Реклама












Конспект уроку для 2 класу. Складання слів із складів


Автор: Северин Ольга Василівна, вчитель початкових класів МБОУ «Гостищевская середня загальноосвітня школа Яковлівського району Бєлгородської області»

Опис. Даний конспект уроку призначений для вчителів початкової школи, 2 клас. Даний урок можна використовувати не тільки на уроках, але й на логопедичних заняттях у початковій школі. Різноманітні види і форми роботи, які присутні в даній роботі сприяють цікавої і активної роботи молодших школярів.

Тема: Складання слів із складів.

Тип уроку: урок - змагання.

Мета:

- формування навички складання слів із складів вразбивку, поділу одне, двох, трьох складних слів на склади;

- розвиток складового аналізу і синтезу, лексико-граматичних навичок, техніки читання, зв'язного мовлення, слухової та зорової пам'яті, загальної та дрібної моторики;

- виховання моральних якостей, естетичних якостей, інтересу до занять.

Обладнання: картки для індивідуальної та групової роботи, м'яч, зошити, ручки.

Хід заняття

I. Орг. момент:

1) Привітання:

Продзвенів дзвінок веселий.

Ми почати урок готові.

Будемо слухати, міркувати

І допомагати один одному.

- Здрастуйте, хлопці! У нас сьогодні не звичайний урок. Сьогодні ми з вами будемо грати. По - перше, ми розділилися на дві команди. Давайте, ми познайомимось.

Перша команда називається «Знавці», а друга «Всезнайки». Постає перша команда і каже свій девіз.

Девіз команди «Знавці»:

Ходимо ми скрізь і сміливо,

Знавці не бояться справи.

Девіз команди «Всезнайки»:

«Ми, звичайно, не з місяця,

Але Всезнайки попереду!».

2) Привітання капітанів команд.

II. Основна частина заняття

1. Розминка

- Я кожній команді задаю питання. За кожну правильну відповідь команди отримують фішку.

Питання:

✓ З чого складається слово?

✓ Що росте на яблуні?

✓ Скільки в слові може бути букв?

✓ Хто живе в річці?

✓ Скільки в слові може бути складів?

✓ Що робить дятел?

✓ Як визначити кількість складів у слові?

✓ Хто живе у лісі?

✓ Чим відрізняється склад від слова?

! Висновок: повторити правило виявлення складів у слові.

2. Розвиток уваги, зорового сприйняття.

- Ви повинні записати слова під диктовку листи і розділити їх на склади.

Слова: собака, заєць, їжачки, дятел, книга, равлик, кошеня, веселка, сонце.

! Перевірка: назвіть мені слова, які складаються з одного складу, з двох складів, трьох, чотирьох.

3. Робота в групах.

- У вас на столі лежать картки із завданням. У картці написано лише перший склад слова. Ви повинні дописати слова, щоб вийшло нове слово. До кожного складу записати по два слова.

«Знавці»: МА, РЕ, ДО, ШИ.

«Всезнайки»: ВЕ, З, ПА, РУ.

! Перевірка: кожна команда зачитує свої слова.

4. Фізкультхвилинка

«На болоті дві подружки,

Дві зелені жаби.

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися.

Ніжками тупцяли,

Ручками плескали.

Вправо, вліво нахилялися

І поверталися назад.

Ось здоров'я в чому секрет,

Всім друзям Фізкультпривіт!»

5. Конкурс капітанів.

- Капітани команд виходять до дошки і виконують завдання на закритих дошках.

Розгадайте анаграму. Знайдіть, яке слово сховалось.

«Знавці»:

4 6 3 7 1 5 2 6 3 5 8 1 4 2 7 7 4 1 5 8 6 3 2

т е р т п р о е р с ь к у а л а т л о д п і з

«Всезнайки»:

4 1 8 7 5 3 6 2 5 1 4 6 3 2 3 6 4 1 9 2 7 5 8

А б о н т р і у к з ч а е в л і е т р е з в о

Перевірка капітанів!

- А поки наші капітани розгадують слова.

! Перевірка капітанів.

6. Робота біля дошки.

На дошці написані слова, ви повинні вставити втрачену букву.

«Загублені літери»

1 КОМАНДА

Буква загубилась

З В Н ДО -

Г Р Д -

М Р З -

Г Л С -

2 КОМАНДА

Загубилася І літера

БЛ НЧ ДО -

П НГВ Н -

Ф Н Ш -

Ч Ж ДО -

7 . Робота зі складами.

