Реклама












Конспект відкритого уроку з історії Казахстану в 9 класі


План конспект відкритого уроку з історії Казахстану в 9 класі

Автор: Акіньшина Ганна Миколаївна, вчитель історії-географії, 2 категорія, «Базова з проблем виховання і розвитку» середня школа №23. р. Петропавловськ.

Тема уроку «Герої-казахстанці на фронтах Великої Вітчизняної війни»

Тип уроку: Повторительно-обощающий.

Форма уроку: Вікторина.

Цілі уроку:

➣ Освітня. Виявлення рівня знань учнів, повторення пройденого матеріалу.

➣ Розвиваюча. Розвинути здатність прояви реакції у використанні своїх знань у нестандартних ситуаціях, а також уважності. Розвивати здатність учнів працювати індивідуально і в групах.

➣ Продовжити формування логічного мислення та зв'язного мовлення.

➣ Виховна. На яскравих прикладах життя героїв Великої Вітчизняної війни, які народилися на території сучасного Казахстану, виховувати почуття гордості, патріотизму за своїх співвітчизників і Батьківщини в цілому.

Обладнання:

- Мультимедійна дошка з комп'ютером для відтворення слайдів під час вікторини показ фотографій про життя солдатів на полях битв, а також праці працівників тилу)

- Портрети героїв В.О.В.

- Дошка, крейда, ватман, маркери, паперові зірочки.

Епіграф уроку:

Не пропустили вражі танки

Герої Батьківщини своєї,

В сирій землі лежать рештки,

Лежать тіла богатирів.

І славу їм вітру розносять,

І чує Батьківщина слова:

«Їх було тільки двадцять вісім,

За їх спиною була Москва!»

Ст. Приходько

План уроку:

1. Вступне слово вчителя;

2. Конкурс « Що ми знаємо про героїв-казахстанцах в роки Великої Вітчизняної війни»

3. Конкурс «Портрет героя»

4. «Війна і поезія» виступи читців;

5. Підведення підсумків вікторини.

Хід уроку

➣ Вступне слово вчителя (3-5 хвилин)

На минулому уроці ми з вами вивчали тему « Казахстан в роки В.О.В». Сьогодні ми поговоримо про війну не як про зіткнення держав і політичної волі їх керівників, а про війну людей, які в силу непереборних обставин опинилися залучені в трагічні події 1941-1945годов. Саме громадяни держави перемогли у війні, саме їхній подвиг і героїзм був запорукою Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945г.г. Так давайте ж перевіримо наші знання про героїв казахстанцах - героїв нашої Батьківщини!

➣ Основна частина уроку (35 хвилин)

Правила вікторини: Вікторина складатиметься з трьох турів. Клас ділиться на три групи, кожна з учнів групи бере участь у конкурсах. Хто перший з групи підніме руку, той отримує право на відповідь. За правильну відповідь команда отримує зірочку, при підведенні підсумків вікторини перемагає та команда, у якої більше всіх зірок.

I тур (10-12 хвилин)

« Що ми знаємо про героїв-казахстанцах в роки Великої Вітчизняної війни»

Приклади заданих запитань учням:

✓ Скільки казахстанців було направлено в армію? (1 366 тис. осіб)

✓ Скільки дивізій було сформовано на території республіки? (12 стрілецьких дивізій, 7 стрілецьких бригад і 4 кавалерійські дивизии.Кроме того тут були створені 2 артилерійських дивізіону, 4 мінометних, 3 авіаційні полки, 14 окремих батальйонів.)

✓ Скільки казахстанців загинуло на фронтах В.О.В? (601 011 осіб)

✓ Хто став першим Героєм Радянського Союзу з Казахстану? (Семенченко Кузьма Олександрович (22 липня 1941 року)

✓ Хто була першою жінкою-казашкой - льотчиком бойового літака? (ХиуазДоспанова)

✓ Самий молодий казах - Герой Радянського Союзу? (18-річний ЖанибекЕлеусов)

✓ При обороні «Будинку Павлових» брав участь? (ТалибайМырзаев)

✓ Хто з льотчиків казахстанців повторив подвиг Н.Гастелло? (НуркенАбдиров, Петро Теряєв і Михайло Янко)

✓ Повними кавалерами Ордена Солдатської Слави першої, другої і третьої ступеня стали? (110 казахстанців)

✓ В Заилийском Алатау льодовик і вершина носять ім'я славної дочки Казахстану? (МаншукМаметовой)

Підведення підсумків конкурсу.

II тур. (10-12 хвилин)

Конкурс «Портрет героя»

Кожній з команд видається ватман і маркер, а також кілька фотографій Героїв Радянського Союзу. Після чого вчитель зачитує кожній команді кілька тез про одного з героїв. Завдання команди полягає в тому що б вибрати з усіх героїв саме того про який зачитував вчитель. Фотографії необхідно приклеїти до ватману і скласти біографічний розповідь про героя.

Список питань:

❖ Прізвисько в дитинстві Шан-Тимес

❖ Звання Героя Радянського союзу був удостоєний 11 грудня 1990р.

❖ Написана книга-хроніка "Психологія війни"

❖ В Алмати в 2010 р. споруджено пам'ятник на честь героя.

Список питань:

❖ На її офіційному рахунком 78 знищених солдатів і офіцерів противника.

❖ Її ім'ям названі вулиці в Москві, Алмати, Санкт-Петербурзі.

❖ На місці її загибелі в місті

Новосокольники побудований меморіальний комплекс.

❖ Народилася 25 жовтня 1925 р.

Список питань:

❖ Удостоєний звання Двічі Герой Радянського союзу.

❖ Є учасником Параду Перемоги 24 червня 1945р.

❖ 9 травня 2000 р. відкрити пам'ятник р. в Кокшетау.

Виступ учасників зі своїми портретами. Підведення підсумків конкурсу.

III тур. (10 хвилин)

«Війна і поезія» виступи читців

Від кожної команди виступає по одному читцеві із заздалегідь підготовленим віршем. Починає виступу вчитель з своїм віршем власного виробництва.

Ми про подвиги ваших

Пам'ятаємо, завжди і скрізь

Ми вам вдячні

За мир на Землі!

Ви не шкодували життя

Йдучи на ворога

Слава Героям скрізь і завжди

Не забудемо Героєм ми ніколи

Во славу Героїв будемо складати пісні

Про подвиги ваших книги писати

Слава не меркне слава жива!

Не забудеться Ваш подвиг ніколи!

Автор: Акіньшина О.М.

➣ Підбиття підсумків вікторини. Підрахунок зірочок. Нагородження переможців. (3 хвилини)

➣ Заключне слово вчителя.

Наші ветерани - покоління дивно сильних, стійких і мужніх людей. Тому так важливо вміти оцінити їх подвиг, а значить вміти також віддано любити свою Батьківщину, свою Вітчизну, пишатися своїми батьками і дідами й цінувати такі якості, як сила волі, товариство, почуття обов'язку. Зрозуміти, що війни виграють і програють не танки і літаки, а люди - що віддали свої життя для того, що б у нас з вами була наша Батьківщина - Казахстан!