Реклама












Конспект уроку письма для 4 класу корекційної школи VIII виду


Конспект уроку письма на тему «Підмет. Поняття про підметі як головному члені пропозиції»

Автор: Кошелєва Оксана Сергіївна, вчитель початкових класів ГБС(к)ОУ «Ракитянська спеціальна (корекційна) школа-інтернат VIII виду» п. Рокитне, Бєлгородська область

Опис матеріалу: Конспект уроку листи призначений для учнів 4 класу корекційної школи VIII виду. Даний конспект буде корисним вчителям початкових класів. В ході уроку учні знайомляться з підметом як головним членом пропозиції.

Тема: «Підмет. Поняття про підметі як головному члені пропозиції»

Мета: познайомити учнів з підметом як головним членом речення, його роллю, позначенням.

Завдання:

- формувати уміння розпізнавати підмет у реченні, правильно наголошувати;

- коригувати та розвивати мовлення, розумову діяльність, пам'ять і увагу в ході виконання операцій порівняння, узагальнення, класифікації;

- виховувати мотивацію до навчання, прищеплювати любов до природи, дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: малюнки із зображенням лісу, гриба, мурашника, ведмедя, берізок, схема підлягає, запис співу птахів, картки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

- Яке сьогодні число?

- Який сьогодні день тижня?

- Який за рахунком цей урок?

- Як називається цей урок

- Чому ви вчитеся на уроках письма?

II. Повідомлення цілей уроку.

- Діти, відгадайте загадку:

Хто, як тільки стане жарко,

Шубу на плечі натягне,

А наскочить холод злий,

Скине з плечей її геть? (Ліс)

Сьогодні у нас урок незвичайний. Ми вирушимо на прогулянку в ліс, згадаємо, чому в лісі не можна шуміти, а по дорозі дізнаємося, яке слово в реченні називають головним, і навчимося його знаходити.

- Як приємно побувати в лісі, подихати свіжим повітрям.

(Малюнок лісу на дошці).

Бесіда.

- Хлопці, для чого люди ходять в ліс?

- Давайте згадаємо, як потрібно вести себе в лісі.

III. Хвилинка чистописання

З ніжно-зеленої трави соромливо виглядають темно-коричневі капелюшки на білій ніжці. Красиво, акуратно напишемо вірш про грибі.

(На дошці ілюстрація гриба і запис для чистописання)

Г р

Гриб росте серед доріжки -

Голова на тонкій ніжці

IV. Пояснення нового матеріалу.

Знайомство з головним членом речення - підметом.

- Гриби ми з вами побачили. Тепер послухаємо тишу. (Звучить запис співу птахів).

- Що почули?

- Як співають птахи?

1. На дошці відкривається речення: У лісі весело співають птахи.

- Прочитайте речення:

- Про кого говориться в реченні? (про птахів)

- Птахи - це головний член речення. Підкреслюємо це слово однією рисою.

- Поставте питання до головного члена речення. (Хто? птахи.)

- Запишіть це речення в зошит, підкресліть слово птиці однією рисою.

2. На дошці відкривається пропозицію: На лісовій галявині ростуть стрункі берізки.

- Прочитайте речення:

- Про що говориться в реченні? (про берізки)

- Берізки - це головний член речення. Підкреслюємо це слово однією рисою.

- Поставте питання до головного члена речення. (Що? берізки.)

- Запишіть це речення в зошит, підкресліть слово берізки однією рисою.

Запам'ятовуємо: головний член речення, який відповідає на питання Хто? або Що? називають підметом.

V. Фізкультхвилинка.

Тільки в ліс ми всі зайшли, з'явилися комарі.

Руки вгору - бавовна нал головою. Руки вниз - бавовна іншого.

На галявину ми заходимо, багато ягід там знаходимо.

Суниця так духмяна (, що не лінь нам нахилитися.

Ми крокуємо, ми крокуємо, руки вище піднімаємо.

Голову не опускаємо, дихаємо рівно, глибоко.

VI. Закріплення нового матеріалу.

1. Робота з підручником.

А) Робота з правилом (читання і заучування)

Б) Виконання упр.35 с.67 в зошиті.

VII. Пальчикова гімнастика.

- Для того, щоб руки вас добре слухалися, і ви гарно писали в зошитах, виконаємо вправи для пальчиків.

"Квітка". Руки на ліктях, розкривають пальчики, стискають.

"Фарбуємо паркан". Плавні рухи кистями рук вгору і вниз.

"Гладимо кішку". Плавні рухи кистями рук вліво, вправо.

"Намалюємо сонечко". Кругові рухи кистями рук.

VIII. Самостійна робота.

Вправа в знаходженні головних членів речення (за картками).

· На узліссі сріблиться листя молодих берізок. Берези - найкрасивіші дерева нашої батьківщини. Спритні мурашки біжать у свій будиночок.

· Дрімають в лісі стрункі ялини. В густому ельнике звірі і птахи перечікують холоди і дощі. Навіть господар лісу - бурий ведмідь - будує свою берлогу під старою ялиною.

- В даних реченнях потрібно знайти і підкреслити підлягають.

ІХ. Гра «Що побачимо в лісі?»

- Я загадаю вам загадки. Якщо предмет відгадки можна побачити в лісі, встаєте.

1. Сам червоний, цукровий, каптан зелений, оксамитовий. (Кавун)

2. Хто за ялинкам спритно скаче і злітає на дуби?

Хто в дуплі горішки ховає, сушить на зиму гриби? (Білка)

3. Що ж це за дівчина? Не швачка, не майстриня,

Нічого сама не шиє, а в голках круглий рік? (Ялинка)

4. Він в мундирі яскравому. Шпори для краси,

Вдень він - забіяка, вранці - годинник. ( Півень)

5. Я стукаю по дереву, черв'яка дістати хочу,

Хоч і зник під корою, все одно він буде мій. (Дятел)

(Слова білка, ялинка, дятел виписую на дошку)

- З цими словами складіть речення, знайдіть в них підмет (усно).

X. Домашнє завдання.

Картки по групах.

ХІ. Підсумок уроку.

- Кому з вас сподобався урок - прогулянка?

- Що нового дізналися на уроці?

- Яке завдання було найважчим?

- Що вдалося найкраще?

- На прощання послухайте вірш:

Того, хто в ліс увійде, як ворог,

Потім, щоб розоряти гнізда,

Заманить ліс в глухий яр

І стане гілками шмагати

Але якщо ти прийдеш, як один,

Все буде радісно довкола,

І багато казкових чудес

Тобі покаже старий ліс.

- Ставтеся до лісу дбайливо, будьте спостережливі. І ви дізнаєтеся багато цікавого.