Реклама












Конспект уроку з літературного читання для 3 класу


Конспект уроку з літературного читання для 3 класу. Костянтин Дмитрович Бальмонт «Золота рибка»

Автор: Нутфуллина Альфія Хусаиновна, вчитель початкових класів МБОУ «Середня загальноосвітня школа № 43», Казань р.

Опис матеріалу. Пропоную вам Сценарій уроку по літературному читання для 3 класу: «Костянтин Дмитрович Бальмонт «Золота рибка».

Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. Цей конспект вчить аналізувати літературний твір, знайомить учнів з творчістю К. Д. Бальмонта; закріплює знання про виразних засобах мови; розвиває уяву, мовлення учнів, вміння узагальнювати, працювати в парах.

Сценарій уроку: «Костянтин Дмитрович Бальмонт «Золота рибка».

Літературне читання

3 клас

Використовувана освітня технологія

Інформаційні і комунікаційні технології (комунікація-спілкування)

Використовується підручник

Е. Е. Кац

Цілі і завдання уроку

Мета: навчитися аналізувати літературний твір.

Завдання: Познайомити учнів з творчістю К. Д. Бальмонта; закріпити знання про виразних засобах мови;

розвивати уяву, мовлення учнів, вміння узагальнювати, працювати в парах.

Обладнання уроку

Портрет поета К. Д. Бальмонта, підручник, мультимедійне обладнання, кольорові гуртки.

 

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

1. Організаційний момент.

Мета: налаштувати учнів на навчальну діяльність, щоб їх подальша робота на уроці була ефективною.

Організовує актуалізацію вимог до учня з боку навчальної діяльності.

Створює умови для виникнення в учнів внутрішньої потреби включення в навчальну діяльність.

Встановлює тематичні рамки.

-Діти, відкрийте підручник на сторінці 112.

- Хлопці, до якого жанру належить цей твір?

-Прочитайте назву вірша. Як ви думаєте, про що піде мова в цьому вірші?

-Сьогодні ми з вами здійснимо відкриття.

Постановка навчальної задачі.

Згадують жанри творів.

Розуміння заголовка твору, його адекватне співвідношення із змістом.

 

 

Прогнозування змісту тексту за його назвою.

2. Вивчення нового матеріалу.

Мета:

а) використовувати мовні засоби;

б) будувати монологічні висловлювання;

в) вміти слухати, передавати враження про прочитане;

г) висловлювати оцінні судження і свою точку зору про тексті;

д) розвивати вміння виразного, свідомого читання;

е) пошук інформації і розуміння прочитаного;

ж) знаходити в тексті конкретні відомості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Організовує первинне читання тексту учнями.

- Прочитайте вірш.

- Які почуття викликав у вас цей вірш?

 

- Хлопці, читаємо вірш за строфам. Відповідаємо на запитання.

- Куди ми потрапили разом з автором?

- В який час року і доби відбувається бал?

- Що роблять люди на балах?

- Які звуки ви чуєте?

- Знайдіть у тексті слова і словосполучення, які дозволяють почути музику, передають звуки музики.

- Як почувають себе гості замку?

- Гості щасливі?

 

-Яка тема вірша?

-Яка основна думка вірша?

-Як ви думаєте, чому К. Д. Бальмонт назвав твір «Золота рибка»?

-Хлопці, а зараз познайомимося з автором цього вірша.

 

 

 

-Люди на балах танцюють. А які танці без музики.

(Музична пауза.)

Первинне читання (про себе).

 

 

 

 

Читання вірша учнями за строфам.

Усвідомлено і довільно будують мовленнєві висловлювання в усній формі.

Вичленяють містяться в тексті основні події.

Отримують необхідну інформацію з тексту.

 

 

 

 

 

 

Формулює нескладні висновки, грунтуючись на тексті.

Презентація про творчість К.Д. Бальмонта.

Застосування інформаційного пошуку за допомогою комп'ютерних засобів.

Пошук та виділення необхідної інформації.

Діти слухають музику, виконують танцювальні рухи.

3. Закріплення навчального матеріалу.

Мета:

а) організувати самостійне виконання учнями індивідуального завдання на застосування нового знання, запланованого для вивчення на даному уроці;

б) знаходити в тексті засоби художньої

виразності;

в) вміти працювати в парі;

г) доводити власну думку, спираючись на текст.

- К. Д. Бальмонт назвав вірш «Золота рибка». На балу хто-небудь бачив рибку?

- Яку ж рибку «качав» ставок?

- Що значить «качав»?

- Відблиск нічного зірочки нагадує золоту рибку.

- Як називається такий прийом?

Організовує виконання учнями самостійної роботи на нове знання.

-Хлопці, працюємо в парах. Відповідаємо на запитання на сторінці 113.

Питання:

-Прочитайте, що сказав поет про незвичайні здібності рибки? Як змінювався настрій людей?

-Знайдіть у цьому вірші уособлення.

-Знайдіть рими у вірші.

- Розкажіть, які ілюстрації хотіли б ви намалювати до цього вірша?

Самостійно створюють способи вирішення проблем пошукового характеру.

Використовують пошуковий виду читання.

Використовують засоби виразності мови.

 

 

 

 

Робота в парах.

Розуміють питання, відповідають на них, вислуховують співрозмовника, висловлюють свою точку зору з обговорюваного твору.

Будують продуктивну взаємодію і співпрацю з партнером.

Виконують творче завдання.

Усне словесне малювання.

4.підсумок уроку.

Мета:

організувати самооцінку учнями власної навчальної діяльності на уроці.

- Хлопці, яке відкриття ви зробили, прочитавши твір «Золота рибка»?

Організовує роботу по самооцінці.

- Хлопці, що сподобалося, схвилювало, вразило?

- Що було важким?

- Ви задоволені роботою на уроці?

- Хлопці, оцініть свою роботу на уроці.

Роблять висновок з прочитаного тексту.

 

 

 

Оцінюють свою роботу з урахуванням запропонованих вчителем критеріїв.

Учні показують червоні, жовті, зелені кола.

5.Задание на будинок.

Мета:

вибір завдань із запропонованих вчителем з урахуванням індивідуальних можливостей.

Організовує виконання домашнього завдання за вибором.

-Діти, будинки виразно прочитайте вірш. За бажанням: вивчити уривок вірша; намалювати ілюстрацію до вірша.

Учні вибирають домашнє завдання по своїм можливостям.

К. Д. Бальмонт «Золота рибка».

В замку був веселий бал,

Музиканти співали.

Вітерець в саду качав

Легкі гойдалки

У замку в солодкому маренні,

Співала, співала скрипка.

А в саду була у ставку

Золота рибка.

І кружляли під місяцем,

Точно вирізні,

Сп'янілі навесні,

Метелики нічні.

Ставок качав собі зірку,

Гнулися трави гнучко.

І з'являлася там у ставку

Золота рибка.

Хоч не бачили її

Музиканти бала,

Але від рибки, від неї,

Музика звучала.

Трохи настане тиша,

Золота рибка

Промайне, і знову видно

Поміж гостей посмішка.

Знову скрипка зазвучить,

Пісня лунає.

І в серцях любов дзюрчить

І весна сміється.

Погляд до погляду шепоче «Чекаю!»

Так світло і хитко,

Тому що там у ставку -

Золота рибка.

Список використаної літератури.

1. Э.Э. Кац «Літературне читання», 3 клас. Частина 1-М

2. Енциклопедія

3. Збірка віршів Бальмонта К.Д.