Реклама












Конспект інтегрованого уроку пізнання світу та трудового навчання для 2 класу


Автори: Жданова Ірина Василівна, Ісакова Анар Саулембековна, КДУ «Обласна спеціальна школа-інтернат №5 для дітей з обмеженими можливостями розвитку», р. Сарань, вчителі початкових класів.

Інтегрований урок пізнання світу і трудового навчання направлений на розвиток пізнавальної активності та творчих здібностей учнів 2 класу з затримкою психічного розвитку, на краще розуміння навчального матеріалу. Чергування видів діяльності спонукає учнів інтерес до уроку і стимулює активність. Розробка даного уроку може бути використана вчителями початкових класів спеціальній школі - інтернаті.

Інтегрований урок пізнання світу і трудового навчання

Тема: Риби. Аплікація « Акваріумні рибки».

Мета: дати початкові відомості про мешканців морів, озер, річок, навчити учнів виготовляти рибок з паперу.

Завдання:

- формування знань про риб, середовищі їх проживання, навички роботи з ножицями і картоном,

- розвиток комунікативних і творчих здібностей ,збагачення словникового а учнів, дрібної моторики в процесі виготовлення аплікації.

- виховання дбайливого ставлення до природи, основ колективізму через виконання єдиного творчого справи.

Очікуваний результат: диференціація морських і річкових риб, вміння доглядати за акваріумними рибками, виготовлення акваріумних рибок їх кольорового паперу, бережливе ставлення до водойм рідного краю.

Обладнання: тести для перевірки домашнього завдання з пізнання світу, кольоровий папір, ножиці, клей, макет акваріума.

Хід уроку:

1. ППП.

а) физминутка

Ми сюди прийшли вчитися,

Не лінитися, а трудитися.

Працюємо старанно,

Слухаємо уважно.

Б) орієнтування

- До якого уроку ви приготувалися?( позн. світу і труд.обучение)

- Який це урок за рахунком?

-Цей урок ми проведемо разом з Анарой Саулембековной.

В) Взаимопожелания

- Давайте побажаємо один одному удачі і хорошого настрою до кінця уроку.

2. Робота з календарем природи.

-Опишіть стан погоди сьогоднішнього дня. Порівняйте з погодою вчорашнього дня)

3. Перевірка д/з.

- Що було задано додому?

(Повторити матеріал про птахів та виконати творче завдання).

- Отже, бліц - опитування в парах за темою: « Птахи».

1. Птахи - це ...

а) курка, пінгвін, білка

б) горобець, голуб, сорока

в) лисиця, кажан, ластівка

2. Домашні птахи - це...

а) курка, стриж, качка

б) горобець, курка, ворона

в) курка, качка, гуска.

3. Перелітні птахи - це...

а) горобець, ворона

б) шпак, ластівка

в) грак, голуб

4. Яку пташку називають «вісником весни»?

а) шпака

б) зозулю

в) сороку

5. Взимку пташенята з'являються у:

а) зозуль

б) воробйов

в) клестов

6. Птах, чиїм ім'ям названо її будиночок:

а) шпак

б) іволга

в) синиця

7.Чем не можна підгодовувати птахів взимку?

а) кавуновими насінням

б) смаженим насінням, житнім хлібом

в) насінням бур'янистих рослин

8. Яка пташка не будує свого гнізда:

а) дрозд

б) стриж

в) зозуля

9. Каую птаха називають лісовим лікарем?

А) дятел

Б) горобець

В) стриж

- Думаю, кожен зрозумів, що птахи - наші друзі, молодші брати, і ми їх як старші повинні берегти і охороняти їх.

4. Оголошення теми уроку

- Уважно подивіться на глобус. Якого кольору на ньому більше? ( Блакитного. ) Це океани, моря, річки. Більша частина поверхні нашої планети покрита водою. А хто все життя проводить у воді? ( Риби.)

- Сьогодні на уроці ми познайомимося з рибами, місцем їх проживання і виготовимо рибок з паперу для нашого акваріума.

5. Пояснення нового матеріалу.

- Існує близько 200 тисяч видів різних риб і риби так само як і тварини мають своє місце проживання. Риби водяться в морі, річці, озері.

