людина і природа нероздільні. Нудною була б життя людини без співу птахів, без шелесту листя, без дзюрчання струмків, без тварин. Але природа не завжди однакова. Вона змінюється за порами року.

- Які пори року ви знаєте?

II. Постановка навчальної задачі. Визначення цілей уроку.

Вчитель: - А, ось про який пори року ми будемо говорити сьогодні, отгадаете самі.

Хто пройшов так тихо-тихо?

Ну, звичайно, не слониха,

І, звичайно, бегемот

Тихо так пройти не міг.

І ніхто з вас не чув,

Як листок з нирки вийшов,

Й почути не могли ви,

Як зелені травинки,

Знявши зелені черевики,

Тихо вийшли з землі.

І пролісок тихо вийшов.

І всюди тиша.

Це означає, що це значить:

Тихіше всіх прийшла...(Весна).

Отже, тема нашого уроку....( на дошці) «Прийшла весна».

- Як ви думаєте, якою буде мета нашого уроку?

Мета уроку: дізнатися, які зміни відбулися з приходом весни в неживій природі і як вони вплинули на живу природу.

III . Планування .

- Давайте сплануємо наш урок (на дошці записаний план уроку в довільному порядку, учні вибирають і складають план уроку.)

План уроку.

1. Зміни в неживій природі.

2. Зміни у живій природі.

3. Взаємозв'язок між неживою природою і живою.

4. Підсумок уроку.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Вчитель: Як змінилася природа з приходом весни? Давайте розглянемо малюнки на сторінках підручника 46-47. (У пошуках відповіді на питання, як змінилася природа з приходом весни, діти розглядають малюнки лівої і правої смуги (ліворуч-«Зима» рис. 1, праворуч-«Весна» рис. 2). Валерій Перов (художник цих картин) зобразив одну і ту ж місцевість взимку і навесні. Завдяки прекрасній ілюстрації діти знайдуть зміни в поведінці птахів, в забарвленні зайця, звернуть увагу на зміни, які відбулися з деревами, з водоймою, зі снігом. Учитель доповнює розповіді дітей.)

- Що відбувається зі снігом з приходом весни? (Сніг навесні осідає, стає важким, брудним)

- А чому навесні сніг стає брудним? (Всю зиму на сніжне покривало падають уламки гілок, маленькі шматочки кори та інше дрібне сміття. Новий сніг прикриває сміття, і все навколо знову стає білосніжним. А навесні починаються відлиги. Сніг тане і осідає. Вода від талого снігу просочується вниз, а сміття ніби повзе з осідає снігу догори.)

Физминутка.

Відпочинок наш - фізкультхвилинка.

Займай свої місця!

Крок на місці лівою, правою,

Раз і два, раз і два. (Ходьба на місці.)

Руки підняли і похитали

Це дерева в лісі. (Підняти руки вгору і покачати вправо-вліво, опустити вниз.)

Руками взмахнули,

Кисті струснули,

Вітер збиває росу. (Круг руками, струшування кистями.)

Плавно руками, діти, помахаємо,

Це до нас птахи летять,

(Руки плавно в сторони, руки плавно опустити вниз.)

Як вони сядуть, ми теж покажемо, (Сісти за парту.)

Крильця складемо тому. (Руки за спину, звести лопатки.)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

- Хлопці,зараз ви будете працювати в парі з сусідом по парті. Складіть розповідь, придумайте назву і зробіть самостійно висновок: що відбувається у природі весною. (Навесні до нас прилітають граки. (А ще хто?) Ластівки будують гнізда з глини, пушинок, соломинок, гілочок. (Навіщо?) Під купою старих листя хтось шарудить. (Ой! Хто ж це?)

Робота в групах.

Зараз я кожній групі роздам конверти з малюнками птахів. Ваше завдання розділити їх на 2 групи.

(1-я група-це ті птахи, які прилітають до нас навесні - грак, шпак, ластівка , жайворонок , журавель; 2-я група-це ті птахи, які прилітають до нас взимку - шишкар, снігурі , синиці.
Вчитель:

- А зараз продовжуємо працювати і пограємо в гру "Вибери правильну відповідь". Увага на екран.

1. Після якогось часу настає весна?

Літо.

Зима.

Осінь.

2. Як в народі називають весну?

День року.

Ранок року.

Ніч року.

3. Хто плаче тільки навесні?

Діти.

Бурульки.

Дорослі.

4. Що відбувається з льодом на річці навесні?

Ледопрыг.

Ледобег.

Льодохід.

5. Які птахи прилітають навесні першими?

Ластівки.

Солов'ї.

Граки.

6.що з'являється на полях, коли тане сніг?

Проталинки.

Заталинки.

Обталинки.

- Відповідайте, чому відбулися такі зміни у живій природі, що на це вплинуло? (Відповіді дітей, встановлення взаємозв'язків у схемі за допомогою стрілок) Сонце вище, ніж взимку Дні стали довшими: потепління - небо блакитне, високе; - набухання нирок; - хмари білі, легкі; - поява листя; - танення снігу, льоду; - цвітіння рослин; - льодохід; - поява комах; - повінь; - повернення перелітних - опади: сніг та дощ птахів; - відтавання грунту - зміни в житті звірів

VI. Рефлексія учнів.

- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

- Виникли труднощі в ході виконання завдань, чому?

- Як ви думаєте, чи все ми дізналися про весну?

- Так, хлопці, ми ще не все дізналися. Нам належить ще багато чого дізнатись і багато чому навчитися.

- Оцініть свою роботу в ході уроку.

(на уроці я працював активно чи ні

своєю роботою на уроці я задоволений чи ні

урок для мене видався коротким або довгим

мій настрій стало краще чи гірше ).

Ось і скінчився урок,

Він пішов, сподіваюся, про запас.

Використовувана література :

1. Федотова, О. Н. Навколишній світ: методичний посібник 1 клас / О. М. Федотова, Р. В. Трафимова, С. А. Трафимов.-М: Академкнига /Підручник,2011.-99 с.

2. Федотова, О. Н. Навколишній світ: підручник 1 клас / О. М. Федотова, Р. В. Трафимова, С. А. Трафимов.-М: Академкнига/Підручник,2011.-79 с.

3. Федотова, О. Н. Навколишній світ: зошит для самостійної роботи 1 клас / О. М. Федотова, Р. В. Трафимова, С. А. Трафимов.-М: Академкнига/Підручник,2011.-47 с.

4. Матвєєва О.І., Патрикеева І.Є. Діяльнісний підхід до навчання в початковій школі: урок літературного читання (з досвіду роботи)//Серія «Нові освітні стандарти». - М.:ВІТА-ПРЕС, 2011.