Реклама












Конспект уроку математики 2 клас по темі: Пряма. Паралельні прямі


Конспект уроку математики для 2 класу

Автор: Нечаєва Тетяна Володимирівна, вчитель початкових класів МБОУ ЗОШ № 23 міста Еліста республіки Калмикія

План-конспект уроку з математики у 2 класі (автор Петерсон Л.Г.) із застосуванням технології проблемного навчання на уроках математики.

Конспект уроку призначений для вчителів початкових класів.

Урок математики у 2 класі

Тема: Пряма. Паралельні прямі.

Цілі уроку:

- сформувати поняття «точка перетину», «пряма», «паралельні прямі»;

- вчити розрізняти поняття «відрізок», «пряма»;

- закріплювати вміння перекладати і проводити дії з величинами, вираженими в м, дм, см;

- вчити розв'язувати проблемні питання;

- розвивати пам'ять, мислення, мовлення, увагу, розумові операції;

Хід уроку.

1. Організаційне початок.

2. Актуалізація опорних знань

а) Числовий ряд

- розгляньте цей ряд чисел:

70 30 90 5 60 40

- Знайдіть зайве число. Обґрунтуйте свою відповідь.

- Як називаються інші числа?.

- Назвіть найменше число, найбільше.

- Все круглі числа записані? Запишіть їх.

- Розставте їх у порядку зростання.

- Яка закономірність розташування цих чисел.

б) Дії з іменованими числами ( постановка проблемної ситуації):

- В яких одиницях вимірюється довжина?

Вирази в см:

3 дм = ___ см 7 дм = ____см 1дм 2см = ____ см 9 дм 3 см = ___ см

Вирази в дм:

50 см =____дм 60 см =____ дм 34 см = ___дм ___см 75 см = __ дм ____см

- Порівняйте: ( постановка проблемної ситуації) ( знак питання)

Високий рівень:

5см * 5 дм 20 дм * 20 см 4 дм * 40 см                 34 см * 8 дм

Середній рівень:

- Порівняйте. Можна порівнювати різні одиниці довжини?

Низький рівень:

- Порівняйте. Що необхідно зробити перед тим, як поставити знаки порівняння?

- Порівняйте іменовані числа тільки після того, як вони будуть виражені однаковими мірками.

в) Постановка цілей і завдань уроку.

- Поставте крапку у зошити. Проведіть через цю точку пряму а.

- Скільки прямих можна провести через одну точку? ( проблемне питання)

- Поставте дві точки А і С. Проведіть пряму лінію через ці дві точки.

- Як це зробити? ( проблемне питання)

(учні пропонують свої рішення даної проблеми)

- Проведіть через ці точки ще прямі. ( знак питання)

- Чи можна провести ще хоча б одну пряму?.

- Який висновок можна зробити?

Висновок: Через одну точку можна провести скільки завгодно прямих, а через дві точки можна провести тільки одну пряму.

- Чи Знали ви про це раніше?

Физминутка

3. Відкриття нового.

а) Пряма. Побудова прямих. Властивості прямих.

Робота з підручником стор 6-7

№3 - поняття про точку перетину двох прямих.

- Побудуйте дві прямі так, щоб вони перетнулися.

- Скільки може бути точок перетину у двох пересічних прямих? ( проблемне питання)

Учні роблять висновок про те, що дві прямі не можуть мати двох і більше загальних точок

№ 4 - поняття про паралельних прямих

- Назвіть прямі, які дані на сторінці підручника.

- Мають вони точку перетину? Доведіть. ( проблемне питання)

Учні роблять висновок про те, що прямі можна продовжувати скільки завгодно довго, але вони не перетнуться.

- Такі прямі, які як не продовжуй, ніколи не перетнуться, називаються паралельними.

№ 5 - порівняння відрізка і прямий.

- Назвіть геометричні фігури на кресленні.

- Чим відрізок відрізняється від прямої? ( проблемне питання)

(Учні беруть котушку ниток і натягують її на можливу довжину.)

- Що у вас вийшло? Чому?

(Це пряма. Вона нескінченна)

(Вчитель бере ножиці і відрізає нитку в двох ділянках)

- Що вийшло?

(відрізок)

- Чим же відрізок відрізняється від прямої?

Учні роблять висновок: відрізок - це частина прямої. Відрізок має початок і кінець. Його не можна продовжити. Пряму можна продовжувати скільки завгодно довго. Пряма не має ні початку, ні кінця.

- Чи можна виміряти довжину прямої? ( проблемне питання)

- Чому?

- Виконайте завдання б). Зробіть висновок.

4. Підсумки.

- Які ви сьогодні зробили відкриття?

- Що зацікавило більше?

- Що запам'яталося? Проведіть самоаналіз своєї роботи на уроці.

5. Виставлення відміток.