- На дошці ви бачите багато осколків. Це осколковий малюнок клумби. Ви повинні скласти слова із складів, і клумба знову засяє красою. Хто швидше складе слова, той піднімає руки.

У дітей картки зі складами:

маш Ро ка

сі лек Ва

ді ка Цвяхи

- Назвіть одним словом. (квіти). Молодці! Подивіться, яка красива клумба у нас з'явилася!

- Порахуйте, скільки гвоздик на клумбі? Скільки васильків? Скільки ромашок?

- Яких кольорів більше?

- Яких кольорів найменше?

(Діти дають повні відповіді з вживанням форми множини іменників в родовому відмінку).

8. Робота в парах.

«Расколдуем дивний сад» (осколковий малюнок саду в чорно-білих тонах)

- У вас на столі є картки зі складами. Переставте склади так, щоб вийшло нове слово. Запишіть ці слова і розділіть їх на склади.

кос А брі

сін А пель

град але Ві

рін так Ман

ня Вх ло

- Назвіть одним словом. Як можна назвати фрукти іншим словом (плоди).

- Ми расколдовали сад.

- Який це сад? (прекрасний, чудовий).

- Який сік вийде цих плодів?

Освіта відносних прикметників:

абрикос - абрикосовий; мандарин - мандариновий; апельсин - апельсиновий; виноград - виноградний; яблуня - яблучний.

- Що спільного у квітів і фруктів? (У числі інших подібностей необхідно виділити запах).

- Який у них запах? (приємний) Як можна назвати приємний запах інакше? (аромат).

Читання слова, виділення голосних, поділ на склади.

- Скільки складів у слові аромат? (3) Давайте згадаємо правило про це.

Скільки в слові голосних-

Стільки і складів.

Це знає кожен

З учнів.

9. Пальчикова розминка

«Цей пальчик в ліс пішов...»

10. Складання слів із складів, даних в безладді. (Робота в групах).

Працюємо біля дошки. Дошка поділена на дві частини. Для кожної команди у

дошки лежать конверти. Дитина від кожної команди підбігає, бере

конверт під №1, відкриває його і становить слово зі складів. Потім пише його на дошці. Головне зробити все правильно і швидко.

✓ У КА ЛІТ ТА КОН ФЕ ГА КНИ ГА ЗІН МА (равлик, цукерка, книга, магазин).

✓ ТЕР ВЕР РО ВО НА КО ШО ЛАД У ЦА (вулиця, вітер, шоколад, ворона).

! Перевірка. Після всіх складених слів, ми перевіряємо. Читаємо слово на дошці і на екрані з'являється слово. Якщо слова однакові, отже, завдання виконано вірно.

11. Робота з пропозицією.

Закінчи речення.

- Я читаю пропозицію, ви повинні дописати одне слово. Слово виписуєте на листочок, потім пишіть скільки у слові складів.

Ведмідь восени засинає, а весною ... .

Берізка від вітру нахилилася, а потім ... .

Мокру білизну розвішують, а сухе ... .

Увечері сонце заходить, а вранці ... .

Стару меблі треба винести, а нову ... .

Хлопчик рукавичку впустив, а потім ... .

Птахи восени відлітають, а навесні ... .

Весна іде, а літо ... .

Старі будинки зносять, а нові ... .

Бджоли у вулик влетіла, а потім ... .

Дощ травичку намочив, а сонечко ...

III. Підсумок заняття

1. Гра зі складами

- Візьміть у першого складу перший склад, у другого слова - другий склад.

«Підказка»:

1 + 2:

Лупа + міна = місяць

Чайник + щука = чайка

Коза + цукерка = кави

Зіна + мама = зима

Жаба + кора = спека

Заметіль + пушок = мішок

Кошеня + роса = коса

Ворона + мода = вода

Папа + макет = пакет

IV. Рефлексія. Оцінка діяльності учнів.

- Молодці! Наше заняття підходить до кінця. Давайте ми з вами підрахуємо кількість фішок команд і підведемо підсумки нашого змагання.

- А поки я підраховую ваші правильні відповіді. Ви повинні приклеїти червоні кульки до веселого ведмедика, який на дошці. Або сині кульки до сумного мишкові.

Перемогла ...

- Урок закінчено.

Спасибі за увагу!