Реклама












Конспект уроку української мови в 4 класі за програмою «Школа Росії»


Урок української мови у 4 класі

Автор: Жукова Олена Миколаївна вчитель початкових класів МКУ ЗОШ №12 міста Нижнеудинска Іркутської області

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку російської мови в 4-му класі. Він буде корисним вчителям початкових класів при вивченні теми « Орудний падіж імен іменників. У своєму конспекті я використовувала казку про відмінках з книги В.Волиной « Вчимося граючи».

Конспект уроку української мови в 4 класі «Орудний падіж імен іменників»

Цілі: Вивчити особливості імен іменників в орудному відмінку. Формувати уміння розбирати речення за членів і визначати частини мови. Розвивати усне мовлення учнів, уяву, орфографічну пильність, збагачувати словниковий запас дітей. Прищеплювати культуру спілкування на уроці, інтерес до предмету.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

У грудні, в грудні всі дерева в сріблі.

І не тільки дерева у сріблі, але і вікна будинків. Подивіться на наші вікна. Що ви побачили?

А тепер подивіться на наше чарівне вікно на дошці. Які візерунки ви на ньому побачили?

2. Хвилинка чистописання.

Що ви можете сказати про це візерунку?

(Можна використовувати будь-який візерунок на розсуд учителя)

Які букви в нм сховалися?

Пропишіть в зошиті ці букви, запишіть число і класна робота

Хлопці скажіть, чому над словом грудень у нас впала сніжинка?

- Так, абсолютно вірно, це словникове слово і написання ми повинні запам'ятати.

3. Робота над пропозицією.

Я сьогодні йшла до школи і в мене ненароком сумка випала з рук і всі картки зі словами у мене розсипалися, допоможіть мені скласти з цих слів речення.

Морозною грудневої ночі випав пухнастий сніг.

Яке завдання ви можете запропонувати до цієї пропозиції?

Абсолютно вірно, розібрати його членам пропозиції.

(1 учень розбирає пропозицію щодо членам)

А що ви можете сказати про іменник вночі?

У якому відмінку воно коштує?

(діти можуть)

3. Вивчення нового матеріалу.

Про це відмінку ми сьогодні і будемо вести мову на нашому уроці.

Продовжуємо слухати казку про відмінках:

- Він ще не народився, а всі думали, як його назвати?

Народився і став родительным. Це ім'я йому більше сподобалося.

Він був малюком і йому все давали, від цього він став давальним.

Він був пустуном, його часто звинувачували за пустощі. Від цього він став винительным.

А потім він виріс і став творити добрі справи. Як ви думаєте , яке ім'я йому дали люди?

Вірно орудний.

Висновок читання правила в підручнику.

Що ви можете сказати про закінченнях іменників стоять в орудному відмінку?

4. Фіз. хвилинка

5. Закріплення вивченого матеріалу

Робота з підручником виконання вправи № 223

Поставити іменники в форму творительного відмінка однини і виділити закінчення

( самостійне виконання роботи, перевірка на оцінку)

А тепер граємо в гру «Наборщик»

Вам дано слово - зірочка. Ваше завдання скласти якомога більше слів, використовуючи тільки літери цього слова. Після з цими словами скласти словосполучення так, щоб іменник стояли в орудному відмінку.

6. Рефлексія: Що нового і цікавого дізналися на уроці?

За що б вам хотілося себе похвалити?

7. Домашнє завдання: Вивчити правило. Вправа в підручнику №234