- Як ви думаєте, які риби живуть у морі - ... (морські.)

В озері - ... (озерні.)

В річці - ... (річкові.)

- Річкових і озерних риб називають прісноводними, тому що живуть в прісній воді.

(перегляд слайдів)

- У морі вода солона, в ній живуть інші риби. (Перегляд слайдів)

6. Перевірка творчого завдання.

Підготуйтеся перевірки творчого завдання.

По готовому початку ви разом з батьками повинні були придумати кінець вірша.

Вночі темінь. Вночі тиша.

Рибка, рибка, де ти спиш?.

(Хлопці зачитують свої вірші.)

- І як же ви думаєте, де сплять рибки?

-Так, хлопці, одні рибки ховаються між каменів, інші-зариваються в пісок, а третім подобається ховатися у водоростях.

7. Екологічна хвилинка.

Риби ховаються не тільки від хижих риб. Ворогом риб може бути і людина. Сьогодні до нас на урок прийшли рибки, але вони дуже сумні. Давайте послухаємо, яка біда з ними сталася.

До дошки виходять хлопці і розповідають. ( на головах коронки з рибками)

Червона рибка.

- Живу я в річці. На березі нашої річки побудували завод і провели до води дві труби. Одна бере на завод чисту воду, а інша зливає в неї брудну. Від брудних вод я стала червоною, і мої друзі не можуть мене дізнатися.

Фіолетова рибка.

Бачили б ви, хлопці, який на мені лежав тягар? Накидали на мене банки, колоди, навіть колеса. Ледве вибралася з-під сміття. Від тяжкості я і червоніла, і синіла, і зеленіла, поки не стала фіолетовою.

Темна рибка.

А я була такою красивою. Але в нашій річці розлили нафту. Нафта тонкою плівкою вкрила воду, стало нічим дихати, нічим харчуватися. Від цієї нафти я і почорніла.

- Хлопці, а як ми можемо допомогти моря, річки, озера залишитися завжди чистими? (не кидати у воду сміття, не мити у водоймах машини і т.д. )

8 Физминутка.

Рибки весело граються

В чистій тепленькій воді

То стискатимуться, разожмутся,

То зароются в піску.

Трудове навчання

1. Відгадайте загадку.

Подивіться будинок стоїть

По вінця налитий водою,

Без віконець, але не похмурий,

З чотирьох сторін прозорий.

У цьому будиночку мешканці

Усі вправні плавці.

(Відповідь: акваріум) (модель акваріума прикріплена до дошки з двох квадратів стельового покриття)

- Акваріум можна порівняти з маленьким штучною водоймою, домашнім озером, на дні якого насипаний грунт і дрібні камінчики, ростуть водорості, які виділяють кисень. Їм дихають риби.

- У нас є модель акваріума, ми в нього заселимо акваріумних рибок , яких ми зробимо самі.

2. Підготовка робочого місця до уроку.

* шаблони

*ножиці

*кольорові фломастери

*клей

4. Інструктаж з ТБ.

5. Ознайомлення з будовою риби.

6. Складання поетапного плану роботи.

7. Практична робота учнів (під звуки моря).

- Зробимо паперових морських і річкових мешканців - рибок з кольорового паперу.

А) вирізання кола по шаблону з кольорового паперу.

Б) вирізання кута на колі, це буде рот рибки (по пунктиру).

В) вирізання хвоста і плавників за шаблонами.

Г) приклеювання плавників і хвоста до тулуба риби.

Д) малювання луски по тулубу риби (колі) чорним фломастером.

8.Заселяем рибок в акваріум!

9 Підсумок уроку. Рефлексія.

- Оцініть свою роботу на уроці по карті досягнень.(потім оцінка вчителя)

- У кого вдома є акваріум?

- Як потрібно доглядати за акваріумними рибками?

- Акваріум потрібно періодично чистити, регулярно міняти воду.

- Треба годувати риб постійно.

Треба стежити за температурою води в акваріумі

- Не можна заводити рибок та інших домашніх тварин з-за хвилинного бажання.

- Доглядати за тваринами - це велика відповідальність.

10/Д/з. Скласти казку про мешканців виготовленого вами акваріума.