Реклама












Конспект індивідуального логопедичного заняття для вихованців 2 класу. Звук і літера Л


Автор: Ахметгараева Гульфира Кашфулхаковна, вчитель-логопед ГБОУ Салаватською спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа 8 виду. р. Салават Республіки Башкортостан.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект індивідуального логопедичного заняття для вихованців 2-го класу по темі: «Звук і літера Л».

Цей конспект логопедичного заняття буде корисним вчителям - логопедам корекційних шкіл 8 виду.

Цей конспект логопедичного заняття, спрямований на автоматизацію звуку Л у складах, словах і формування активного словника за темою: «Фрукти і овочі».

Конспект логопедичного заняття у 2 класі корекційної школи 8 виду на тему: Звук і буква Л.

Мета заняття: Продовжити роботу з формування правильного звуковимови.

Завдання: 1. Автоматизація звуку [ Л] в складах і словах

2. Формування активного словника за темою фрукти і овочі.

3. Розвиток фонематичного сприйняття, уваги.

4. Виховання мотивації до навчальної діяльності.

Обладнання: предметні картинки, в назві яких є звук

[Л], масажні зонди, предметні картинки, муляжі фруктів і овочів, дидактичний посібник «Будиночок» (цеглинки з предметними картинками на звук Л), перфокарта, фішки для позначення голосних і приголосних звуків, комп'ютер.

Лексичний матеріал: цибулю, лак, лапа, лампа, пила; огірок, помідор, капуста, буряк, морква, яблуко, груша, банан, апельсин, слива.

Хід заняття.

1. Організація початку заняття.

Вгадай звуки за беззвучною артикуляції: И.У.А.О.Э.Ы.

Які це звуки? Який фішкою ти їх позначиш?

2. Масаж обличчя.

Погладжування, пощипування, постукування, хвилеподібні рухи за загальними правилами.

Променисте сонечко

Лобик нам зігріло

Щічки всім погладило...

І за хмаринку сховалося.

Раптом покапал дощик:

Кап-кап, кап-кап

Всюди калюжі потекли,

Вліво - вправо...

Знову сонечко нам посміхнулося!

Стало тепло, приємно.

Який у тебе настрій?- Радісне.

А коли йде дощ? - Трохи сумне.

3. Масаж язичної мускулатури за методикою Новікової.

Рейки, рейки, шпали, шпали

Їхав поїзд запізнілий

Їхав з гори та на гору - 2 р.

Вгору та вниз - 2р.

Масаж від кінчика до кореня і назад по середній лінії мови.

Масаж правого, потім лівого бічного краю мови від кореня до кінчика мови.

Масаж області мови, розташованої між лівим краєм мови (правим) і середньою лінією мови.

Масаж підтягуючою м'язи мови.

Масаж м'язів верхньої губи.

Масаж носогубних складок.

4. Артикуляційна гімнастика. Биоэнергопластика.

«Лопаточка», «Чашечка», «Смачне варення», «Конячка», «Грибок», «Гармошка».

II. Актуалізація опорних знань.

1. Автоматизація звуку [Л] в складах, словах.

А). Який звук ми чуємо, коли летить літак? - Л-Л-Л-Л-Л.

Б). Закріплення основних кольорів ( червоного, синього, жовтого, зеленого).

Назви склади ( ал, ол, вул, мул) і прикріпи прищіпку. ( Використовуються прищіпки різного кольору. Прикріплюючи прищіпку, до відповідного кольоровому тону, навчається чітко проговорює склади).

2 Розвиток фонематичного слуху. Дидактична гра «Побудуй будиночок».

Збудуй «будиночок» з цеглинок з картинками, в назві яких є звук [Л]. Який позначимо літерою звук Л?

3. Читання складів і слів по картках.

Ал. Ол. Вул. Бал. Дав. Гол.

4. Пальчикова гімнастика.

Раз, два, три, чотири, п'ять

Цей пальчик-дідусь,

Цей пальчик бабуся,

Цей пальчик тато,

Цей пальчик-мама,

Цей пальчик-я,

Ось моя сім'я.

4. Запис у зошиті складів і слів. Ал - ол - вул. Бал, дав, гол.

Щоб не забував букву Л, підкресли її в складах і словах синім олівцем.

5. Фонетична ритміка. Промовляння голосних звуків і звуку [Л]. Голосно - швидко. Тихо і повільно.

6. Активізація предметного словника по темі « Фрукти і овочі».

Логопед показує фрукти і овочі, учень називає і диференціює - розкладає по тарілочках.

- Це цибуля. Це помідор. Це огірок. Це яблуко. Це груша. Це апельсин.

7. Зорова гімнастика.

1. Обертальні рухи очима спочатку за годинниковою стрілкою, потім у зворотний бік - 10 разів.

2. Рухові рухи очима вгору-вниз, вправо-вліво.

3. Притисни палець до перенісся і подивися на нього. Потім повільно відведи палець від себе, продовжуючи стежити за ним очима, і повтори.

1У. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Дидактична гра з використанням ІКТ

«Підбери фрукт або овоч до відповідної геометричної фігури».

III. Підсумок заняття. Сподобалося вам заняття? Який звук ми вчилися говорити правильно? А які фрукти і овочі ти любиш? Завдання додому.

Робота з перфокартой.

З'єднай червоним олівцем фрукти, зеленим - овочі.