Реклама












Методична розробка уроку - кіностудії за листом на тему: «Велика буква в іменах людей і клички тварин»


Конспект уроку в початкових класах корекційної школи

Автор: Позднякова Лідія Іванівна, вчитель початкових класів, КС КОУ «Орловська спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа VIII виду», г.Орел

Опис матеріалу: пропоную вам методичну розробку уроку - кіностудії за листом на тему: «Велика буква в іменах людей і клички тварин». Даний урок призначений для учнів з помірною та глибокою формою розумової відсталості (8-10 років), які навчаються в спеціальних (корекційних) школах 8 виду. Головна мета уроку - закріплення і повторення пройденого матеріалу по даній темі.

Мета: закріплення і повторення пройденого матеріалу по даній темі.

Завдання:

- освітні: створення в учнів уявлення про листі імен, по батькові, прізвищ людей і кличок тварин з великої букви; формувати поняття: клички тварин, ім'я, прізвище, по батькові; продовжити формування поняття - пропозицію, буква, звук, склад; поповнити словниковий запас;

- розвиваючі: продовжити роботу над розвитком мовлення фонетичного слуху; працювати над операціями аналізу і синтезу; навчити робити висновки з вивченого матеріалу;

- виховні: прищеплювати акуратність у роботі; виховувати старанність; вміння працювати в колективі; формувати естетичні уявлення;

- корекційні: розвиток дрібної моторики рук; розвивати фонематичний слух; спонукати учнів до мовних висловлювань.

Обладнання: таблиця з темою уроку, екран «Повторялкі», «Пояснювання», «Выбиралки», «Саморобки», картки з кличками тварин, картки з окремими словами на склад пропозиції.

Тип уроку: урок-кіностудія (повторительно - узагальнюючий урок).

План уроку.

1. Підготовча частина.

1.1. Організаційний момент.

1.2. Діалог учителя з учнями.

2. Основна частина.

2.1. Актуалізація колишніх знань. Передача 1 «Повторялкі».

2.2. Самостійна робота. Передача 2 Пояснювання. Робота з учителем.

2.3. Фізкультхвилинка.

2.4. Робота з учителем. Передача 3 «Выбиралки».

2.5. Творча робота. Передача 4 «Саморобки».

3. Заключна частина.

3.1. Підведення підсумків.

3.2. Аналіз роботи на уроці.

3.3. Заключне слово вчителя.

3.4. Домашнє завдання.

Етапи уроку

Що роблять

вчитель

учні

1. Підготовча частина

1.1.Организационный момент

а. Привітання дітей.

б. Перевірка готовності

до уроку.

ст. Зарядка.

 

 

 

 

 

 

 

Хлопці! Летів Карлсон до нас на студію так як стукнеться про височенну вежу, мотор заглух і наш друг потрапив прямо в кіностудію, де снима-лися передачі на тему «Заголовна літера... Коли вона пишеться?!» Карлсон і нам всім пропонує взяти участь у пере-дачі. Карлсон хоче з вами познайомитися.

Як звуть тебе?

Як звати хлопчика, що сидить попереду тебе? Хто сидить ззаду?

Хто сидить поруч?

Назви прізвища учнів-ків, що сидять за першою партою?

З якої букви будемо писати імена і прізвища? Яке правило знаєте?

Як ви написали ім'я, прізвище і по батькові своїх батьків?

Ми грали на гармошці,

Голосно плескали в долоньки,

Головою злегка киває,

Руки вгору піднімаємо,

Ми руками

Хлоп-хлоп-хлоп,

Ми ногами

Топ-топ-топ,

Руки знову опускаємо,

Відпочиваємо, відпочиваємо.

 

2. Основна частина

2.1.Актуализация колишніх знань

 

 

 

 

 

 

 

2.2.Самостоятельная робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3. Фізкультхвилинка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4. Робота з учителем

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.5. Творча робота

 

Передача 1 «Повторялкі»

а) Придумайте імена хлопчика і дівчинки на букву Ю.

З якої букви запишемо імена?

б) Продовж пропози-ня: Мене звати ... Моє прізвище...

Передача 2 Пояснювання

а) Я прочитаю четверости-шье, а ви подумайте, чому однакові за звучанням слова пишуться по-різному: один - з великої літери; інше - з маленької. Повертаючись увечері з поля,

Загубила сережку Поля,

Ту сережку знайшов Сережка,

підійшов, постукав у віконце,

Відшукалася твоя сережка.

б) Робота з підручником, стор 120 у. 4.

 

Передача 3 «Отдыхалки»

Діти повторюють. Працюють пальцями.

 

 

 

Передача 4 «Выбиралки»

а) До картинок на екрані підберіть клички тварин.

б) Запис словосочета-ний в зошиті.

в) Повторення пом'якшувального м'якого знака.

г) Відшукайте словникове слово?

д) Правопис словар-ного слова.

е) Повторення правила: лист кличок тварин.

ж) Звуко-буквений аналіз слова Васька.

 

 

 

 

Передача 5 «Саморобки»

а) Скласти речення за картками:

У Чуркіна Пальма Альоші собака жила

б) За опорною схемою учні повторюють: «Що таке пропози-ня?»

 

в) Назвати всі орфограммы в даному реченні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

г) Скласти схему пропозиції.

 

Чистописання букви Ю. Запис: Юля, Юра.

 

 

З великої літери.

 

Запис учнів у зошиті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти списують, замість крапок вставляють пропущені букви.

Я знаю п'ять імен дівчаток: Маша, Даша, Діна, Ніна і Наташа;

Я знаю п'ять імен хлопчиків: Женя, Даня, Ваня, Вітя, Митя.

Діти підбирають клички тварин і записують у зошити.

Корова Муська, порося Борька,

кіт Васька.

Васька, Муська.

 

 

 

 

Корова

 

 

 

Васька - 6 букв, 5 звуків, т. к. м'який знак звуку не утворює; 2 слова, т. к. 2 голосних звуку, 3 соглас-них звуку; перший склад ударний.

 

 

 

 

З даних слів на картках діти складають

пропозиція:

У Чуркіна Альоші жила собака Пальма.

 

1. Пропозиція починається з великої літери.

2. В кінці речення завжди ставиться крапка.

3. Чу-щу пишеться з літерою У.

4. Жи-ши пиши з В.

5. Собака - словникове слово.

6. Імена, прізвища людей і клички тварин пишуться з великої літери.

3. Заключна частина

3.1. Підведення підсумків

 

3.2. Аналіз роботи на уроці

 

 

 

 

 

3.3. Заключне слово вчителя

а) Яке правило запам'ятали на уроці?

 

б) Хто найкраще відповідав?

Які правила встигли повторити?

Оцінки за урок.

 

Завдяки дружній роботі, ми впоралися з усіма питаннями, які запропонував нам телеведучий. Давайте скажемо Карлсона: «До побачення. До нових зустрічей».

Імена, прізвища, по батькові людей і клички тварин пишуться з великої літери.