Реклама












Конспект уроку біології для 6 класу по темі «Фотосинтез»


Автор: Алимбаева Аліна Кажирахимовна, вчитель хімії та біології, Державна Установа «Середня школа №22 відділу освіти акімату міста Костаная», Місто Костанай, Республіка Казахстан

Опис: Конспект уроку з біології призначений для педагогів з теми «ФОТОСИНТЕЗ» (до підручника К.Жунусова, Р.Алимкулова, К.Жумагулова Біологія, Атамұра 2011); аудиторія учні 6-ого класу.

Цілі і завдання уроку:

1. Освітня мета: Розкрити сутність процесу фотосинтезу та його значення для життя на Землі

Завдання:

- Познайомитися з історією відкриття фотосинтезу.

- Вивчити результати експериментів по виявленню умов, необхідних для процесу фотосинтезу.

- Скласти загальне рівняння фотосинтезу.

- Виявити пристосування рослин до фотосинтезу.

2. Розвиваюча мета: розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи, вміння робити висновки з аналізу результатів експерименту, функціональну грамотність учнів.

Завдання:

- розвивати уміння виділяти головне і встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;

- розвивати вміння використовувати раніше набуті знання для отримання нових знань;

- розвивати навички самостійної роботи з новим матеріалом, вміння робити висновки та узагальнення;

- розвивати вміння працювати в групі, подавати результати своєї діяльності, вміння слухати і чути свого товариша.

- розвивати навички усній монологічною промови.

3. Виховна мета: Виховувати дбайливе ставлення до зеленим рослинам, виходячи зі знань про їх ролі в житті людини і всіх живих організмів на Землі.

Хід уроку:

1. Організаційний момент:

Привітання, перевірка учнів, готовність до уроку.

- Тему уроку дізнаємося, розгадавши ребус.

2. Вивчення нового матеріалу:

Листя рослин - своєрідна лабораторія, в якій на світлі утворюються органічні речовини.

Завдяки цьому процесу існує все живе на Землі.

Автор досвіду

Опис і результат досвіду

Висновок

Ян ван Гельмонт

За п'ять років маса вирощеної в бочці верби збільшилася приблизно в 30 разів, а маса грунту зменшилася всього на 57 р.

Рослина будує тіло з участю води

Джозеф Прістлі

Під скляним ковпаком миша через деякий час гинула, а в присутності рослини жила.

Рослина виділяє кисень

Д.Пристли

Ян Ингенхауз

На вміщеній у воду гілці верби бульбашки кисню виділялися. В темряві бульбашок не спостерігалося.

Кисень виділяється тільки на світлі

Жан Сенебье

Зі збільшенням вмісту у воді вуглекислоти збільшується і кількість виділених листям бульбашок "чистого повітря" (кисню).

Кисень виділяється тільки в присутності вуглекислого газу

Юліус Сакс

У рослинах на світлі утворюється крохмаль, який виявляється йодною пробою.

На світлі в рослинах утворюється крохмаль

 

На ділянках листа герані, позбавлених хлорофілу, крохмаль не утворюється

Крохмаль утворюється тільки в зелених листях (містять хлорофіл)

2 фази фотосинтезу:

· Світлова фаза (светозависимая) . Світлові реакції територіально прив'язана до простору, обмеженого тилакоидами.

• Темнова фаза (не залежна від світла). Проходить в стромі хлоропласта.

Фотосинтез - це процес утворення органічних речовин (крохмалю) з неорганічних (вуглекислого газу і води) в зелених листках з використанням сонячного світла.

3. Закріплення

1) Змоделювати модель фотосинтезу пересуваючи активні елементи.

2) Заповнити схему фотосинтезу

3) Знайдіть біологічну помилку

• Фотосинтез - це процес утворення неорганічних речовин з органічних в хлоропластах листків у темряві. Для протікання фотосинтезу необхідні такі умови: наявність кисню і води, зелених листів і сонячного світла.

• У процесі фотосинтезу утворюється неорганічне речовина - крохмаль. Побічним продуктом фотосинтезу є вуглекислий газ і вода.

4) Подумайте і дайте відповідь, правильна відповідь дізнаємося використовуючи «Чарівні чорнило»

5) Тестові питання

4. Підведення підсумків.

5. Домашнє завдання: параграф 18