Реклама












Конспект уроку російської мови в 3 класі за програмою «Початкова школа XXI століття»


Тема: Вчимося писати листи. Лист другові

Автор: Алямкіна Людмила Сергіївна, вчитель початкових класів, МБОУ «ЗОШ с. Сасыколи їм. Г.Г.Коноплева»

Опис матеріалу: Даний конспект містить матеріал про пам'ятки Астраханської області - Багдинско-Баскунчакском природному комплексі. Корисний даний матеріал для уроків, де мета - знайомство учнів з особливо охоронюваними природними територіями.

Мета: познайомити зі значенням листування в житті людей, з правилами та ввічливими формами листування.

знайомство з особливо охоронюваними природними територіями Астраханської області.

1. Навчальні завдання, спрямовані на досягнення особистісних результатів навчання:

1. виховання почуття гордості за свою Батьківщину і за рідну російську мову;

2. формування шанобливого ставлення до іншої думки, іншої точки зору;

3. розвиток мотивів навчальної діяльності і формування особистісного сенсу навчання;

4. розвиток самостійності та особистої відповідальності за свої вчинки, прийняті рішення;

5. розвиток етичних почуттів, доброзичливості і емоційно-моральної чуйності;

6. розвиток навичок співпраці з дорослими і однолітками в різних соціальних ситуаціях.

7. Формування екологічної культури.

2. Навчальні завдання, спрямовані на досягнення метапредметных результатів навчання:

1. розвиток уміння працювати з інформацією;

2. розвиток уміння поєднувати теоретичний матеріал з практичною діяльністю (тобто формування інтелектуальної автономності - вміння конструювати нове знання на основі наявного досвіду);

3. розвиток уміння використовувати різні способи пошуку інформації;

4. розвиток операцій мислення: порівняння, зіставлення, виділення зайвого, аналізу, синтезу, узагальнення, класифікації та ін.

5. формування початкових форм пізнавальної та особистісної рефлексії.

6. формування вміння грамотно будувати мовні висловлювання;

7. формування вміння слухати і чути співрозмовника, вести діалог, висловлювати свою точку зору та аргументувати її;

8. формування вміння взаємодіяти в статичних парах, в групах.

3. Навчальні завдання, спрямовані на досягнення предметних результатів навчання:

1. розвиток мовлення, мислення, уяви школярів, вміння обирати засоби мови в відповідності з цілями, завданнями та умовами спілкування;

2. освоєння первинних знань правил оформлення і написання листа;

3. оволодіння вміннями правильно читати і писати, брати участь в діалозі, складати нескладні монологічні висловлювання та письмові тексти невеликого обсягу;

4. виховання позитивного емоційно-ціннісного ставлення до російської мови, почуття причетності до збереження її унікальності та чистоти; пробудження пізнавального інтересу до рідної мови, прагнення вдосконалювати свою мову;

Обладнання (створення інформаційної, підготовчої предметно-розвивального середовища).

Інформаційні листи: листи самооцінки, картки з завданнями, словники, краєзнавчий матеріал.

Ілюстрації заповідника.

Підручник: «Російська мова» 3 клас, автори: С. В. Іванов, А.О. Євдокимова, М. І. Кузнєцова та ін

Хід уроку

1.Организационный момент (створення мотивації до включення в навчальну діяльність)

Днями прочитала вірш, Любові Сиротовой, там є такі рядки:

«...Мій друг дорогоцінний, нам є що сказати

Хоча б один одному - пером або поглядом».

- Як ви розумієте ці рядки?

- Кого я можу назвати дорогоцінним іншому?

2. Вихід на тему, мету, навчальні завдання у співавторстві.

Кожній людині необхідно щоденне спілкування. Завдяки спілкуванню ми удосконалюємося і розвиваємося. Приємно спілкуватися з друзями, які багато читають і подорожують. Кожен день ми поспішаємо до своїх друзів, щоб повідомити, що - те нове. Але буває так, що друзі далеко від нас.

- Що ж робити тоді? (зателефонувати або написати SMS)

Сьогодні нам треба свого кращого друга розповісти про цікавий факт, про який ми дізналися на уроці математики.

- Що ми дізналися на математиці? (Дві тонни сміття зібрали волонтери в рамках акції "Баскунчак - озеро чистоти")

Щоб наш друг осмислив нашу інформацію нам треба в листі розповісти про особливо охоронюваної природної території Астраханської області - державному природному заповіднику та заказнику «Богдинско-Баскунчакский». Тому найкраще написати лист.

- Що будемо робити на уроці?

- Кому будемо писати листа?

- Якою буде тема нашого уроку?

- Чого будемо вивчати на уроці?

Отже, тема нашого уроку: «Вчимося писати листи. Лист другу».

3. Робота з джерелами інформації.

Кожному з вас було завдання дізнатися з додаткових джерел (інтернет, книги ) цікаві факти про околицях Богдинско-Баскунчакском природному комплексі.

У найдавніші часи вся рівнина даної місцевості (показ ілюстрації даного комплексу) було дном океану і лише гора Велике Богдо тоді залишалося островом, на якому зберігалися багато видів реліктових рослин і тварин.

Степ жива, степ сповнена тваринами. Більшість тварин реагує на рух. Якщо у степу застигнути нерухомо на тривалий час, то все навколо починається на очах, ворушиться. У невеликому Богдинско-Баскунчакском заповіднику живуть хижий і швидкий курганник, степовий орел, пугач, журавель красавка, сайгаки, скорпіони, ,удави, гадюки та багато інших.

Степ, рівна поверхня, але ні, видніється гора під назвою Велике Богдо. Для нашої рівній поверхні це справжня велика гора.

А що ви дізналися, хлопці?

Озеро Баскунчак і гора Велике Богдо чудовий куточок Астраханської області. Туристи поспішають відвідати це місце. Кожному з нас приємно, що саме в нашому краї є такий куточок.

- Звідки ж береться сміття (2 тонни!) на ділянці, де така краса?

- Що потрібно робити , щоб на території природного заповідника не було твердих відходів?

4. Орфографічна хвилинка.

- Відкрили зошити, записуємо число.

Записуємо під диктовку.

Давайте берегти природу

Природа - це ми.

- Робота з підручником стор 80 упр2.

- Які помилки в листі Наташі знайшли хлопці. Погодишся ти з ними?

- Прочитаємо правило, як правильно звертатися до адресата.

Запам'ятайте - до старших звертаємося Ви, Ваш!

5. Творча робота

- Скільки основних частин може бути в тексті листа?

- Назвіть їх (вступна, основна, заключна).

- З чого починаємо лист?

Перед початком роботи ще раз подумайте, про що б ви хотіли запитати, розповісти.

Пам'ятай: якщо не знаєш, як пишеться слово, запитай у вчителя, подивись у словнику.

Удачі вам хлопці. Я впевнена, що ваш лист обрадує вашого друга і в кінці кінців ви разом з ним відвідайте наш державний природний заказник « Богдинско-Баскунчакский»

6. Підведення підсумків творчої роботи.

- Зачитайте тексти листів вголос (читають за бажанням).

7. Рефлексія.

Що нового дізналися?

Що здалося важким?

Чого навчилися?

8. Підсумок.

Щоб радість завтрашнього дня

Зумів ти відчути.

Повинна бути чистою Земля

І небо чистим бути.

 

Ці літери - твоїх рук тепло,

Передасть мені папір, чорнило,

Хтось скаже: лист? Ну і що?

Є можливості нині інші...

Я відповім: "і-мейли" - ніщо!

А паперові немов живі..