Автор: Шефер Вікторія Григорівна, вчитель початкових класів середньої школи № 7 міста Талдикоргана
Даний урок може бути використаний як урок огляду знань учнів у 3 класі. У даному конспекті містяться матеріали уроків російської мови, математики, літературного читання, пізнання світу і фізкультури. Головними героями уроку є герої мультфільму «Фиксики», вони «допомагають» втягнути дітей у навчальну діяльність.
Тема: Знайомство з жителями електричних приладів
Мета:
- прищеплювати інтерес до досліджуваним предметів;
- формувати вміння використовувати отримані знання під час виконання вправ з різних предметів;
- розвивати інтелектуальну культуру засобами математики;
- виховувати самостійність, почуття відповідальності, посидючість, інтерес до отримання знань.
Тип уроку: урок огляду знань
Обладнання: картки, сердечка, фиксики, презентація, аркуші паперу
I. Організаційний момент
- Продзвенів уже дзвінок пора вже почати урок. Як ваш настрій?
- Коли я йшла на урок, я знайшла цікаву річ. Як ви думаєте, що це? Це не просто гайка, це Фиксик. Хто-небудь з вас знає хто-то такі Фиксики? Фиксики, це такі маленькі істоти, які дружать з людьми і допомагають їм лагодити електричні прилади. Їх можуть побачити тільки самі добрі і працьовиті. А якщо вони прийшли до нас, значить, ми з вами добрі і працьовиті. Фиксики хочуть перевірити ваші знання з усіх предметів, і якщо ви виконаєте всі їх завдання, вони розкажуть вам свою історію. Отже, знайомтеся, це Сімка і Нулик.
II. Робота по темі уроку
1) Хвилинка чистописання
- Перше завдання, яке приготували Фиксики - з російської мови. Фиксики дуже люблять один одного. І тому вони пропонують нам поміркувати над значенням слова «любов» і виконати завдання. Що таке любов?
Визначте граматичні ознаки слова «любов»
- На яке питання відповідає?
- До якої частини мови належать?
- Визначте рід і число слова.
Запишіть слово «любов» на своїх листочках. Пишіть гарно.
2) Словникова робота
- А ще Фиксики завжди виправляють свої помилки, наступне їх завдання - виправити помилки в словах: батьківщина, казахстан, сімя, остана, спартсмен, нашол.
- Яке слово зайве? Чому?
- Визначте рід у даних слів.
- У якому слові є буква, що має два звуки? Визначте кількість звуків і букв у цьому слові.
3) А наступне завдання з математики
Фиксики люблять швидкість і тому вони пропонують вам дуже швидко і правильно виконати самостійну роботу:
A) самостійна робота
1. Виконайте ділення з залишком і перевірку до нього.
75 : 8 85 : 20 51 : 7
2. Вставте числа у «віконця», щоб вийшли вірні рівності.
□: 9 = 9 (ост. □) □: 3 = 7 (ост. □)
□: 7 = 7 (ост. □) □: 7 = 10 (ост. □)
3. Знайдіть значення виразів.
56 : 2 - 36 : 12 (39 + 33) : 24 · 9
48 + 32 : (64 : 8) 93 - 3 · 8 : 6
4. Вирішіть задачу.
Скляра потрібно було вставити 96 стекол. Він вже вставив в 14 вікон по 3 скла в кожне. Скільки стекол залишилося вставити скляра?
Б) Самоперевірка
- Перевірте обчислення і поставте олівцем собі оцінку.
4) Физминутка
Фиксики дуже люблять бігати і зараз вони пропонують вам зарядити їх, а зарядити їх можна тільки витратити енергію. На якому уроці ви витрачаєте найбільше енергії? Фиксики хочуть потанцювати.
5) Пізнання світу
Фиксикам подобається, коли їх мама читає їм казки. Тому вони пропонують вам виразно прочитати вірш і відповісти на питання.
Бережіть природу!
Деревце зігнулося,
Плаче за вітром.
Сонечко прокинулося
Рано вранці.
Струмочок гуркоче,
Пісеньку співає.
Старий жук регоче,
Крильцями б'є.
Промінець доторкнувся
До деревця рукою
Листочок посміхнувся:
«Не сумуй, друже мій!»
Хто ж цю гілку
Деревця зламав?
Може, тут промчав
Трактор, самоскид?
Хто ж міг порушити
В тиші спокій?
Зламати, зруйнувати
Може ворог?
Нема адресата,
Тільки от біда:
Деревце загинуло,
Може, назавжди?!
Тут, напевно, Вася
Увечері грав?
Гілочку ненавмисно
Хлопчик поламав?
Адже ламати - не будувати!
Правда ж, друзі?
За такими законами
Жити ніяк не можна!
Допоможу бідоласі,
Рану зав'яжу.
А хлопцям в класі
Правду розповім:
Бережіть, люди,
Луг, траву, квіти.
Жити не можна на світі
Без цієї краси.
Діти виразно читають вірш, спочатку хором, а потім по одному.
- Про що цей вірш?
- До чого закликає автор?
- Прочитайте самі головні рядки у вірші.
6) Літературне читання
Фиксики добре вчаться в школі і знають всі твори, які вивчають у школі. А ви знаєте? Зараз перевіримо.
- Лисиця - супутниця кота Базиліо? (Аліса)
- Вміст опудала? (солома)
- Найрозумніший коротун Квіткового міста? (Знайка)
- Що тримала в дзьобі Ворона, у байці « Ворона і Лисиця»? (сир)
- Хто написав оповідання « Жива капелюх»? (Н.Носов)
- Сообразительное пухнасте домашня тварина виводить в люди свого господаря - простака. Яке взуття вважав за краще носити цей звір? (чоботи)
- Хто такий дядько Федір? (хлопчик)
- Ким став гидке каченя? (лебедем)
- Черепаха, яка подарувала золотий ключик Буратіно? (Тортилла)
- Хто носив сковороду на голові? (Людина розсіяний з вулиці Басейної)
- Хто написав казку «Подарунки феї»? (Ш.Перро)
Г) Перегляд мультфільму.
Хлопці, настав час дізнатися з якими результатами ми закінчуємо нашу подорож. Я вітаю вас, Ви дуже добре працювали. Фиксики задоволені знайомству з вами і вони виконують свою обіцянку і зараз розкажуть вам свій секрет.
3. Підсумок уроку
... А тепер уважно
Ми згадаємо про все
І все, що ми дізналися,
Зараз ми назвемо
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Чи сподобався вам урок?
- Хто такі Фиксики?
Спасибі вам за урок! Ви відмінно впоралися з усіма завданнями! Я рада, що ви такі.