Реклама












Інтегрований урок по літературному читання, музики, образотворчого мистецтва в 3 класі


Інтегрований урок по літературному читання, музики, образотворчого мистецтва у 3 класі по темі: И.А.Бунин «Польові квіти»

Автор: Аракелян Віолета Амаяковна, вчитель початкових класів МБОУ «Семьинская ЗОШ» Юр'єв-Польського району Володимирської області

Опис матеріалу: пропоную вашій увазі конспект інтегрованого уроку з літературного читання для учнів 3 класу за УМК «Школа Росії». Мета уроку - ознайомити учнів із віршем а. буніна «Польові квіти», а так само показати забезпечення цілісного сприйняття теми «Польові квіти» засобами різних видів мистецтва: література, музика, образотворче мистецтво.

Інтегрований урок по літературному читання, музики, образотворчого мистецтва у 3 класі по темі: І.А. Бунін «Польові квіти»

Епіграф уроку:

Не рвіть квіти, не рвіть!

Нехай буде ошатна земля.

А замість букетів даруєте:

Волошкові, незабудковые і ромашкові поля!

Мета уроку:

- показати забезпечення цілісного сприйняття теми «Польові квіти» засобами різних видів мистецтва;

- прищеплювати любов до творчості поетів, музикантів, художників;

- виховувати художній смак;

- розвивати мовлення, виразність читання.

Обладнання: предметні картинки з польовими квітами і садовими, диск з піснями про польових квітах, музика Чайковського «Вальс квітів», фарби, пензлики, альбомні аркуші, оксамитова папір і нитки для ниткописи.

Хід уроку.

1. Квіти в поезії. Ознайомлення із змістом вірша Івана Олексійовича Буніна «Польові квіти».

Робота за змістом вірша з питань:

- Про яких кольорах говорить поет у перших двох чотиривірші? ( Про тепличних кольорах ).

- Що ми дізнаємося про них? ( «Їх привезли з-за синіх морів», «пишно цвітуть любі квіти», «їх не лякають хуртовини холодні» )

- Далі автор розповідає про сестер і братів «заморських квітів». Що це за квіти? (Це польові квіти)

- Чим вони відрізняються від тепличних квітів? ( Зросли вони в зелені травневих лісів і лугів»; «вічних сузір'їв золотий візерунок»)

- Які з квітів миліше «серцю і погляду» поета? Чому?

- Якими Бунін зображує дорогі заморські квіти?

- Що значить «їх привезли з-за синіх морів»?

- А як поет називає польові квіти?

- А ви, які любите квіти і чому?

- Чому автора привертають скромні польові квіти? («серцю і погляду рідні та кажуть ці квіти про давно забуті світлі дні»)

2. Робота з предметними малюнками. Ниткопись.

Розгляд предметних картинок з польовими і садовими квітами. Порівняйте їх, прав чи поет?

Зобразіть за допомогою ниток на оксамитової папері один із квіток.

3. Читання віршів і розгадування загадок про польових квітах.

Діти отримують картки з віршами і загадками про польових квітах і готують виразне читання цих віршів.

Толстой А. «Дзвіночки мої»

Дзвіночки мої,

Цветики степові!

Що дивіться на мене,

Темно-блакитні?

І про що ви дзвеніть

У день веселий травня,

Серед некошеною трави

Головою хитаючи?

С.Маршак «Конвалія»

Чорніє ліс, теплом розбуджений,

Весняної вогкістю охоплений.

А вже на ниточках перлини

Від вітру кожного тремтять.

Бутонів круглі кульки

Ще закриті і щільні,

Але сонце розкриває віночки

У дзвіночків весни

Загадки

Їх видимо-невидимо,

Не злічиш їх.

І хто їх тільки вигадав,

Веселих блакитних?

Повинно бути відірвали

Від неба клаптик,

Трохи поворожили

І зробили квітку! (незабудка)

 

Білим кулькою пухнастим

Я красуючись у чистому полі.

Дув легкий вітерець

І залишився стеблинка. (кульбаба)

 

Гей, дзвіночки, синій колір,

З язичком, а дзвону немає!

Синенький дзвоник висить,

Ніколи він не дзвенить! (дзвіночок)

- Що ви відчували, коли слухали ці вірші і загадки? ( автори показують свою любов до цим простим, ніжним квітам)

Ромашки, дзвіночки, волошки, незабудки, кульбаби є окрасою полів.

4. Квіти в музиці.

Поети свою любов і захоплення виражають словом, а у композиторів це виражено захоплення музикою.

Слухання музики П.чайковського «Вальс квітів» з балету «Лускунчик».

Є чимало, в тому числі сучасних пісень, про квіти. Слухання пісні у виконанні Ю. Антонова «Польові квіти».

5. Конкурс на краще знання пісень про квіти.

Учасники майстер-класу співають пісні про квіти. Виявити переможця.

«Конвалії», «Мільйон червоних троянд», «Жовті тюльпани», «Незабудка», «Лаванда»

6. Квіти в образотворчій діяльності.

Творча робота: намалюйте улюблений польова квітка. Виставка робіт.

7. Підсумок уроку.

На згадку учасники отримують в подарунок квітку ромашки (картинку) - один з найбільш поширених і улюблених кольорів і як символ нового свята Дня сім'ї, любові і вірності.