Реклама












Конспект уроку з ПДР у 4 класі


Конспект уроку з ПРАВИЛ дорожнього руху на тему «Мій друг-велосипед» для учнів 4 класу

Автор: Гаврилова Гульфия Фаритовна, вчитель початкових класів Муніципального бюджетного освітнього закладу «Основна загальноосвітня школа ст. Миннибаево» Альметьєвського муніципального району Республіки Татарстан

Урок з правил дорожнього руху «Мій друг-велосипед! для учнів 4 класу

Тема: «Мій друг-велосипед»

Мета:

- Вивчення учнями правил безпечної їзди на велосипеді;

- Формування культури поведінки на дорозі;

- Формування умінь слухання і запам'ятовування навчальної інформації, мислити самостійно;

- Розвиток комунікативних здібностей учнів.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Вид уроку: урок-повідомлення, пояснення, бесіда.

Обладнання: плакати із зображенням дорожніх знаків, емблеми настрою, таблички з відповідями «так» і «ні».

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

Учитель: Хлопці, а який настрій ми виберемо сьогодні для уроку? Звичайно, посмішку! А для цього давайте кожен посміхнеться один одному і побажає удачі!

(Кожен учень піднімає емблеми гарного настрою)

2. Актуалізація опорних знань.

Учитель: Щоб дізнатися, про що ми будемо говорити на уроці, вгадайте загадку:

Ясним ранком вздовж дороги

На траві блищить роса.

По дорозі їдуть ноги,

Та біжать два колеса.

Вгадайте, є відповідь,

- Це мій... (велосипед)

Учитель: Так, правильно, це велосипед, наш друг! Скільки буває у вас радості, коли вам його купують в перший раз в житті. Немов з'являються за спиною крила! Рухаємося на ньому швидко, з вітерцем, і для здоров'я корисно. А якщо ще попереду літні канікули, то це дійсно здорово!

Вчитель: А хто мені скаже, хто був першим винахідником велосипеда?

- Першим винахідником був Леонардо да Вінчі (1495 рік).

- Перші велосипедні доріжки з'явилися у Франції.

-Найдовший велосипед має 22 метри.

ВЕЛОСИПЕД - двоколісний або триколісна машина для їзди, що приводиться в рух ножними педалями. (за словником Ожегова)

- Хлопці, а які бувають велосипеди? (дитячі, спортивні, дорослі, підліткові, гірничі та інші).

- А які марки велосипедів ви знаєте? ( Кама, Салют, Форвард, Патріот та інші)

Вчитель: Дуже велика кількість велосипедів на вулицях міст і сіл створює певні труднощі і проблеми дорожнього руху. А ці труднощі виникають від незнання правил дорожнього руху! Часто страждають ті велосипедисти, які не вміють застосовувати правила дорожнього руху в житті.

Учитель: Хлопці, а які правила повинні знати велосипедисти?

▪ до 14-річного віку можна їздити на велосипеді дорогами і вулицями.

▪ Кататися потрібно в певних місцях: у парках, у дворах, на стадіоні.

Учитель: Хлопці, а що означають ці знаки?

▪ Правила дорожнього руху зобов'язують подбати і про екіпіровку при їзді на велосипеді, то є голова , руки і ноги повинні бути захищені.

▪ Перед початком руху потрібно перевірити справність гальм, дзвінка, підкачати шини.

▪ Велосипедисту забороняється їздити, не тримаючись за кермо, перевозити пасажирів і перевозити в темний час доби.

3. Физкульминутка.

4. Закріплення нового матеріалу.

Вчитель: А зараз ми з вами проведемо вікторину. За моїм сигналом вам потрібно піднімати катки з відповіддю «Так» і «Ні».

✓ Велосипед - це механічний транспортний засіб?

✓ Людина, провідний велосипед по тротуару, - пішохід?

✓ 9 років, і ви маєте право їздити на велосипеді по проїжджій частині?

✓ Леонардо да Вінчі був першим винахідником велосипеда?

✓ Велосипедисту дозволяється їздити, не тримаючись за кермо?

Вчитель: Подивіться на картинку і скажіть, з яких частин складається велосипед? Для чого служать ці частини?

Вчитель: А зараз ми з вами пограємо в гру «Мозаїка». Вам потрібно правильно зібрати мозаїку.

5. Підсумки уроку.

Вчитель: Сьогоднішній урок підходить до кінця. Їзда на велосипеді вимагає великого вміння і навички. Велосипедисти повинні добре знати і виконувати правила дорожнього руху. Знати і виконувати закони вулиць і доріг. І тоді у вас все буде в повному порядку!

Джерело: сайт Комора розваг