Реклама












Урок-казка з математики в 1 класі


Конспект уроку математики 1 клас

Автор: Наталія Михайлівна Скирпичникова, вчитель початкових класів середня школа №11, місто Тараз, Республіка Казахстан

Урок-казка з математики в 1 класі

Опис матеріалу: пропоную вам конспект уроку-казки з математики для початкової школи - 1 клас на тему «Повторення пройденого матеріалу». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. Даний конспект уроку дуже пізнавальний, спрямований на виховання інтересу не тільки до предмету, але і до казок, розвиває допитливість, спостережливість, мислення.

Тема уроку: «Повторення пройденого матеріалу.

К.чуковський «Муха-Цокотуха»»

Мета уроку:

- освітня: формування базисних знань про пройденому матеріалі;

- розвиваюча: розвиток логічного мислення, уваги, допитливості, спостережливості;

- виховна: виховання інтересу до математики і казок

Тип уроку: узагальнення знань

Вид уроку: інтегрований

Форма уроку: урок-казка

Технологія: випереджальний-розвиваюче навчання

Методи уроку: частково-пошуковий, аналізу і синтезу, словесно-наглядний

Наочності: таблиці, схеми, картини - ілюстрації до казки «Муха - Цокотуха»

Плановані результати: повторення і закріплення пройденого матеріалу

Хід уроку

1. Організаційний момент

Мобилизирующее початок

Доброго ранку сонцю,

Доброго ранку неба, доброго ранку привітним особам,

Доброго ранку всім, всім, всім!

2. Робота над темою уроку: «Повторення пройденого матеріалу. К.чуковський «Муха-Цокотуха»»:

Вчитель: Я знаю, що ви дуже любите казки і тому ми вирушаємо в чарівну країну казок. Так як у нас урок математики, математична казка буде. А для того, щоб потрапити в країну казок, нам потрібно відкрити дверцята. Вони не відкриваються простим ключем, а відкриваються за допомогою правильних відповідей. Я вам пропоную розв'язати приклади, вставити в порожні віконця, пропущені числа або знаки дій:

8*3=5 □-4=3

6*1=7 8-□=4

4*1=5 □+2=2

(дверцята в казкову країну відкриваються)

Робота в зошиті:

Я зошит свою відкрию,

І як треба покладу,

Я від вас друзі не приховую,

Ручку я ось так тримаю!

Зошит вліво наклоню-

Ручку правильно тримаю,

Сяду прямо, не зігнуся,

На відмінно потружусь!

Вчитель: Тема нашого уроку повторення пройденого матеріалу, а допоможе нам в цьому казка у віршах К. Чуковського «Муха-Цокотуха»:

Муха, Муха Цокотуха позолочене черево!

Муха по полю пішла, Муха грошики знайшла.

Пішла Муха на базар...

(1 сюжет казки)

А на базарі багато товарів, але щоб купити будь-який товар, потрібно виконати на ньому завдання. Перед вами глечик, самовар, на яких написані цифри 8, 10-робота над складом чисел. Із завданням впоралися, Муха купила самовар.

Муха: «Приходьте таргани,

Я вас чаєм пригощу!»

Таргани вдавалися, усі склянки випивали,

А комашки по три чашки, з молоком і крендельком:

Нині Муха-Цокотуха іменинниця

Приходили до Мусі Блішки, приносили їй чобітки,

А чобітки не прості, у них золоті застібки.

Завдання на логічне мислення: Блішки принесли чобітки. Порахуйте скільки чобітків? Скільки чобітків на ліву ногу? А на праву ногу? Скільки всього пар? (робота з ілюстраціями)

Вчитель: Приходила до Мусі, Бабуся-Бджола