Реклама












Конспект уроку з російської мови, 2 клас


Конспект уроку з російської мови за темою «Слова, що виражають різні почуття і їх роль у реченні», 2 клас

Автор: Борисова Людмила Сергіївна, вчитель початкових класів МКОУ ЗОШ № 1 р. Суровикин Волгоградська область

Опис роботи: Пропоную вам конспект уроку української мови з теми «Слова, які виражають різні почуття і їх роль у реченні».

Даний матеріал буде корисним вчителям, які працюють з освітньої системи «Школа 2100».

Мета: знайомство зі словами російської мови, які виражають різні почуття, з їх роллю в реченні.

Завдання:

- актуалізувати знання учнів про вивчених частинах мови;

- дослідити роль вигуків у мовленні, пропозиції;

- поспостерігати і навчитися правильно виділяти вигуки при запису пропозицій;

- удосконалювати навички виразного читання у реченнях з вигуками.

- розширювати словниковий запас учнів;

- виховувати потребу користуватися всім мовним багатством, удосконалюючи свою письмову і усну мову.

Тип уроку: відкриття нових знань.

Форми роботи: групова, парна, індивідуальна.

Метод уроку: діяльнісний.

Планований результат: уміти виділяти у своїй промові нову частину мови; використовувати вигуки в мовленні.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Пролунав довгоочікуваний дзвінок,

Починаємо, хлопці, урок!

Цікаві питання чекають сьогодні сміливців,

Я бажаю вам удачі!

Сядьте тихо, хто готовий!

II. Хвилинка чистописання

- Для чого потрібна хвилинка чистописання?

Хх // Жж // ох // між // ех // ме // х // тя // ах

III. АОЗ.

- Зверніть увагу на екран. Що бачите?

вжалила Ой, мене оса

- Чи є дана група слів пропозицією?

- Що потрібно зробити, щоб вийшло речення?

- Продовжіть мою думку: Слова в реченні.... (пов'язані за змістом).

- Запишіть речення.

- Знайдіть граматичну основу даної пропозиції. (з питань: хто? що? що робить?)

- Продовжіть мою думку: В пропозиції від слова до слова... (можна задавати питання)
- Поставте питання до тих, що залишилися словами.

IV. Постановка проблемного питання

Мета: зафіксувати інтелектуальний розрив між наявними знаннями дітей і неспроможністю відповіді на питання.

- Яке питання ми поставимо до речі ой?

- Ми вже зустрічалися з подібними словами? (в 1 класі)

- Казали про них детальніше? (немає)

V. Постановка теми і цілей уроку.

- Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?

Фізкультхвилинка для очей.

VI. Повідомлення нової теми, дозвіл інтелектуального конфлікту

Мета: показати роль вигуків у реченні.

- Молодці! Ви сьогодні на уроці зробили маленьке відкриття, про те, що є в російській мові такі слова, до яких не можна поставити питання.

- А яку ж роботу вони виконують у мовленні?

- Подивіться ще раз на нашу пропозицію. Яке почуття ми відчуваємо після укусу оси? (Біль)

- Яке слово нам допомогло це зрозуміти? (Ой)

- Подивіться на цю картинку. (На слайді фотографія хлопчика) Яке почуття відчуває хлопчик? (Захоплення, радість)

- Який вигук він міг би вимовляти? (ух!)

- А яке почуття відчуває ця дівчинка? (На слайді фотографія дівчинки) (печаль, смуток)

- Як ви думаєте, яке слово вона могла б сказати? (ох)

- А що сталося з цим малюком? (На слайді фотографія хлопчика) (він чогось злякався)

- Що б ви сказали, якби чогось злякалися? (ах, як страшно)

- А що робить цей малюк? (На слайді фотографія хлопчика) (він когось кличе)

- Які слова він може при цьому вимовляти? (Гей)

- Подивіться, до цих картинок я склала пропозиції:

...! Весело кататися з гірки!

..., я чекаю маму.

...,я боюся темряви!

...! Пограй зі мною.

- Вимовте свої пропозиції. Що помітили?
(Пропозиції стали біднішими і не завжди можна зрозуміти, як прочитати їх, з якою інтонацією).

- Підберіть та вставте відповідні вигуки.

Зверніть увагу, як на письмі виділяються вигуки?

Спишіть речення.
- Для чого служать вигуки?

( для вираження різних почуттів)

Висновок:( роблять діти) Вигуки - слова, які виражають почуття, до них не можна поставити питання. З допомогою вигуків можна виразити почуття. Ці слова роблять мову яскравіше, емоційніше, багатшим.

Физминутка (1-2хв.)

Вчитель називає різні слова. Якщо слова є вигуками - діти присідають, а якщо не є вигуком - руки вгору

VII. Вправи в правильному вживанні вигуків та усвідомленості читання

- Тепер звернемося до підручника (стр.66, упр.103) і поспостерігаємо як на листі виділяється вигук. Запишіть одне з пропозицій на вибір в зошит.

Висновок: вигуки пишуться на початку речення з великої літери. Після них ставляться « , » чи « ! »

- Підготуйте читання своєї пропозиції, висловлюючи почуття. (робота в парах)

VIII. Підсумок

- З якою частиною мови знайомилися?

- Знайдіть і підкресліть у каліграфії вигуки.
- Яку роль у мові відіграють междометья?

IX. Рефлексія

Мета: мотивувати дітей до вживання вигуків у мовленні.

- Які вигуки ви б використовували, щоб висловити свої почуття від сьогоднішнього уроку?

- Дякую за роботу на уроці!

X. Домашнє завдання

Дидактичний матеріал с. 44, упр.88.